کد خبر: ۷۳۷۷۰۷۹
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷
۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷
کد خبر : ۷۳۷۷۰۷۹

اجرای طرح نهضت گلخانه‌ای در خراسان جنوبی برای ۸ هزار نفر شغل ایجاد خواهد کرد.


به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ،  عابدی ، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی در برنامه زنده گفتمان هفته شبکه خاوران با اشاره به طرح نهضت گلخانه‌ای در استان گفت: از ۷۰۰ هکتاری که در این طرح برای گلخانه‌ها در نظر گرفته شده است، ۱۲۴ هکتار به مناقصه رفت که در مرحله اول، این مناقصه مربوط به شهرستان‌های نهبندان با ۳۰ هکتار، سربیشه ۳۱ هکتار، سرایان ۴۰ هکتار و زیرکوه با ۲۳ هکتار است.

او افزود: متقاضیان از امروز، ۱۳ خرداد به مدت یک ماه فرصت دارند با مراجعه به سایت سازمان جهاد کشاورزی و از طریق لینک فراخوان در این مناقصه شرکت کنند تا پس از بررسی، پذیرش یا عدم پذیرش آن‌ها با ذکر دلیل به شماره تلفن همراه آن‌ها پیامک شود.

وی با اشاره به اینکه مناقصه برای سایر شهرستان‌ها نیز به صورت مرحله‌ای متعاقبا اعلام خواهد شد، گفت: بر اساس اعلام نظر کمیسیون ماده ۲، برای ۳۱۲.۵ هکتار، زمین، آب و کاربری مشخص شده است.


بیشتر بخوانید :همه چیز درباره کشت گلخانه‌ای بدون خاک


عابدی با بیان اینکه متقاضیان شرکت در مناقصه ثبت درخواست خود را به روز‌های پایانی موکول نکنند، افزود: افراد در صورت پذیرش و انعقاد قرارداد باید ۳۰ درصد وجه زمین را ابتدا به صورت نقد و بقیه را در اقساط ۳۶ ماهه، هر ۶ ماه یک قسط پرداخت کنند.

وی گفت: پس از انعقاد قرارداد به افرادی که آورده آن‌ها حداقل ۲۰ درصد سرمایه گذاری کل باشد، تسهیلات ۱۰ درصد اعطا خواهد شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی افزود: هزار هکتار نهضت گلخانه‌ای که تفاهم نامه آن بین استانداری خراسان جنوبی و شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور منعقد شد، با بیش از ۱۹۰ میلیارد تومان اعتبار اجرا می‌شود که ۱۵۰ میلیون تومان آن از طرف شرکت شهرک‌های کشاورزی و ۴۰ میلیون تومان از محل اعتبار استانی است.

عابدی گفت: هزار و ۶۲ نقطه برای گلخانه توسط کارشناسان جهاد کشاورزی به عنوان نقاط مستعد، شناسایی که پس از ارسال به شرکت شهرک‌های کشاورزی، استعلام آب و زمین برای این گلخانه‌ها گرفته شد.

از هزار هکتار نهضت گلخانه‌ای در استان ۷۰۰ هکتار برای گلخانه، ۱۵۰ هکتار برای بارگاه زرشک که به فرآورده‌های تکمیلی و تبدیلی تغییر نام پیدا کرد، ۱۰۰ هکتار دامی و ۵۰ هکتار شیلاتی است.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر