کد خبر: ۷۳۷۷۱۸۴
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰
۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰
کد خبر : ۷۳۷۷۱۸۴

با توجه به اعلام وضعیت قرمز سنندج در آمار مبتلایان به کرونا، فعلا استخر‌های شنا اجازه فعالیت ندارند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، میلاد سیار دبیر هیات پزشکی ورزشی کردستان گفت: تا زمانی که کردستان وارد وضعیت سفید نشود، استخر‌ها بازگشایی نخواهد شد و در صورت تخلف، این اماکن به مدت ۲ ماه پلمب می‌شود.

او به وجود ۲۳ استخر شنا در شهر‌های مختلف کردستان اشاره کرد و افزود: از آنجایی که استخر مکان تجمع افراد بوده و رطوبت آب نیز موجب رشد ویروس کرونا می‌شود، طبق دستورالعمل وزارت ورزش و جوانان همه این اماکن ورزشی اعم از خصوصی و دولتی باید تا عادی شدن شرایط بسته باشند.

دبیر هیات پزشکی ورزشی کردستان با اشاره به اینکه فروردین امسال تمام باشگاه‌های ورزشی استان بسته شد، اضافه کرد: یک هفته پیش براساس اعلام فدراسیون پزشکی ورزشی تصمیم گرفته شد ورزش‌های کم برخورد مانند والیبال، دوومیدانی، بسکتبال، بدنسازی، آمادگی جسمانی و رشته‌های رزمی مثل جودو، کشتی و جودو فعالیت خود را زیر نظر اداره کل ورزش و جوانان و هیات پزشکی ورزشی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز کنند.

سیار با بیان اینکه ۱۳۸ باشگاه ورزشی در استان فعالیت خود را از سر گرفتند، یادآور شد: ۱۲ خرداد نامه جدیدی از وزارت ورزش و جوانان دریافت شد و با توجه به قرمز شدن وضعیت استان از لحاظ شیوع کرونا، فعالیت ورزش‌های رزمی از جمله موی‌تای، کونگ فو، جودو، کشتی، تکواندو و کاراته بار دیگر به حالت تعلیق درآمد.

او تعداد باشگاه‌های دارای مجوز فعالیت در استان را در حال حاضر ۶۸ مورد اعلام کرد و گفت: اکنون فقط رشته‌های بدون برخورد (مانند دوومیدانی، کوهنوردی، پینگ پنگ و بدمینتون) و باشگاه‌های بدنسازی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تعهدنامه مشغول به فعالیت هستند.
دبیر هیات پزشکی ورزشی کردستان تاکید کرد: بازرسی‌ها از باشگاه‌های ورزشی از روز شنبه شروع شده و در تمام شهرستان‌ها در حال انجام است، ضمن اینکه در هر باشگاه با زیربنای ۲۰۰ متر مربع، ۱۲ نفر می‌توانند فعالیت کنند و ورزشکاران نیز باید ماسک، دستکش و مایع ضدعفونی شخصی همراه داشته باشند.

سیار با اشاره به اینکه فاصله تجهیزات در باشگاه‌های بدنسازی باید یک و نیم متر باشد، افزود: فعالیت مکان ماساژ و بوفه در باشگاه‌ها ممنوع است و در صورت مشاهده تخلف، آن مکان به مدت یک تا ۲ ماه پلمب می‌شود.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر