کد خبر: ۷۳۸۰۱۷۶
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۸
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۸
کد خبر : ۷۳۸۰۱۷۶
یک مقام مسئول در سازمان بنادر خبر داد:

پسنده از توسعه همکاری های بین المللی در زمینه هیدروگرافی و یکسان سازی نقشه های هیدروگرافی بر اساس آخرین استانداردهای بین المللی IHO خبر داد.

همکاری های بین المللی ایران در حوزه هیدروگرافی و یکسان سازی نقشه هابه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، نادر پسنده مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی درباره نقش ایران در انتخاب دبیر اجرایی سازمان بین المللی هیدروگرافی، تصریح کرد: با توجه به حضور فعال جمهوری اسلامی ایران در اقدامات و تصمیمات منطقه ای و بین المللی مرتبط با هیدروگرافی به واسطه ریاست کمیسیون هیدروگرافی منطقه راپمی(RSAHC) و عضویت در شورای سیاستگذاری سازمان بین المللی هیدروگرافی، این مهم نیز توسط اداره کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان به عنوان متولی امر هیدروگرافی و به نیابت از جمهوری اسلامی ایران، به صورت الکترونیکی انجام پذیرفت .

به گفته مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، جمهوری اسلامی ایران با توجه به میزان مشارکت تخصصی در مباحث فنی و مجموع ظرفیت کشتی های تحت پرچم ثبت شده، دارای پنج رای در سازمان بین المللی هیدروگرافی است.

مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی با بیان اولین جلسه دبیرخانه کمیته ملی هیدروگرافی با حضور نمایندگان سازمان های نقشه برداری کشور و جغرافیایی نیروهای مسلح و ستاد کل نیروهای مسلح به ریاست سازمان بنادر و دریانوردی و با مدیریت اداره کل ایمنی و حفاظت دریایی برگزار شد، از« ارتقاء و توسعه همکاری های بین المللی در زمینه هیدروگرافی(آبنگاری)» و «یکسان سازی نقشه های هیدروگرافی بر اساس آخرین استانداردهای بین المللی IHO» خبر داد.

پسنده با اشاره به مهم ترین اهداف تبیین شده توسط کمیته ملی هیدروگرافی، بر هماهنگی، سیاستگذاری و برنامه ریزی، جهت فعالیت های هیدروگرافی(آبنگاری) و تهیه نقشه های دریایی بین کلیه دستگاه های مرتبط جهت تعیین وضعیت بستر کانال ها و مسیرهای بین المللی و انتشار و اعلام موانع موجود در آبراه ها به منظور ارتقای ایمنی دریانوردی تاکید کرد.

به گفته وی، نظارت بر انجام هیدروگرافی در کلیه آب های تحت نظارت و حاکمیت جمهوری اسلامی ایران، ارتباط موثر با دانشگاه¬ها و مراکز علمی در داخل و خارج از کشور به منظور توسعه فعالیت های هیدروگرافی، ارتباط مستمر با سایر ارگان های دریایی و غیر دریایی جهت ایجاد هماهنگی در رابطه با موضوعات مرتبط با هیدروگرافی(آبنگاری) و جمع آوری اطلاعات ذیربط دریایی، از دیگر اهداف کمیته ملی هیدروگرافی قلمداد می شود.

لازم به ذکر است تاکنون تولید و انتشار بین المللی ۸۹ سلول چارت الکترونیکی دریانوردی در باندهای (مقیاس) به منظور استفاده دریانوردان از مهم ترین اقدامات این دبیرخانه بوده است که چارت های منتشر شده جایگزین چارت های الکترونیکی آدمیرالتی انگلستان شده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر