کد خبر: ۷۳۸۸۵۰۶
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۹
۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۹
کد خبر : ۷۳۸۸۵۰۶
سنگ اندازی بانک ها در اعطای وام ازدواج؛

وام ازدواج به عنوان یکی از راهکار‌های حمایت از زوج‌های جوان با معضل ضامن و سنگ اندازی بانک‌ها رو به رو می‌شود.

چالش همیشگی زوج‌های جوان/یک بانک عامل:همتی را بیاور، وام یک ضامنی بگیر!به گزارش خبرنگاربانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، وام ازدواج؛ وامی که افزایش ۶۰ درصدی اش هم دردی را از زوجین دوا نکرد. مبلغ این وام در لایحه بودجه ۹۹ برای هر کدام از زوجین ۳۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده بود، اما با رایزنی‌های نمایندگان پارلمان این میزان به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت و برابر بودجه امسال بانک مرکزی موظف است از محل پس‌انداز و جاری قرض‌الحسنه نظام بانکی و تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوج‌هایی که تاریخ عقد آن‌ها بعد از ۱۳۹۶/۱/۱ است و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند، با اولویت نخست پرداخت کند.

بنا بر اظهارات بانک مرکزی از ابتدای امسال تا تاریخ ۱۳۹۹/۳/۲۲ نیز علیرغم افزایش سقف فردی تسهیلات از ۳۰۰ میلیون ریال به ۵۰۰ میلیون ریال، تعداد ۹۲ هزار و ۴۵۰ فقره تسهیلات ازدواج به ارزش بالغ بر ۴۷ هزار میلیارد ریال در شبکه بانکی پرداخت شده  است که از این تعداد ۴ هزار و ۴۱۸ نفر مشمول تسهیلات ایثارگری ازدواج به میزان ۱۰۰۰ میلیون ریال برای هر نفربوده است.

قرار بر این بود تا بانک‌های عامل با دریافت یک ضامن معتبر و پذیرش حساب یارانه‌ای به زوج‌های جوان این وام ۵۰ میلیون تومانی را اعطا شود، اما وجود همین واژه ضامن معتبر به منزله دستاویزی برای رد ضامن زوجین بود و بررسی‌های میدانی خبرنگار ما حاکی از سنگ اندازی شعب برخی بانک‌ها برای پرداخت این وام به جوانان است.

خانم پ. ن یکی از مراجعه کنندگان دریافت این وام در گفت و گو با خبرنگار  بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره سخت گیری‌های دریافت این وام گفت: بانک از من دو ضامن رسمی معتبر درخواست و اعلام کرد به هیچ وجه ضامن کاسب را قبول ندارد.

او ادامه داد: پیش از دریافت وام و براساس تحقیقاتی که انجام دادیم دریافتیم که هر بانکی شرایط خاصی برای پذیرش ضامن معتبر دارد و شرایط به گونه‌ای است که حتما باید در شعبه ای، فردی خاص را بشناسد و برای ما هم اینگونه بود که کارمند بانک ضامن من شد.

آقای ح. م هم یکی دیگر از مراجعه کنندگان دریافت این وام ۵۰ میلیون تومانی بود. او در گفت و گو با خبرنگار  بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بیان کرد: بانکی که مراجعه کردم تنها ضامن رسمی را قبول داشت و حدود سه هفته رفت و آمد من به این بانک منجر به دریافت یک ضامن رسمی از سوی بانک شد درحالیکه من پیشنهاد ارائه دو ضامن قراردادی را دادم، اما بانک درخواست مرا رد کرد.

او ادامه داد: سخت گیری بانک‌ها به قدری بالا بود که ما حتی پیشنهاد پذیرش حساب یارانه‌ای به عنوان ضمانت وام را مطرح نکردیم، زیرا بانکی که ضامن کاسب را رد می‌کند چگونه می‌تواند یارانه ۴۵ هزار تومانی را به عنوان پشتوانه بپذیرد؟


بیشتر بخوانید


خانم م. س هم یکی دیگر از مراجعه کنندگان وام ازدواج است که حدود دو ماهی می‌شود در بروکراسی‌های اداری اسیر شده است. او از شرایط سخت داشتن ضامن خود گفت: بانک به ما گفت درصورتیکه خود شاغل و تعهد پرداخت داشته باشید می‌توانید یک ضامن رسمی به بانک ارائه دهید درحالیکه من و بسیاری از دختران دیگر در مناطق دورافتاده شاغل نیستیم بنابراین چگونه می‌توانیم دو ضامن رسمی به بانک معرفی کنیم.

او بیان کرد: از طرفی دیگر بانک ما را ملزم به ارائه نامه کسر از حقوق کرد و ما هم پیشنهاد دو ضامن پیمانی با نامه کسر از حقوق دادیم، اما بانک این موضوع را هم قبول نکرد و این موضوع برای ما به معضلی دریافت شده است.

همتی را بیاور، وام یک ضامنی بگیر!

بعد از مصاحبه با این وام گیرندگان اقدام به بررسی میدانی این موضوع کردیم. با برخی متصدیان بانک‌های عامل گفت و گو کردیم. متصدی یکی از بانک‌های دولتی در گفت و گو با ما اعلام کرد: بانک ما تنها ضامن رسمی می‌پذیرد و اخذ یک ضامن در حالی امکان پذیر است که فرد وام گیرند تعهد پرداخت داشته باشد درغیر اینصورت دریافت دو ضامن الزامی است.

یکی دیگر از شعب همین بانک‌ها دولتی به ما گفت: آقای همتی اگر می‌توانند با یک ضامن به شما وام بدهند. چرا که بانک ما تنها با دریافت دو ضامن اقدام به پرداخت این وام ۵۰ میلیون تومانی می‌کند و این مشکل وام گیرنده است که نمی‌تواند ضامن رسمی به بانک معرفی کند.

یکی دیگر از متصدیان شعب یک بانک دولتی در گفت و گو با ما و در پاسخ به این سوال که آیا حساب یارانه‌ای به عنوان پشتوانه دریافت وام ازدواج قبول است، گفت: یارانه شما ۴۰ هزار تومان است و مجموع یارانه دریافتی خانواده شما درنهایت ۲۰۰ هزار تومان خواهد شد درصورتیکه اقساط این وام ۶۰۰ هزار تومان است.

یکی دیگر از متصدیان یک بانک خصوصی هم در گفت و گو با ما ضمن رد بند قانونی پذیرش حساب یارانه‌ای به عنوان پشتوانه‌ای برای دریافت وام ازدواج بیان کرد: ۱۰۰ میلیون تومان وام را چگونه می‌توان با تکیه بر یک واریزی ۴۵ هزار تومانی پرداخت کرد؟

سند منزل، ضامن دریافت وام ازدواج!

حتی برخی از بانک‌ها هم که ضامن کاسب را می‌پذیرفتند، شرایط متفاوتی را اعلام می‌کردند. به عنوان مثال متصدی یک بانک خصوصی در گفت و گو با خبرنگار بورس، بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در صورتی او را می‌پذیرم که علاوه بر جواز کسب، سند مغازه هم به نام او باشد و مجموع سرمایه اش حدود ۵۰۰ میلیون تومان برآورد شود چرا که وزن کاسب‌ها هم با هم فرق می‌کند؛ و درنهایت برخی بانک‌ها نه تنها به تبصره‌های ابلاغیه بانک مرکزی عمل نمی‌کردند بلکه سعی در اضافه کردن تبصره‌های جدیدی داشتند و یکی از متصدیان شعبه یک بانک دولتی در گفت و گو با ما گفت: قرار است ۱۰۰ میلیون تومان وام به شما پرداخت شود بنابراین علاوه بر یک ضامن رسمی سند خانه خود را هم باید در رهن بانک بگذارید.

دریافت بیش از یک ضامن، خلاف قانون است

علی اکبر کریمی نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به افزایش مبلغ وام ازدواج گفت: در لایحه پیشنهادی دولت این میزان برای هر کدام از زوجین ۳۰ میلیون تومان بود که با رایزنی‌های اعضای کمیسیون تلفیق این میزان را به ۵۰ میلیون تومان افزایش دادیم.

او ادامه داد: علت افزایش وام ازدواج شرایط اقتصادی فعلی است چرا که میزان قبلی کفاف هزینه‌های زوجین را نمی‌داد همچنین مصوب شد تا برابر قانون این مبلغ با اخذ یک ضامن به هر کدام از زوجین پرداخت و یارانه نقدی هم به عنوان پشتوانه‌ای برای دریافت محسوب شود.

کریمی با انتقاد از عملکرد این روز‌های برخی شعب بانک‌ها برای پرداخت این وام به زوج‌های جوان گفت: این روز‌ها اخباری به گوش می‌رسد که برخی بانک‌ها از زوجین بیش از یک ضامن را طلب می‌کنند و ما هم این موضع را به جد در مجلس پیگیری می‌کنیم و چندی پیش هم در این خصوص تذکری به رئیس کل بانک مرکزی و وزیر امور اقتصادی و دارایی داده ام.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ازدواج امر مهمی است بنابراین برای تسهیل روند پرداخت وام ازدواج قرار بر این است تا در مجلس، گزارش عملکردی از بانک مرکزی را دریافت و در صورت وجود تخلف مسائل مربوطه را در هیئت رئیسه مطرح کنیم.

او در پایان با بیان اینکه تلاشمان بر این است تا این وام با آسان‌ترین شرایط در دسترس جوانان قرار گیرد، گفت: برابر قانون هر فردی در هر محله‌ای که زندگی می‌کند می‌تواند با در دست داشتن مدارک مربوطه و ثبت نام در سامانه مشخص اقدام به دریافت وام خود کند و بعد از تشکیل پرونده در بانک عامل، وام خود را دریافت نماید.

عمده سخت گیری‌های صورت گرفته نشات گرفته از نگرانی بانک‌ها برای دریافت اقساط این وام است درحالکیه در سال‌های گذشته معوقات بانکی دو نفر به یکی از بانک‌های خصوصی حدود ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برآورد شده است و عمده مشکلاتی که بانک‌های عامل داشته اند، با وام گیرندگان وام‌های کلان بوده است.

در کلام آخر باید یادآور شد در شرایط اقتصادی انتظار می‌رود بانک‌های عامل این وام‌های اندک را با سهولت بیشتری به زوج‌های جوان پرداخت کنند تا آن‌ها در سال‌های ابتدایی زندگی مشترک خود، با مشکلات عدیده‌ای مواجه نشوند.

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۵۷
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Afghanistan
|
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
با این گرونی چطور میشه ازدواج کرد، این وام کفاف اجاره مسکن هم را هم نمیده
یوسف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
سلام بابا ما این بانک های سیستان و بلوچستان مراجعه می کنیم میکند روحانی را بیاور تا به شما وام با یک ضامن بدهند سیستان و بلوچستان بانک هایش اذیت می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
متاسفم اشخاصی که ایرانو به این روزگار کشوندن با وعده رفاه و عدالت اجتماعی و ... میردم رو گول زدن و خودشون و خاوادشون تو رفاهن و مردم تو فقرو فلاکت و گرانی و بیکاری و اعتیاد
ناشناس
|
France
|
۰۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
به نظر من دولت محترم به جای وام ازدواج با فروشگاه یا کارخانه ها یک هماهنگی میکرد لوازم خانگی آنها به نرخ مصوب یا پایین تر با عقد نامه به آنها میداد هم کالای ایرانی بفروش می‌رفت هم تورم گرانی کمتر میشد این موضوع را ریاست بانک مرکزی وزیر اقتصاد بررسی کنند باتشکر
ناشناس
|
France
|
۰۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
ای داد وبیداد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
متاسف
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
سلام بله وام میدن الکی من جوان بی کسی هیچی نداره زیاد دوندگی کردم یک نفر بیاد ضامنت کنه به هرکی رو انداخت رو نگرفت رفتم بانک گفتم اقا از من هرچی میخاید سفته میدم اول زندگی منه کمک کنید گفتم ۲۹ هر ماه قول میدم قسط هاشو پرداخت کنم ولی متا سفانه یا دو ضامن معتبر یا برو بمیر خلاصه من اول زندگی که به این وام نیاز داشتم مجبور شدم ۲۰ میلیون بفروشم ۲ میلیون تازه از دوتا ضامن معتبر که طرف اورد ازمنم سفته گرفتن هر روز خدا از بانگ با من تماس میگیرن میگن اونهای که وام تو فروختی بهشون اقساط نمیدن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
می خواست نفروشی ، دیگه دو میلیون هم شما را دادرا نمیکرد ، مشکلی هم با دو تومن حل نمیشه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
حساب یارانه به عنوان ضمانت وام است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
چرا اصلا وام پرداخت کنند که مشکل ضامن و بازپرداخت داشته باشه ؟
الحمداله چیزی که در این مملکت زیاد وجود داره ژن خوب ، از اونا بگیرند اموال دزدی را مصادره کنند بلا عوض به جونا پرداخت کنند که برن ازدواج کنند
پول چندتاشون پس بگیرند به کل ملت میرسه، همه میرن خونه بخت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
مرگ بهتر ازضامن تا آبرو بره
میلاد67
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
بله دیگه فقط کافیه یه کی از بالا زنگ بزنه بگه به فلانی وام بده...
اون وقت ضامن نمیخوان هیچ هر چه قدر هم وام بخوان بهشون میدن...بعد از کار در میاد طرف میلیاردها تومن وام بدون ضامن گرفته یا از کشور هم فرار کرده...یا کسی کاری به کارش نداره...

حالا یه زوج جوان وام بخوان باید کلی سختی بکشن تا بتوانند وام بگیرم هر ضامنی هم قبول نمیکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
مدیران ارشد بانکی کشوری واستانی باید طبق قانون "از کجا آورده ای؟" حسابرسی بشن و به اشد مجازات برسن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
بعضی بانکی ها انقدر حرام خوردن که دیگه وجدان ندارند.
نرگس سپید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
میگما. یه نفری پیشنهاد داده بود قرعه کشی کنن و به اونایی که به این مرحله نرسیدن خونه بدن کجاست؟برا وام اینهمه ضامن میخوان برا خونه چی میگیرن به نظرتون؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
بانک هم حق داره چون باید جوابگوی سپرده گذارهاش باشه. امروزه بیشتر زوج ها بیکارند از جمله خودم. خب زوج بیکار چطور می تونه هر ماهی ۱۱۰۰ بده. خب اگر اقساط پرداخت نشه و ضامن معتبری هم نباشه بانک چطور می تونن جوابگوی سپرده گذاران بشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
چطوری وام چند میلیاردی بدون ضامن میدن ، اونجا قرار نیست جواب سپرده گذارهاشونا بدن ، تازه بخش زیادی از وام ازدواج را دولت تامین میکنه نه بانک ، ولی بانکا بهانه میتراشن که به مردم ندن تا خودشون بردارن .
مهدی
|
Canada
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
باید منطقی و دوطرفه قضاوت کرد ۶۰ درصد معوقات بانکی قرض الحسنه مربوط به وام ازدواجه.هم بانکها حق دارن هم مردم.علاجشم اینه که دولت برابر دارایی و محل سکونت و مستعد بودن وام بده.الان وام ازدواج در مرکز تهران و روستاهای زابل یا بقیه جاها ثابته که خنده داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
مشکل اینه که وقتی قانونی تصویب میشه سفت و سخت پاش نمیمونن اگر یک بار آقای همتی زحمت بکشه شخصا به شعبه ها مراجعه کنه و با مدیرانی که از دستورات سرپیچی میکنه برخورد شدید بشه هیچکس جرات نمیکنه خلاف عمل کنه
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
هم یارانه و معشیتی ضامن قرار بدن. هم کسایی که سهام عدالت دارن. سهامو به عنوان ضامن قرار بدن. فقط سهام و یارانه و معشیتی مربوط به همون بانکی باشه که میخوان وام ازدواج بگیرن. دیگه نگرانی نداره. چون خود سهام عدالت تا هفت سال چند برابر میشه. هرکی قسط وامو داد به نفعشه مگر نه سهام عدالت تا 7 سال دیگه رشدش بیشتر از 100میلیون میشه برای زوجین.اینم نظر من. کاشکی که به مسولین برسه حرفم و یک فکر اساسی بکنن
معین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
سلام
من به عنوان یک کارمند بانک یک سوال دارم
1-برای یک زوج مزدوج که اکثرا شاغل هم نیستند چطور توان بازپرداخت وام رو دارند و به الطبع ضامن 7 سال درگیر این وام میشه
2-اصل وام 100 میلیون و کارمزد 7 سال حدودا 16 میلیون میشه آیا یک ضامن به تنهایی میتونه این وام رو تعهد کنه
3-یک ضامن معتبر یعنی ضامنی که خودش بدهی معوق و چک برگشتی نداشته باشه و ضمانت های قبلی ضامن هم بدهی معوق نباشه آیا ضامن بدون مشکل در این وضع اقتصادی وجود داره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
این صحبتها را باید در یک جامعه منطقی انجام داد نه اینکه هرکس صرفا منافع خودش را در نظر دارد و فرهنگ تعهدبه عهد در آن جامعه از بین رفته است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
نزول خورها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
اونوقت اون وام های میلیاردی چطوری بدون ضامن و وصیقه داده شده اند ؟!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
فقط به نفع شما بانکی ها شده همه چی تمام وام ها و سودش و کارمزدش رو بین خودتون تقسیم می کنید !
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
شما نمی خواد سنگ بانگ را به سینه بزنی همه سخت گیری هاتون برای مردم عادی- دیدم چه جور جلوی پولدارهاخم وراست می شید
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
بجای ضامن چرا سفته قبول نمیکنن؟
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
علی برکت الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
شهرداری بزرگترین عامل ازدواج جوانان است برای ساخت یک خانه باید کل وام را دو دستی تقدیم کنیم ازدواج ممنوع
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
اینها از عجایب دولت تدبیر است !!!!
بیداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
اگه چند هزار میلیارد درخواست کنید نه ضامن میخواهید و نه وثیقه.تازه میتونید قسطهاشو هم پرداخت نکنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
همه موارد درست است دختر من الان 8ماهه که در بانک صادرات ثبت نام کرده خودم شاغلم ولی می‌گویند ضامن باید بازنشسته آموزش و پرورش باشه الماس زیر خاکی چکار کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
بیا بعد مسئولین میگن ازدواج کنن
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
اگه میتونید وام میلیاردی بگیرید برید بانک ، ضامن هم نمی خواد ، نگران اقساطشم نباشید چون بدون قسط و قرض الپس نده میباشد . ولی برای وام ۵۰ میلیونی اگر ضامن دولتی ندارید بی خودی خودتون را به زحمت نندازید . آخه ۵۰ میلیون خیلی پوله و اگر قسطش دیر بشه بانک ورشکسته میشه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
همش میگن خلافه. اگه اینجوریه چقدر سیستم بانکی مون خلافکاره!
حسینی
|
Germany
|
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
در مورد وام ازدواج ضامنی میخاد دولتی و زیر ۲۰سال سابقه خدمت داشته .و یک قطعه چک و یا تا پان اقساط مبلغ ۶۰ ملیون تومان رادر بانک مسدود کند.تا بتواند وام بده.این بانک خصوصیه
همین بانکها بکارکنان خود از پول مردم تا۲۰۰ملیون با حداقل سود پرداخت میکنند.پیدا کن پرتقال فروش بانک مرکزی آقای همتی!!..
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
سلام
4 سال پیش وامی گرفتم از بانک ملی امروز مبلغ زیادی از حساب ضامنم کم کردن!!اآبرویم پیش ضامن رفته بقران مجید!!! آقایون بانک مرکزی مگر نگفتید اقساط اسفند و فروردین را به خاطر کرونا به اخر اقساط وامتون اضافه میکنیم؟!!!!!!وام من حدود 320 هزار تومنی بوده!!!!حتی قسط اردیبهشت ماه را واریز کردم 100 هزار تومان هم دیرکرد ازم گرفتن!!!حال امروز پول کردن اساسی از ضامنم!!!!
بخداوندی خدا فردا به بانک مراجعه کردم کاری که قانونی و شرعی بوده انجام ندهند محکم به قوه قضایئه شکایت میکنم..........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
دولت بی تدبیر باید پاسخگو باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
من دو ماهه مدارک دادم بانک
کارمند وام هرروز میگه وقت نکردم یادم رفت کار داشتم تعطیل بود
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
سلام.ممنون از پیگیریتون.من۶ ماهه تو نوبتم،میگن وام بروزه،حالا امروز وامم دراومد،فردا برم ببینم این بانک میخواد با من چیکار کنه،منکه ضامن کارمند ندارم،خدا کمک کنه.
S
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
باشگاه خبرنگاران جون هركي كه دوست دارين پيگير بشين چرا بانكا اين قانون رو رعايت نميكنن
اخه چطوري ميشه امار ازدواج رو برد بالا وقتي بانكا براي خودشون يه كشور جداگونه ن و براي وام دادن ميگن سه تا ضامن حتما بايد باشه
S
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
باشگاه خبرنگاران جون هركي كه دوست دارين پيگير بشين چرا بانكا اين قانون رو رعايت نميكنن
اخه چطوري ميشه امار ازدواج رو برد بالا وقتي بانكا براي خودشون يه كشور جداگونه ن و براي وام دادن ميگن سه تا ضامن حتما بايد باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
آقای همتی فکری به حال ارز طلا کن تا کجا مردم دارنند با این تورم چهل درصد نابود می شوند آمدی درست کنی سکه چها ر تومان بود ارز را یک نرخ کنید تا این فسا د پیش نیاد سواداکری اقتصاد کشور را نابود کرد مسکن چه خبر بورس هم که مال سرمایدار وشرکت های دولتی است چرا ارزش پول این کشور پیدا نمی کند همه اقتصاد دنیا به خاطر کروناه پایین آمده ایران بر عکس است به خاطر این که مدیر خوب دارد دیگر به خود بیاید مردم چقدر از دست مسولین ناراحت هستند دیگر بس است مردم شما را پشت این میزها گذاشتند به فکر مردم با شید نه سرمایدار وسوداکر دلال آنها چهل سال برده انند دیگر بس است
ناشناس
|
United States
|
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
کارمندان بانک ها نظرات و دستورالعمل های بانک مرکزی رو وقعی نمی نهند و استدلال آنها این است که مسئولان بانک مرکزی اقتصاددان هستند و از بانکداری چیزی سرشان نمی شود لذا بانکی ها را با دستوراتشان دچار مشکل می کنند
reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
این حق ما جوونا نیست || این عدالت نیست || این انصاف نیست...
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
متاسفم به همه مدیرانی که از خیلی بالا به مردم عادی نگاه میکنن و باعث سوختن خیلی از آرزو ها و احساسات نسل جوان شدند ، از نظر حوزه آموزشی و فرهنگی هم که هیچی کلا.به قول امام اگر همین مردم یک روزی اعتمادشون رو به شما از دست بدن که از دست دادند
ا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
50میلیون؟ شوخی میکنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
آره من مدرک فنی با 8 سال سابقه کارم در زمینه همان مدرک فنی که گرفتم میخوام کارمو گسترش بدم میگم وام خود اشتغالی بدین میگه برو دوتا اونم چی دوتا کارمند دولتی بیار تازه اونا تعهد محضری بدن ... بعد میگن چرا جوانان بیکارند
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
الان اين ها رو نوشتي مشكلت حل شد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
واقعا همینطور است اخه چراباید برای گرفتن وام از بانکی که حقوق دریافت می کنیم دو ضامن رسمی با کسراز حقوق ببریم .اخه یکی نیست به این رئیس بانکه بگه مگه حقوق من تو بانک شما واریز نمیشه خو همون موقع قسط وامت رو بردار .چرا اینقدر اذیت می کنی؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
تازه استخدم شدی?
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
ای بابا
من الان چند ماه دنبالشم هربانکی ام میری شرایط خودوشو داره وام کجا بود
نازنین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
اتفاقا بانک ها خیلی هم سخت گیری میکنن بجای اینکه به زوج های جوان کمک کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
اونایی که ضامن ندارن چکار کنند؟ فقط یارانه رو بعنوان ضامن قبول کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
باید بمیرند
ناشناس
| United States |
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
یارانه کمه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
دوست عزیز یارانه تو نهایت100تومن قسط وام ماهی 600تومن چندسال باید بانک صبر کند تا ازطریق یارانه تو به مطالباتش برسد به بانکهاهم حق بدهید انصاف داشته باشید
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر