کد خبر: ۷۳۸۹۱۴۳
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳
۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳
کد خبر : ۷۳۸۹۱۴۳

اجرای طرح گرنت فناوری با امضای تفاهم نامه بین ۴ دانشگاه آذربایجان شرقی و پارک علم و فناوری استان آغاز شد.

آغاز طرح گرنت فناوری در آذربایجان شرقی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز، این تفاهم نامه با هدف حمایت از پایان نامه‌های کارشناسی ارشد و رساله‌های دکتری بین دانشگاه‌های تبریز، علوم پزشکی، صنعتی سهند و شهید مدنی آذربایجان از یک طرف و پارک علم و فناوری استان از طرف دیگر امضا شد.

برنامه حمایت مالی مستقیم از پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی مرتبط با امور فناوری دانشگاه ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی با عنوان گرنت فناوری و با هدف بسط و توسعه توان ملی در حوزه نوآوری و کارآفرینی و ارتقاء ظرفیت توسعه فناوری در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی در سطح کشور اجرا می‌شود.

واعظی رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در تشریح این برنامه سه مرحله‌ای گفت: فاز اول این پروژه موسوم به طرح جوانه مختص پایان نامه‌های کارشناسی ارشد و رساله‌های دکتری است و در مرحله اول این فاز گرنت تاد (توسعه اقتصاد دیجیتال) در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات اجرا خواهد شد.

واعظی افزود: این مرحله به صورت آزمایشی در پنج استان آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، سمنان، فارس و مرکزی اجرا خواهد شد و با تامین اعتبارات لازم در فاز‌های بعدی، کل سطح کشور را در تمام زمینه‌های تخصصی پوشش خواهد داد.

او گفت: در این برنامه حمایت‌های مالی بلاعوض از پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی مرتبط با فناوری در حوزه ICT که منجر به توسعه دانش فنی شوند، از طریق پارک علم و فناوری، وزارت عتف، صندوق نوآوری و شکوفایی وپارک فاوا صورت خواهد پذیرفت.

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی افزود: کلیه دانشجویان تحصیلات تکمیلی در رشته‌های مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌توانند تا ششم تیر با ثبت نام در طرح گرنت جوانه (تاد) در وب سایت اینترنتی به آدرس https://techgrant.msrt.ir از حمایت‌های این طرح برای انجام پروژه‌های خود در قالب پایان نامه‌های فناورانه برخوردار شوند.

او افزود: در مراحل بعدی طرح گرنت فناوری، حمایت از فعالیت‌های تحقیقاتی با محتوای تجاری‌سازی برای اعضای هیئت علمی با عنوان گرنت شکوفایی و حمایت از فعالیت‌های شتاب‌دهی و رشد شرکت‌های نوپا با عنوان گرنت رشد عملیاتی خواهد شد.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ