کد خبر: ۷۳۹۲۰۰۳
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹
۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹
کد خبر : ۷۳۹۲۰۰۳
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

کمال شفیعی، شاعر کشورمان طرحی را برای حمایت از اهالی قلم پیشنهاد داد.

کمال شفیعی، شاعر در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره پیشنهادش برای اهالی قلم گفت: اگر چه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران باوجود بیماری کرونا تعطیل است اما مطالعه تعطیل نیست.

وی افزود: با وجود اینکه شیوع بیماری کرونا باعث شده است کتابفروشی‌ها کمتر کتاب بفروشند، بن‌های کتاب را می‌توان به هنرمندان داد تا اینگونه هم از هنرمندان، ناشران  و هم کتابفروشان حمایت شود و هم سواد افراد جامعه بالا برود.

او افزود: در شرایط کنونی که کتاب کمتر فروش می رود باید هزینه‌ای  هرسال در قالب بن کتاب به اهالی قلم، دانشجویان و دانش آموزان داده شود. در شرایط کنونی نیاز به اندیشه، پژوهش و مطالعه از بین نرفته است و هرساله همان نیاز در کشور وجود دارد. روند تحقیق، پژوهش ومطالعه در کشور تعطیل نشده است و باید از اهالی قلم حمایت شود.

این شاعر کودک و نوجوان ادامه داد:چاپ دوم کتابم با عنوان «کفشم زمانی گاوبوده» در نشر پیدایش و چاپ دوم کتاب دیگرم با عنوان «به یک زبان عاشق می‌شویم» در نشر مروارید منتشر می‌شود. کتابم با عنوان «اگر درختان پای رفتن داشتند» تا یک ماه آینده در نشر گویا منتشر می‌شود و قرار بود این کتابم برای عرضه در سی وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران آماده شود که شیوع بیماری کرونا باعث شد نشر گویا عجله‌ای برای انتشار آن نداشته باشد در نتیجه کتابم با تاخیر منتشر می‌شود.

شفیعی بیان کرد:کتابم با عنوان «هزار بار بیشتر» در انتشارات مدرسه مراحل نهایی نشر را می‌گذراند. سه کار پژوهشی و یک رمان نوجوان در دست نگارش دارم. هم اکنون رمان نوجوانم در مرحله نهایی نگارش است این کتاب را با زبانی متفاوت و خلاقانه نوشتم هنوز اسمی برای آن انتخاب نکردم و ناشر کتاب هم مشخص نیست مجموعه شعر سپیدم را با عنوان «بی شکلی» منتشر خواهم کرد.

این نویسنده گفت:چند ناشر به من برای انتشار مجموعه شعر جدیدم پیشنهاد دادند تا دو سه هفته دیگر ناشر آن مشخص می‌شود. این مجموعه شعر با مجموعه‌های شعر قبلی ام کاملا متفاوت است شعر‌های آن از سال ۹۶ تا کنون سروده شده اند و تجربیاتم را در این چند ساله اخیر بیان می‌کند.

او اظهار کرد:یکی از پژوهش‌هایم تاریخی است. در آن تاریخ اسد آباد همدان را از دوران پارینه سنگیتا پهلوی دوم بررسی کردم. به سیر تحول منطقه از ارمنستان تا عراق پرداختم. پژوهش دیگرم در حوزه زبانشناسی و درباره بررسی گفتمان سکوت در چند رمان ایرانی و خارجی است در کار پژوهشی دیکرم به مقایسه تطبیقی آثار عین القضات همدانی می‌پردازم این پزوهش تا مهر ماه آماده می‌شود این کتاب قرار است در انتشارات سوره مهر منتشر شود.

انتهای پیام/  

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ