کد خبر: ۷۴۰۰۶۹۴
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷
۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷
کد خبر : ۷۴۰۰۶۹۴
گروه : گیلان » رشت
فرمانده مرزبانی ایران خبر داد؛

گودرزی با اشاره به کشف بیش از ۳۷ تن انواع مواد مخدر در سه ماهه نخست امسال، گفت: ۲۷۰ نفر از اشرار و معاندین نیز دستگیر شدند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، سردار سرتیپ ستاد احمد علی گودرزی فرمانده مرزبانی ناجا صبح چهارشنبه در جریان بازدید از پاسگاه‌های مرزی شهرستان مرزی بندر آستارا در جمع خبرنگاران  با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد کشفیات مواد مخدر از نوع تریاک در دنیا توسط نیرو‌های انتظامی و مرزبانی جمهوری اسلامی ایران کشف و ضبط می‌شود، گفت: ۴۶ درصد کشف مرفین در جهان توسط پلیس ایران انجام می‌شود.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه ۲۱ درصد هروئین جهان نیز توسط پلیس جمهوری اسلامی ایران کشف می‌شود، اظهار کرد: ۳ هزار و ۸۰۰ شهید گلگون کفن تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است.

او تصریح کرد: ایران در مبارزه با مواد مخدر مقتدر است و اگر این اقتدار نباشد کشور‌های اروپایی از موضوع مهم مواد مخدر ضربه شدیدی خواهند دید.

گودرزی با اشاره به اینکه در سه ماهه نخست سال جاری ۳۷ تن و ۴۴۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر را کشف و ضبط کرده‌ایم، افزود: نسبت به مدت مشابه سال گذشته این کشفیات ۸۷ درصد افزایش دارد.

او، گفت: در بحث قاچاق، دستگیری اشرار و معاندین ۲۷۰ نفر نیز دستگیر شده‌اند.

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با مواد مخدر و سایر تخلفات عزم جدی و عملکردی مقتدرانه دارد.

بالا بودن توان عملیاتی نیرو‌های مرزبانی هنگ مرزی آستارا

او با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای استان گیلان در عملیات‌های مختلف برعلیه رژیم بعث عراق و در طول ۸ سال دفاع مقدس، اظهار کرد: شهدای استان گیلان در خط مقدم جبهه همواره پیشرو بودند.

او با اشاره به آمادگی پاسگاه‌های مرزبانی و همچنین توان عملیاتی نیرو‌های مرزبانی هنگ مرزی آستارا، گفت: امنیت بسیار خوبی را در این خطه مرزی شاهد هستیم.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با اشاره به اینکه با کشور مقابل از سال ۱۲۹۹ هجری قمری در حوزه‌های دریایی و خشکی تفاهم نامه داریم، افزود: استان گیلان با داشتن مرزی طولانی و به طول ۲۷۲ کیلومتر مرز دریایی در دریای خزر و مرز خشکی در آستارا از مرز‌های امن کشور و در عین حال از مرز‌های زیبا و گردشگر پذیر شمال ایران به شمار می‌رود و در حوزه مبارزه با کالای قاچاق و محصولات ضد فرهنگی فعال است.

او ادامه داد: در بحث معاهدات و پروتکل‌ها، جمهوری اسلامی ایران از ۱۰۰ سال گذشته با کشور جمهوری آذربایجان همکاری بسیار خوبی داشته است.

گودرزی با تاکید بر اینکه مرز‌های استان گیلان از امنیت بسیار بالایی برخوردار است، افزود: توان عملیاتی مرزبانان در گیلان بسیار بالاست و فعالیت‌های آموزشی مرزبانان در این استان افزایش خوبی داشته است.

او گفت: با کشور جمهوری آذربایجان در زمینه‌های انواع قاچاق و سایر موارد مرزی و همچنین در بحث‌های اقتصادی، رفت و آمد‌های مرزی و کرونا همکاری خوبی داریم. فرمانده مرزبانی ناجا، اظهار کرد: یکی از وظایف مرزبانان مبارزه با قاچاق و مواد مخدر است.

تقویت نیرو‌های مرزبانی در دستور کار ناجا

او با بیان اینکه مرزبانی جمهوری اسلامی ایران تقویت نیرو‌های مرزی را در دستور کار خود قرار داده است، گفت: به زودی شناور‌های تیزرو و قابل قبول و بروز همراه با دستگاه‌های الکترونیکی و اپتیکی را در اختیار نیرو‌های مرزبانی قرار خواهیم داد و در آینده بسیار نزدیک یک فروند شناور ۶۰ فوتی بسیار پیشرفته را به استان گیلان اختصاص می‌دهیم.

گودرزی، تصریح کرد: مردم مرزنشین به توصیه‌های مرزبانی ما توجه کنند و مرزنشینان نیز باید حریم قانونی مرز را تا ۶۰ متر رعایت کنند.

او با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی بحث انسداد مرز‌های کشور در جا‌های حساس و اولویت‌دار است، اظهار کرد: ستاد کل نیرو‌های مسلح در اجرای اوامر مقام معظم رهبری توجه ویژه‌ای داشته و امسال اعتبارات خوبی در خصوص انسداد نوار مرزی کشور پیش‌بینی شده است.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه مرز‌های کشور با توجه به حضور اشرار و معاندین اولویت‌بندی شده‌اند، تصریح کرد: سیستم‌های الکترونیکی، راداری، اوپتیکی و شناور‌های تیزرو ازجمله تجهیزات پیش‌بینی‌شده برای مرز‌های استان گیلان است.

او، مرز‌ها را حریم امن کشور‌ها دانست و بیان کرد: اقدامات صورت‌گرفته در خصوص حفظ حریم مرز‌های جمهوری اسلامی ایران قابل‌قبول نیست و انتظار داریم دولت، مجلس و ستاد کل نیرو‌های مسلح در ابعاد مختلف با تصویب اعتبار و پی‌گیری آن در راستای امنیت پایدار مرز‌های کشور گام بردارند.

 

انتهای پیام/پ

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر