کد خبر: ۷۴۰۲۹۹۲
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۶
۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۶
کد خبر : ۷۴۰۲۹۹۲

ترامپ برای برون‌رفت از بحران‌های پیاپی، رویای توافق با ایران را در سر می‌پروراند، اما تهران تمایلی به مذاکره با قاتل بزرگترین استراتژیست نظامی خود ندارد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، هیچکس تصورش را هم نمی‌کرد که روز‌ها و ماه‌های منتهی به انتخابات مهم ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اینگونه برای دونالد ترامپ رقم بخورد. افت شدید محبوبیت رئیس جمهور آمریکا آن هم در کمتر از ۶ ماه مانده به انتخابات سرنوشت ساز نوامبر سبب شده تا ترامپ تقلای عجیبی برای رهایی خود از این مخمصه کند.

افت محبوبیت ترامپ، آن هم در سال مهم انتخابات ریاست جمهوری زنگ خطری برای کلیددار کاخ سفید است. نظرسنجی‌ها یکی پس از دیگری از افت شدید محبوبیت او و سیر صعودی اقبال رقیب دموکراتش در میان افکار عمومی آمریکا حکایت دارد و این اصلا نشانه خوبی برای رئیس جمهور پر مدعای آمریکا نیست.

میدل ایست آی در نوشتاری به قلم مارکو کارنلوس، سفیر سابق ایتالیا در سازمان ملل، به روز‌های بحران‌زده رئیس جمهور آمریکا و تدبیر‌های عجیب و غریب او برای خلاصی از این معرکه می‌پردازد و معتقد است ترامپ به امید معجزه‌ای از سمت تهران نشسته، تا بلکه راهی برای جلوگیری از تقدیم کلید کاخ سفید به رقیب دموکرات خود بیابد.

یادداشت نویس میدل ایست آی تحلیل خود را با این جمله قابل تامل آغاز می‌کند: "احتمال اینکه ایران با مردی که دستور قتل ژنرال قاسم سلیمانی، فرمانده نظامی ارشد خود را صادر کرده، به توافق جدیدی دست یابد، تقریبا صفر است."

بنا به نوشته کارنلوس، رئیس جمهور آمریکا به شکل عجیبی در ماه‌های اخیر تلاش کرد تا با انحراف توجه‌ها از عملکرد ناشایست خود در مواجهه با همه گیری ویروس کرونا، تقصیر‌ها را به گردن این و آن بیندازد و چه گزینه‌ای بهتر از چین، که ویروس کرونا از آنجا سر برآورد.

اما دردسر‌های ترامپ به این مهمان ناخوانده ختم نشد. وقتی رئیس جمهور آمریکا همچنان در باتلاق ویروس به قول خودش چینی دست و پا می‌زد، یک افسر سفید پوست در شهر مینیاپولیس در اقدامی نژادپرستانه، اوضاع را از آنچه تصور می‌رفت برای ترامپ بدتر کرد. سیر نزولی محبوبیت رئیس جمهور آمریکا که تا به امروز بی سابقه بوده، با شروع اعتراضات ضد نژادپرستی شدت گرفته و اقبال او برای کامیابی در پای صندوق‌های رای در نوامبر امسال را بیش از پیش تنزل بخشید.

اعتراضات و ناآرامی‌های اخیر در آمریکا بار دیگر ثابت کرد، ترامپ رئیس جمهوری نیست که بتواند از یک آزمون مهم سربلند بیرون بیاید. او بجای آرام کردن معترضان و مرهم گذاشتن بر احساسات جریحه‌دار شده مردم، به آن‌ها تاخت و با اراذل و اوباش خواندن آن‌ها بیش از همیشه بر زخم کهنه بی عدالتی در آمریکا نمک پاشید.

به اعتقاد دیپلمات ایتالیایی، رئیس جمهور آمریکا در میانه اعتراضات بیشتر به مثابه رهبر گروهی از اوباش عمل کرد و با لفاظی‌های تحریک آمیز خود سعی در ایجاد شکاف در میان مردم داشت. او که امید خود را به گروه‌های تندرو سفید برتر پندار بسته، با تهدید معترضان ضدنژادپرستی آتشی را بر پا کرده که نه تنها خیال خاموش شدن ندارد، بلکه به نفع رقیب دموکرات او زبانه می‌کشد. آتشی که بیش از همه پاسوز خود او شد و از نظرسنجی‌های تازه اینگونه به نظر می‌رسد که او در ایالت‌های سرنوشت ساز و کلیدی انتخابات اقبال چندانی نخواهد داشت.

ژست ناامیدانه میلیاردر کاخ سفید

صرف نظر از تمامی دردسر‌های داخلی، رئیس جمهور آمریکا هنوز یک رویای نافرجام دارد که در صورت محقق نشدن شرایط او را در سوم نوامبر تحت الشعاع قرار می‌دهد و آن چیزی نیست جز کشاندن جمهوری اسلامی به پای میز مذاکره. تا بلافاصله بعد از آن موفقیت کارزار فشار حداکثری خود را در بوق و کرنا کند.

کارنلوس معتقد است ترامپ تبادل زندانیان میان واشنگتن و تهران را فرصتی دانست تا بار دیگر رویای محقق نشده خود در خصوص توافق جدید با ایران را به میان بکشد. رئیس جمهور آمریکا از تهران خواست تا توافق جدیدی را با واشنگتن منعقد کند و در تلاشی ناموفق برای اغوای ایران، از شرایط دشوار واشنگتن برای انعقاد توافق جدید با تهران پس از انتخابات نوامبر صحبت به میان آورد.

ایران جام زهر توافق با قاتل بزرگترین استراتژیست نظامی را سر نمی‌کشد//

سفیر سابق ایتالیا در عراق صراحتا می‌گوید نمی‌توان به درستی قضاوت کرد که آیا ترامپ با طرح پیشنهاد مستقیم توافق با ایران به دنبال به رخ کشیدن بی پروایی نمایشی خود بود یا این پیشنهاد ژست ناامیدانه‌ای است که ضعف‌های پیشین او را به نمایش می‌گذاشت.

یادداشت نویس میدل ایست آی با توجه به سابقه بدعهدی مقامات واشنگتن و به طور خاص دونالد ترامپ می‌نویسد چه تضمینی برای تهران وجود دارد که اگر پای میز توافق با واشنگتن بیاید، پس از انتخاب مجدد ترامپ در انتخابات آتی، او توافقی که خود آن را امضا کرده زیر پا نگذارد و این بار داعیه تغییر حکومت را مطرح نکند؟

کارنلوس یادآور می‌شود ترامپ حتی در صورت توافق جدید با تهران، تنها در صورتی می‌تواند با مباهات به آن به عنوان یکی از دستاورد‌های سیاسی مهم خود در عرصه سیاست خارجی ببالد، که بتواند تهران را ترغیب به امضای توافقی کند که در مقایسه با برجام آورده‌های بیشتری برای او داشته باشد، چیزیکه در دنیای واقعی غیرممکن به نظر می‌رسد. خیال پردازی ترامپ مبنی بر اینکه انتظار دارد مقامات ایرانی تمایل داشته باشند با دولت او توافقی بدتر از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ را امضا کنند، گواه آن است که درک او از رویکرد و راهبرد جمهوری اسلامی چقدر با واقعیت فاصله دارد.

سفیر سابق ایتالیا در سازمان ملل با یادآوری اهتمامی که همه طرفین برجام صرف انعقاد توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ کردند، می‌گوید رئیس جمهور دلال آمریکا با نادیده گرفتن تمامی این تلاش ها، چنین توافق مهم بین المللی را زیرپا گذاشت و با این کار بدعهدی دیگری در کارنامه ۴ ساله ریاست جمهوری خود ثبت کرد.

از سوی دیگر دولت ترامپ این بار با در پیش گرفتن سیاست یک بام و دو هوا، در تقلایی که هیچگونه وجهه قانونی و حقوقی ندارد، برای تمدید دوباره تحریم‌های تسلیحاتی ایران به تکاپو افتاده است. دولت ترامپ و در راس آن وزیر خارجه او در حالیکه در دو سال گذشته از اقدام یکجانبه خود برای خروج از برجام با مباهات صحبت کردند، اکنون مدعی هستند که حق عضویت آمریکا به عنوان یکی از طرفین برجام محفوظ است و می‌توان با توسل به آن مانع لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر شد. از سوی دیگر هم پیمانان اروپایی واشنگتن و روسیه این ادعای آمریکا را از نظر قانونی بی اساس دانسته و بعید به نظر می‌رسد این کشور بتواند از طریق کانال‌های قانونی از این میدان موفق خارج شود.

استدلال مرموز

کارنلوس یادآور می‌شود برغم همه تقلا‌های دولت ترامپ، تهران با تاکید بر بدعهدی آمریکا، تاکنون از پذیرش پیشنهاد مذاکره از سوی ترامپ و دور و بری هایش، که مستقیم و غیرمستقیم بار‌ها عنوان شده، امتناع می‌کند. حتی وزیر خارجه ایران اخیرا نارضایتی خود را نسبت به پیشنهاد مذاکره از سوی آمریکا علنا اعلام کرد.

یادداشت نویس میدل ایست آی بر این باور است اگرچه رفتن یک رئیس جمهور دموکرات به کاخ سفید نیز فرق چندانی برای ایران ندارد و جو بایدن را نمی‌توان یک گزینه ایده ال برای ایران دانست، اما تهران ترجیح می‌دهد منتظر بماند و وقایع ماه‌های آتی در عرصه سیاسی آمریکا را به نظاره بنشیند.

کارنلوس بار دیگر دیپلماسی نمایشی رئیس جمهور آمریکا برای گرفتن عکس یادگاری با سران کشور‌های مخالف و ثبت نام خود در زمره روسای جمهوری که بانی توافق‌های مهم با دشمنان آمریکا بودند را یادآور می‌شود و می‌گوید صرف نظر از نتیجه انتخابات آمریکا، چرا ایران باید برای مذاکره جدید به ترامپ اعتماد کند؟ آن هم رئیس جمهوری که ید طولایی در زیر پا گذاشتن توافقات بین المللی دارد و در تحقق این رفتار وسواس گونه و نمایشی خود نه پایبندی به چارچوب قوانین بین المللی را می‌شناسد و نه به چیزی غیر از آنچه در سرش می‌گذرد توجهی دارد. او پس از سه سال دیپلماسی با کره شمالی هیچ عایدی نداشته است. جائیکه بالاخره کاسه صبر پیونگ یانگ سرریز شد و خود را از بار مذاکرات نمایشی با واشنگتن خارج کرد.

همه این‌ها تصدیق می‌کند که رئیس جمهور آمریکا فاقد دو شاخصه مهم صداقت و پایبندی به عنوان پیش شرط اساسی برای هر کسی است که قصد ورود به هر گونه مذاکره‌ای را با جدیت و حسن نیت دارد.

در گزارش میدل ایست آی تاکید می‌شود که رئیس جمهور آمریکا بار‌ها و بار‌ها نشان داده که به راحتی حاضر به انکار واقعیت هاست و چندان عجیب نیست که مقامات ایرانی برای مذاکره و توافق با چنین شخصیتی بی اعتماد بوده و جانب احتیاط را رعایت می‌کنند. کارنلوس تاکید می‌کند که هیچ تضمینی وجود ندارد که ترامپ پس از بهره برداری از نمایش توافق جدید با تهران در انتخابات نوامبر و ابقا در کاخ سفید، توافق خود را انکار کند و بر طبل تغییر حکومت ایران نکوبد.

آیا کسی واقعا باور دارد که مستاجر خودشیفته فعلی کاخ سفید در دوره دوم ریاست جمهوری خود وسوسه نشود تا نام خود را در تاریخ این کشور به عنوان تنها رئیس جمهوری به ثبت برساند که تمامی اقداماتی که سلف‌های او از انجام آن ناتون بودند را با موفقیت به اتمام برساند؟

جام زهر توافق جدید با ترامپ

یادداشت نویس میدل ایست آی با بیان اینکه هر گونه توافق جدید میان تهران و واشنگتن بدون شمول پرونده مسائل مختلف منطقه‌ای بی نتیجه خواهد بود، احتمال حل چنین مسائلی را بسیار بعید و دور از ذهن می‌داند. زیرا این پرونده‌های باز منطقه‌ای دستاویز واشنگتن برای تکرار اتهامات خود علیه ایران است و واشنگتن قطعا برگ برنده‌ی ادعایی خود را با توافق با تهران نمی‌سوزاند.

کارنلوس با اشاره به تلاش رژیم صهیونیستی برای پیشبرد زیاده خواهی‌های اشغالگرانه خود و الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به سرزمین‌های تحت اشغال خود، چشم انداز توافق سازنده میان ایران و آمریکا بر سر مسائل منطقه‌ای را کمرنگ می‌داند. این دیپلمات ایتالیایی تجاوز رژیم صهیونیستی به حریم هوایی سوریه و همچنین تحریم‌های جدید آمریکا علیه دولت دمشق، موسوم به قانون سزار را عواملی می‌داند که براساس آن امکان اتفاق نظر میان تهران و واشنگتن بر سر مسائل منطقه‌ای غیرممکن خواهد بود.

ایران جام زهر توافق با قاتل بزرگترین استراتژیست نظامی را سر نمی‌کشد//

یادداشت نویس میدل ایست آی همچنین یادآور می‌شود برغم تحریم‌های پی در پی آمریکا علیه ایران آن هم در بحبوحه همه گیری ویروس کرونا، به نظر نمی‌رسد تهران در برابر کارزار فشار حداکثری ترامپ سر خم کرده باشد و همچنان تزلزل ناپذیر می‌نماید.

کارنلوس یادداشت خود اینگونه به پایان می‌برد: ایران یک حساب تسویه نشده با رئیس جمهور آمریکا دارد و آن نیز ترور ژنرال سلیمانی است. حسابی که دیر یا زود تهران تصمیم به تسویه آن خواهد گرفت. قطعا رهبری ایران که همواره خطر مذاکره با آمریکا را به مقامات این کشور یادآور می‌شود، تمایلی به نوشیدن جام زهر یک توافق جدید با قاتل ژنرال سلیمانی ندارد. سران ایران که همواره در صورت ضرورت عمل گرایی خود را به اثبات رسانده‌اند، بدون شک اقیانوس جمعیتی که در ماه ژانویه برای سوگواری اسطوره جنگ‌های استراتژیک خود به خیابان آمدند، را از خاطر نخواهند برد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۳۰
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
خدا لعنت كنه قاتلين سردارمون رو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
جام زهری که الان داریم نوش می کنیم نه آمریکاه نه انگلیسه و نه ...
چین ، جام زهریه که داره کل مملکت رو خشک می کنه .
بهرامی
|
United Kingdom
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
اولا که قسمتی از مشکلات ایران به دلیل ضعف در مدیریته که هیچ ربطی به آمریکا یا کشورهای اروپایی نداره. دوما: اون روزهایی که مسؤلین کشور داشتن برجام را امضا میکردند،بارها در رسانه ها این ادعا را کردند که این یک معاهده برد_برد،به مردم این اطمینان را دادند که حتی اگر طرف آمریکایی هم بدعهدی کنه،همه چیز ظرف دو هفته برگشت پذیره. اما حالا چی؟ آقایانی که اون روزها این تزهای سیاسی و دیپلماسی را میدادند حالا چه جوابی دارند در مقابل گرفتاریهای مردم؟؟!! ما که آلزایمر نگرفتیم که با حرفهای "ایران اینترنشنال" و"من و تو" همه چیز را فراموش کنیم! تعجب من از اونهاییه که باز هم فکر میکنند کلید حل مشکلاتشون در دست آمریکاست.آمریکایی چه جمهوری خواه و چه دموکرات،استعمار و چپاول کشورهای دیگر قسمت مهمی از دیپلماسی آمریکاست. گلایه من از بعضی از هموطنان خودمه که حتی به این موضوع فکرمیکنند!! آدم یاد فیلم "مختارنامه" میفته،اونجایی که "میثم تمار" میگفت،"جماعت کوفی، باز چه بلایی بر سر عقلهایتان آمده؟!!!!!"
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
کلید حل مشکلات آمریکا نیست . اما کلید سازش آمریکاه . چون یک سری کشورها دنبال رو آمریکا هستند مثل اروپای ها یکسری از آب گل آلود ماهی می گیرن مثل روسیه و چین و یکسری هم حزب بادن مثل عراق ، سوریه ، افغانستان ، لبنان و فلسطین و در آینده یمن و ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
مردم منطقه ما بخاطر زیاده خواهی های اسراییل باید تحریم باشن باید منطقه ناامن باشه همینجور که امریکا چند سال به وجود اومده میخان اسراییل رو هم همینکارو کنن اگر مردم منطقه همون اول یکصدا بودن اینجور نمیشد اسراییل رو با خاک باید یکسان میکردند ..... میخان مردم منطقه همش درگیر جنگ باشن تا این غده سرطانی خودشو بزرگ کنه و پیشرفت بده واقعا خمینی کبیر چقدر فهمیده از سیاست جهان بود.... همین اسراییل که اینقد بزرگان ما اصرار دارن نباید باشه چهار روز دیگه میشه عین امریکا وایمیسه عربده کشیدن واسه مردم منطقه ..... ما اگر با امریکا مذاکره نکرده بودیم الان اوضاع مالی مردم اینجور نبود هر روز دلار بالا پایین بشه اینا فقط میخان مردم دنیا رو مثل خودشون روانی کنن ما یه زمان تو دنیا امپراطوری داشتیم یعنی چی ... یعنی مملکت ما هیچی کم نداره خودمان خود ایران میتونه برا حداقل مردم خودش همه چی تولید کنه ماشالا معادن هم که فراوان داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
چرا جام زهر گفتی، منظورت چی بوده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
مردم منطقه ما بخاطر زیاده خواهی های اسراییل باید تحریم باشن باید منطقه ناامن باشه همینجور که امریکا چند سال به وجود اومده میخان اسراییل رو هم همینکارو کنن اگر مردم منطقه همون اول یکصدا بودن اینجور نمیشد اسراییل رو با خاک باید یکسان میکردند ..... میخان مردم منطقه همش درگیر جنگ باشن تا این غده سرطانی خودشو بزرگ کنه و پیشرفت بده واقعا خمینی کبیر چقدر فهمیده از سیاست جهان بود....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
چرا جام زهر گفتی، منظورت چی بوده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
مرگ بر کسی که بخواهد خون حاج قاسم را با مذاکره پایمال کند
مرگ بر امریکا و مذاکره کنندگان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
هرکس باقاتل سالارشهیدان حاج قاسم سلیمانی مذاکره کندخاین است میخوادهرکسی باشدحکم اومحاربه وضمناکشتن اون فردواجب ترازهزاران سال نمازوروزه است پس مذاکره معنایی ندارتمام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
تهران شکر خورده بدون اجازه مردم اینسری مذاکره کنه
سید علی رمضانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
زمان بسته شدن برجام کسی پیش بینی فروپاشیدن اونو نمی کرد ایران چیزی رو از دست نداد این آمریکا و غرب بودن که تو دنیا بی آبرو شدن پس الکی مسئولین فداکار جمهوری اسلامی را ملامت نکنید یادتون باشه وضعیت اقتصاد ما بشدت خرابه و این نوسانات قیمت کمر مردمو شکسته خداکنه یه رئیس جمهور منطقی تو آمریکا روی کار بیاد یه تفاقی انجام بشه که هیچ دولت دیگه ای نتونه لغوش کنه به امید خدا انشاالله مشکلات اقتصادی مردم حل بشه مشکلات بانکی زود تر حل شه مردم نفس راحتی بکشن بخدا این شرایط درخور ملت شریف ایران نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
فعلا دشنن واقعی داخل کشورمانه اول دشمنان داخلی اون نسعولینه بی کفایت بظاهر انقلابی ومسلمان که ۹۹ درصد از سمت وپستهای کشوررااشغال کردن
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
باسلام به نظر من ممنوعیت مزاکره با آمریکا در مجلس شورای اسلامی به عنوان قانون در مجلس باید تصویب بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
مذاکره با شیطان هرگز
فرهاد
|
Germany
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
تاریخ آمریکا: با سرخپوستان محلی خودش آمریکا صد ها هزار بار قرارداد صلح و تعهدنامه نوشتند و بعد از مدتی همان سرخپوستان را به خاک و خون کشیدند.
از تاریخ و اشتباهات خودمان »برجام« باید درس بگیریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اولاً دموکرات وجمهوریخواه هر دو از دشمنان قسم خورده ما ایرانیان هستند و تنها تفاوتشان در نحوه دشمنی آنهاست. ثانیاً پیش بینی بنده موفقیت مجدد ترامپ در انتخابات آینده است. ثالثاً به نظر می رسد درصورت برنده نشدن ترامپ باید منتظر تبعات دیگری همچون اعلام استقلال ایالت های مختلف و در نتیجه فروپاشی آمریکا باشیم. انشاءالله - البته همه اینها برای اونهایی که آمریکا را کدخدای جهان می دانستند و حاضر به مذاکره و مصالحه با آن بودند درس عبرت بزرگی است. اگر عبرت بگیرند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
از برجام درس عبرت بگیرید ؛ هر وقت آمریکا گفت میخوایم با ایران مذاکره کنیم ، بدونید دوباره قراره یه بلایی به سرمون بیارن...
لارستان کهن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
مرگ بر کسی که بخواهد خون حاج قاسم را با مذاکره پایمال کند
مرگ بر امریکا و مذاکره کنندگان
متین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اگه بد پس چرا بچه های مسئولین همه امریکا هستن فقط دود مشکلات داره تو چشم مردم میره و کمر ملت داره زیر بار تحریمها میشکنه نه مسئولین و سران
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
لطفا ده نمونه با مدرک نام ببر. تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
بر جام عزت ما را لگد مال کرد ویکی از ننگین ترین توافقاتی بود ک انجام شد وما دیدیم ک چقدر ماهیت زشت تروریستهای جنتلمن بروز پیدا کرد و ترور سردار دلها خنجری در قلب ما بود و داغی ک هیچ مرهمی برایش نیست و ما بیشتر از هر زمانی متوجه شدیم ک ضعف و سستی و کرنش در مقابل آمریکا و اروپای خائن آنها را قلدرتر میکند و حالا ک عزیزترین سردار وپدرمان بدست کثیف شان ترور شد حرف از مذاکره خیانت به خون سردار و شهدای پاک سیرت ماست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
بر جام عزت ما را لگد مال کرد ویکی از ننگین ترین توافقاتی بود ک انجام شد وما دیدیم ک چقدر ماهیت زشت تروریستهای جنتلمن بروز پیدا کرد و ترور سردار دلها خنجری در قلب ما بود و داغی ک هیچ مرهمی برایش نیست و ما بیشتر از هر زمانی متوجه شدیم ک ضعف و سستی و کرنش در مقابل آمریکا و اروپای خائن آنها را قلدرتر میکند و حالا ک عزیزترین سردار وپدرمان بدست کثیف شان ترور شد حرف از مذاکره خیانت به خون سردار و شهدای پاک سیرت ماست .
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
واقعا بخشی از ملت آمریکا اینقدر دچار انحطاط شده بود که یک کاباره چی فاسد که نه از سیاست چیزی بلد بود و حتی به خانواده خود پایبند و وفادار نبود که به فواحش حق السکوت بدهد تا افشاگری آنها تاثیری بر انتخاب شدنش نگذارد را انتخاب کند. روسای جمهور قبلی لااقل سال ها سابقه کار سیاسی داشتند و لااقل ظاهر دیپلماسی را حفظ میکردند. و سعی در اجتناب از رفتار های بی ادبانه میکردند و براحتی زیر قراردادها و توافق های بین المللی نمیزدند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
به کی رای میدادند؟ کلینتونها صد پله بدترند. ترامپ با ژست‌های ضد گلوبالیستی وارد کارزار انتخابات شد هرچند بعدا برای اینکه دوباره انتخاب شه حاضر نشد اصلاحات اقتصادی اجتماعی رو پیگیری کنه و به راه قبلیها رفت و حبابی که دیر یا زود میترکه رو بیشتر باد کرد. طبیعیه مردمی که به فکر اقتصاد و فرهنگ جامعشون باشند به نامزدی با این تبلیغات رای بدند. در این مورد واقعا نمی‌تونیم مردم آمریکا رو سرزنش کنیم. مگه خود ما کم کلاه اینجوری سرمون رفته؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
در اینکه ترامپ مشمئز کننده ترین آدم روی زمینه شکی نیست . ولی سئوال من از مسئولین اینه که با این همه ادعا چرا جلوی این آدم انقدر دست بسته هستید چرا کاری از دستتون بر نمیاد این عوضی خون سردار سلیمانی به گردنشه این کثافت خون مردم ایران رو توی شیشه کرده . یه کاری بکنید یه حرکتی . من که دیگه فکر میکنم به جز رهبر کسی تو این مملکت سالم نیست. وهمه به دنبال اختلاص هستن ودزدی .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
برجام ننگینترین معاهده تاریخ ایران است که موجب عقبگردپیشرفتهای فضائی وهسته ای درمقابل هیچ شد کسانی که درمذاکرات همه چیزراواگذارکردند درمقابل ذلت وخواری امروزهم سازمذاکرات راکوک کرده اندتاضربه اخررابزنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اول انتقام خون سردار دلها از ترامپ وپومپو بعد ببینیم چه میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اتفاقا آمریکا داره از این دشمنی سود می‌بره هم نفت مفت می‌بره هم پول مفت
محمدامین احمدی کد ملی ۳۵۵۰۰۱۹۷۱۸
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
ننگ بر کسی یا کسانی که بخواهند و یا میسر کنند که در زمان ترامپ قمار باز مذاکره ای کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
بهتر بود به جای کد ملی شماره کارتتو می ذاشتی
فاطمه شهناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
ترامپ اگر رضایت دهد که بعد مذاکره سر او را مانند صدام سر دار ببینیم حاضر به مذاکره هستیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اگر بصیرت داشته باشیم ترامپ کسی نیست .بلکه صاحبان ثروت وقدرتند که یک روز اوباما وروز دیگر ترامپ و...‌را بر سر کار می آورند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
همه سر و ته یه کرباسند. مذاکره بی مذاکره. ترامپ هم صرفا یه احمق بود که انداختندش جلو تا ترور رو گردن بگیره والا اصل کاریها افراد دیگه‌ای هستند. آمریکا هم مثل فلسطین یه کشور اشغال شدست هر دو کشور رو هم صهیونیستها اشغال کردند با دو روش مختلف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
تا هر زمان هم طول بکشد منتظر انتقام سخت می مانیم تحریمها را تحمل کرده ایم ولی ترور سردارمان را بر نمی تابیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
چقدر حاضری برای این نظرت از جیبت خرج کنی یا از دلالی دست بکشی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
قطعه نامه هم همین را گفتید ولی مجبورتان کردن قبول صلح کردید بد که نشد برای ایران الان هم همین وضعیت است ایران تا مدتی پول جهت امور جاری،مملکت داره وقتی،خط فقر رسید به ده میلیون تومان مجبور به آغوش کشیدن آمریکا و اروپا میشویم چون مسولین واختلاس ها اجازه مقاومت نمیدهد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
مقاومت از دل مردم سرچشمه میگیرد نه هیچ چیز دیگر
در ضمن در زمان جنگ ایران هنگام پذیرش قطعنامه در موضع شکست نبود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
فکر کردید یکی دیگه بیاد کاخ سفید داستان خوب میشه؟ همشون سر و ته یه کرباسن، فقط پوسته عوض میشه،
ترامپ رو بازی میکنه
بقیه آبِ زیر کاه...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
دلار 20 تومن و سکه 9 میلیون
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
روحانی متشکریم
مردم عزیز یادتونه 3 سال پیش شما رو از دلار 5 هزار تومنی و پراید 50 میلیونی و سکه 2 میلیونی میترسوندیم؟؟؟
امپراطور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
چهار تا موشک زدیم داخل یه پایگاه خالی بعدش افتخار هم میکنیم که انتقام گرفتیم یا سیلی محکم زدیم
انتقام خون حاج قاسم حرکت به سوی سلاح اتمی و نجات کشور از فشار تحریم ها و قطع فساد هستش.
محمد،سرباز حاج قلسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
احتمال مذاکره تقریبا نه
صددر صد صفر است.
به قعر جهنم خواهی رفت،
ترامپ قمار باز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
یعنی تو این کشور از مسئولین کسی نیست واقعا به فکر مردم و جوانان باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا در خواب تابستانی هستند یا خودشون را زدن به خواب...........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
زندگی مردم را ببینید
مردم در فشار اقتصادی هستند این نمایش را تعطیل کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
سر موضوع هسته ای رفتیم و مذاکره کردیم و به گواه آژانس به تمام تعهدات هم عمل کردیم، اما نتیجه چه شد؟؟؟ وضعیتمون شده این!!!!
فکر میکنی بریم با این ترامپ مذاکره کنیم مشکلات حل میشه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
زندگی مردم را ببینید
مردم در فشار اقتصادی هستند این نمایش را تعطیل کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
زندگی مردم را ببینید
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
آخرش سر می کشه داداش !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
نه پس . سردارمون رو که ازمون گرفتند . برجام لعنتی رو هم که به ما تحمیل کردند. دانشمندامون هم که شهید کردند . انرژی هسته ای رو هم که خودمون به دست آوردیم رو تقریبا به تعطیلی کشوندند دیگه چی مونده جز شرف وغیرت و دینمون . حرف اینا همش دینون هستش و بس . خداوند هم توی قرآن فرمودند که تا دینتون رو کنار نذارید اینا راضی نمیشند . هر کی خائنه میره برای مذاکره . والسلام
ناشناس
|
France
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
زور نزنید که تصوری را القا کنید، خودتون هم میدونید که دور بعد هم ترامپ برنده میشه
حسام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
Yjc لطفا پیگیر گرانی‌های کمرشکن اخیر هم باشید . برنج که یک کالای اساسی هست، چرا ارز دولتی باید برای آن برداشته شود و چنین قیمتش سر به فلک بکشد و سفره‌ و نان مردم را آجر کند ؟؟!
arsalannami99
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
مذاکره برای اونا هیچ معنی بجز به زانو دراوردن ما نیست . خون حاج قاسم پایمال نمیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
کسی حرف مذاکره با امریکارو بزنه مستحق مرگه
پیمان
|
Romania
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اینایی ک میگم مذاکره نکنیم همشون پول بگیر هستن ک بیان اینجا پیام بذارن وگرنه مردم دیگه بریدن از این گرونی من یکی مذاکره میخوام
پاسخ ها
کوروش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
یه جوون 24 ساله و بیکار هستم که 10 تومن هم ته جیبم نیس ولی مثل تو فقط به فکر شکم و زیر شکم نیستم.
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
من موندم اینکه ایقد نژادپرسته و بی رحمه چطور باز ایقد محبوبیت داره تو امریکا؟یا امریکایی ها مشکل دارن یا چهره واقعیشو نشون مردمشون ندادن...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
از ترامپ احمق به خاطر ترور سردار سلیمانی بدم میاد ولی شما لطف کنید چند تا لینک از سخنرانیهای ترامپ که سفیدها رو برتر از سیاهان یا نژادهای دیگه معرفی کرده بفرستید. الکی نمیشه کسی رو متهم کرد. مطمئن باشید اگه مثلا گفته بود سیاهپوستها ذاتا بدند یا پست تر از سفیدهاند تا الان نه تنها از ریاست جمهوری خلع شده بود که گوگل مشتاقانه توی همون صفحه اول با جستجوی نام ترامپ همه لینکهای فیلمهای سخنرانی ترامپ رو که چنین حرفهایی زده بود ردیف میکرد. الان که همچین حرفی نزده رسانه‌های لیبرال خودشونو به آب و آتیش میزنند اگه واقعا میگفت چی میشد؟
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
من موندم اینکه ایقد نژادپرسته و بی رحمه چطور باز ایقد محبوبیت داره تو امریکا؟یا امریکایی ها مشکل دارن یا چهره واقعیشو نشون مردمشون ندادن...
فدایی امام خامنه ای
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
مذاکره با قاتلین عالم چیزی جز دیوانگی نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
مذاکره نمیکنید. خودتون سیر هستید و خبر از مردم گرسنه ندارید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
خاطرت جمع باشه با مذاكره نه تنها سير نميشى بلكه گشنه تر هم ميشى
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
یه بار مذاکره کردیم گرسنه تر شدیم و یکی ار اهرمهای قدرتمون رو از دست دادیم. صدبار دیگه هم مذاکره کنیم فقط امتیاز میگیرند و با گرفتن اهرمهای قدرت ایران فشار رو بیشتر می‌کنند. دیگه فریب غرب رو نمیخوریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
مگه میشه با گرگ , توافق و مذاکره کرد? صفت گرگ , درنده خویی و وحشیگری هست .
reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
راهت مستدام ای شهیدسردارحاج قاسم سلیمانی....... خونت را پاس میداریم و یقیناً در پای برجام مرده ای که در تابوتی خالی و بدون میت است نمی نشینیم تا زاری کنیم چنانچه حتی لازم باشد و پیش بیاید خونت را با ژنرالهای آمریکائی قصاص خواهیم کرد...........
مانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
خونخواهان حاج قاسم هیچگاه اجازه مذاکره نمی دهند حتی اگر دولت بخواهد !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
هیچ توافقی وجود نداره، اینا دنبال توافق نیستن دنبال برده داری هستن هر مذاکره‌ای که عزت ما رو تامین نکنه مردود و با آمریکا مذاکره عزتمند وجود نداره
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
بیا من جام زهر رو میخورم فقط گرانی رو از روی دوش مردم بردار
این چه حرفی است نظر سنجی بین خودتون انجام میدین
مردم راضی هستن کی همچین حرفی زده آخه کدام آدمی دوست داره روز به روز بدبخت تربشه
اون وقت آقا زاده توی آمریکا پولدار تربشه
کدام جوانی دوست داره بیکار باشه
هه نظر سنجی خبرنگار صدا وسیما انجام داده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
بیخودی حرص و جوش نخور مردم ایران عقل دارند دوبار از یه سوراخ گزیده نمیشند. طبیعیه که مردم دیگه به مذاکره امیدی نداشته باشند. مذاکره و برجام و بیشتر شدن فشارها خیلی چیزها به مردم آموخت
بیداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
عوضش مردم هر روز جام زهر فقر و فلاکت رو مینوشن
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
مردن و دفن شدن بهتر از مذاکره برای هر وطن پرستی است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
صددرصدوضع مالیت خوب که این حرف میزنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
خدا کند ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
بقیه اش رو هم بگو !!
خدا کند چی !!!
استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و رژیم صهیونیستی نابود شود؟!
موافقیم !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
تهران که نه بلکه کل ایران بامذاکرات لعنتی باسرسخترین دشمن نظام اسلامی ما جام زهررا بهمه مردم ایران چشاند شهادت سردارعزیزما بدست امریکای جنایتکار بدترین خوشه سمی این برجام لعنتی بود ازبین بردن انرژی هسته ای ایران وپلمپ کردن نیروگاههای هسته ای ایران وریختن بتون بقلب راکتورهسته ای ایران هرکدام ازخوشه های سمی وحشتناک این برجام لعنتی بود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
باهوش، منظور فقط تهران نیست اسم پایتخت رو که میارن منظور اون کشوره. یه خورده سوادتونون رو ببرید بالا بجای ادعا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
منظور هم دولت هم کل ملت ایران بود، آقای باسواد
حسام
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
خخخخخخ
ناشناس
| France |
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
دوست گرامی لطفا مطالعه داشته باش با این وضعیت
املا هم تمرین کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
نه تو خیلی باهوشی . امثال شماها هستید که مانع پیشرفت کشورند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
چی میگی ؟
ناشناس
|
Canada
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
خود ترامپ هم قبول کرده که به
بایدن میبازد
ولی هم وطن های گلم باور نمیکنند
واقعا که
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
همه شون سراپا یه کرباسن !!
ماهیت نظام آمریکا این است !!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
یعنی شما واقعا فکر کرده اید اگر بایدن پیروز شود ایران گلستان میشه ؟؟ یقینا اگر بدتر از ترامپ نباشه بهتر نیست
ناشناس
|
Canada
|
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
به دنبال برگ برنده برای انتخابات اتی تا
شاید کمکی بهش بشه و عکس یادگاری بگیرد
بعد هم با یک دسیسه در خلیج همیشه فارس
بزند زیرش
مثل سابق .به کسی هم جوابگو نیستند
مثل اسب تازی میتازند و کسی هم جلودارشون نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
تودهن ترامپ زده شده وبازهم تحقیرو خوارخواهدشد مرگ برترامپ تروریست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
باید ازمردم نظر خواهی کرد اوضاع اقتصادی میلیونها ایرانی اصلا خوب نیست
پاسخ ها
شاه محمدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
سلام ، مذاکره مجدد با آمریکا یعنی مشروع دانستن ترور سردار سلیمانی وسایر اقدامات علیه ملت ایران،برای عزتمند بودن باید هزینه داد ، من یک بازنشسته ام ،مستاجرم و پسر و دختر تحصیلکرده ام بیکارند، نور چشمی نظام هم نیستم و خالص دریافتی من در ماه،حدود سه میلیون تومن است،این را گفتم که نگویند شعار میدهم و از درد مردم بیخبر،زنده بادایران وایرانی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
ننگ به این نظر.مابا قاتل عزیزمان هیچ وقت وارد مذاکره نمی شویم اگر بقیمت گرسنگی ومرگمان شود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
تا کی قراره اینقدر ساده لوح بمونید . برید ببینید کی اینا رو حرفشون ایستادند . مگه دشمنصلاح ما رو میخواد . اگه امثال شما یه کم فکر کنید کشور به این وضع نمیفته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
هرچی گفتن ملت بگن چشم??
1255
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
یه فکری به حال گرانی کنید کمرمون شکست .گوربابای ترامپ
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
برید مذاکره کنید تا مردم از کمر قطع نخاع بشن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
توافق با آمرکا به ذات غلط محض است/
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اگه اوباما می ماند برجام به نتیجه می‌رسید.این دیوونه اومد همه چیز خراب کرد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
نه خیر هر دو یکی اند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
سگ زرد برادر شغاله
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
آمریکا یک سیاست واستراتژی رادارد که رئیس جمهور آن موظف به اجراست ودراصل هنرپیشه وبازیگر آن که شخص رئیس جمهوراست تغییر می کند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
بهانه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
چقدر ساده لوحانه است . اینا سر و ته یه کرباسند ولی با لباسای مختلف .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
هیی خوش خیال
پا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
افت شدید محبوبیت رئیس جمهور آمریکا !!!!!!
کجا افت شدید چهل درصد محبوبیت چیز کمی نیست. در ضمن طرفداران ترامپ بیشتر سرگرم کار و بازارند و بیکار نیستند که در اینگونه نظر سنجی ها شرکت کنند. جوجه ها را باید آخر پاییز شمرد. من هم امیدوارم که ترامپ لعنتی پیروز نشه. ولی اغراق نکنید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
موافقم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
امریکا یا باید قاتل یعنی ترامپ را تحویل دهد و یا خود مجازات اعدام ترامپ را اجرا کند
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
شهادت حاج قاسم کار روسیه بوده.
و دسیسه ای برای اینکه آمریکا با ایران توافقی نداشته باشه.
من مطمعن هستم .
شب قبل پوتین تو سوریه چه کار میکرد؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
خیلی مسخره بووود :))))
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
خودترامپ گفته شخصا دستورداده ام توکاسه لیس کاسه داغترازآش شدی؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اووو و، خیلی سیاستمداری تو!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
از پرچمت معلومه
حمید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
مطمئنی خواب نمی بینی بلندشو صبح شده...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
چقد تو تعطیلی . خوبه همون اول ترامپ گفت .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
یا منافقی میخواهی تفرقه بندازی یا خییییییییییییلی بی سوادی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
چقدر ساده لوحی . خراب کردن روسیه هم کار خود این آمریکائیهاست .
اکبر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
عموجان وقتی خود ترامپ لعنتی اقرار به دستور حمله به سردار را داده این چه نظری ؟.البته روسیه از این اختلاف ها سود می برد درست است.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
آره بابا، این وصله ها به ترامپ و آمریکاییها نمیچسبه. اصلا آمریکاییها آزارشون به مورچه هم نمیرسه. تقصیر هر کسی میتونه باشه به غیر از آمریکا و اسراییل و اروپاییها
ترامپ هم از روی تواضع بود که اعتراف کرد دستور ترور رو صادر کرده و خودش شخصا نظارت داشته!!!
ایرانی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
استدلال درستی نیست. پیش از آن هم چندین بار تهدید به ترور کرده بودند. آمریکا اگر اهداف بزرگ و خاصی در ترور نداشت بفرض محال با طناب روسیه و حتی رژیم صهیونیستی وارد این چاه نمیشد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
چی میگی خداوکیلی .آمریکا خودش گردن گرفته بعد میگی کار روسیه است بعدشم خود روسی ها با آمریکایی ها مشکل دارن .
ناشناس
| Australia |
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
من هم موافق هستم .
شما خیلی ساده هستین .
وقتی همسر ترامپ شاگرد پوتین بوده ؟
خود سیاست مدارا بازیچه دست سیاست هستن .
جریانهای پشت پرده در مورد روسیه بعده ها منتشر خواهد شد.
روسها در دوران امیرکبیر چه کارها که نکردند .
فاطمه بانو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
فقط با رفتن هر جمعه بر مزارت کمی دلم ارام میگیرد سردار دلها ❤
پاسخ ها
مانی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
منکه خیلی دوست دارم بیام سر مزار حاج قاسم اما چه کنم که راهم دور است و امکانش وجود ندارد اما در آینده تمام سعی را میکنم که بیایم !
م ز
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
خوشبحالت سلام مارا به سردار برسان به او بگو بعداز تو زندگی برهیچ کس آسان نگرفت روحت شاد سردار شهید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
چه شعار قشنگی بود، انتقام سخت! کدام انتقام سخت؟ انتقامی که حتی یه سرباز آمریکایی هم کشته نشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
تا110که دچارمرگ مغزی شده بودندروکه لو دادند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
۱۳۹ تاشون سقط شدن ولی چون رسانه دست اوناس جیکش در نیومد!!!
علیرضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
بعد از جنگ جهانی 2 و جنایتی که آمریکا بر سر ژاپن بوسیله ی بمب های اتمیش آورد،هیچ کشوری به خاطر هیبت پوشالی آمریکا جرئت یه تیر پرتاب کردن به سمت نیروهاش رو نداشت که ایران این هیبت پوشالی آمریکا رو با موشک های خودش در هم شکست.و در هم شکستن هیبت پوشالی آمریکا خیلی برای سران این کشور گرون تموم شد بخاطر همین هم قبل از انتقام هی با تهدید به زدن 52 نقطه و فرستادن امیر قطر و نخست وزیر ژاپن و ...میخواستن ایران رو از این کار منصرف کنند که نتونستند در ثانی همونطور که رهبری هم فرمودند این فقط یه سیلی به آمریکا بود و انتقام اصلی هنوز گرفته نشده.
ثالثا در مورد کشتگان پایگاه عین الجسد توجهت رو به این اعداد11_34_64_109_270 که توسط خود مقامات پنتاگون تا الان اعلام شده جلب میکنم.
رابعا جواب یه آدم خودفروخته مثل تو رو که دچار خود تحقیری شدید هم هستی دادن فقط وقت منو میگیره.پس انقدر اراجیف به هم نباف کسی که مرز های خود تحقیری رو جا بجا کردی.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
اولا! سرباز اجاره ای کدام شبکه هستی؟! دوم اینکه زمانیکه ایران بزرگترین پایگاه آمریکا در منطقه را با موشک زد و نام پایگاه معروف عین الاسد تبدیل به عین الجسد شد تو خواب بودی یا خوابیده بودی؟
دخترایرونی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
نه توروخدا خجالت نکشید بیاید بااین قمار باز دوباره وارد مذاکره بشیم توروخدا سرتون رو از زیر برف بیرون بیارید اطرافتون رو خوب ببینید دیگه بسمونه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
هیچوقت با فردی که به شما حرف زور میزند و میخواهد از شما فقط سواری بگیرد و موقع خطر راهایتان کند(مثل عربستان) و بعد به قولش اصلا پایبند نباشد(مثل کره شمالی) اعتماد نکنید حتی در زندگی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
فشار رو مردم هست خواست سر بکشه خواست سر نکشه، آیا فشار حس می کنند مسئولین؟ آیا غیرتی دیگر دارند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اگر روحانی منظورتون که تا ابد در فکر مذاکره هستش این
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر