کد خبر: ۷۴۰۴۰۴۳
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹
۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹
کد خبر : ۷۴۰۴۰۴۳
وزیر جهاد کشاورزی خبر داد؛

خاوازی گفت: در زمینه تولید گندم دوروم یک میلیون تن ظرفیت تولید داریم.

گندم دوروم

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در جلسه هم‌اندیشی گندم‌کاران و صنایع وابسته بر لزوم اعمال نظر بخش خصوصی در سیاست‌گذاری‌ها و تصمیم‌گیری‌ها تأکید و اظهار کرد: باید کمیته یا کارگروه مشترکی در معاونت زراعت تشکیل شود تا برای سیاست‌گذاری‌ها و تصمیم‌گیری‌ها از نظر و ایده فعالان بخش خصوصی استفاده کنیم.

او افزود: به جهت هم اندیشی مستمر، دعوت می‌کنم رئیس بنیاد ملی گندمکاران به نمایندگی از بخش خصوصی مرتبط با گندم، در شورای مدیران وزارت جهاد کشاورزی که مباحث کلان را برعهده دارند، شرکت کنند تا بتوانیم از نظرات بنیاد بهره ببریم.

خاوازی با اشاره به وظیفه تعیین قیمت در هیأت دولت خاطرنشان کرد: تمام قیمت‌گذاری‌ها توسط سازمان برنامه و بودجه تعیین می‌شود و شورای اقتصاد در این خصوص با سازمان برنامه و بودجه هماهنگی دارد بنابراین ما در جلساتی که با سازمان برنامه و بودجه خواهیم داشت، از نظرات بخش خصوصی استفاده می‌کنیم.

او با بیان این نکته که بخش خصوصی باید طرحی برای خرید غیر دولتی گندم ارائه دهد، عنوان کرد: در این طرح باید ابعاد مختلف خرید گندم دوروم، آرد و یارانه بخش آرد به صورت یک پکیج منسجم و کامل تدوین شود تا بتوانیم آن را به هیأت دولت ارائه دهیم.

خاوازی افزود: مباحث مرتبط با گندم دوروم از تولید که حدود یک میلیون تن ظرفیت داریم تا اشتغال و صادرات باید به صورت کامل مطرح شود تا بتوانیم یک تصویر درست و کامل از آن در هیأت دولت ارائه دهیم.

وزیر جهاد کشاورزی ضمن اشاره به آمادگی بخش تحقیقات و ترویج برای آموزش بهره‌برداران کشاورزی گفت: ترویج مسئله مهمی است که می‌تواند در افزایش تولید و افزایش بهره وری نقش آفرینی کند.


بیشتر بخوانید


او در رابطه با مشکلات تأمین سوخت در بخش کشاورزی گفت: در بخش سوخت مشکلاتی در تأمین سوخت صیادان، گلخانه‌دارها، تراکتور و کمباین داریم که با تعامل بیشتر وزارت راه، نیرو، نفت و صنعت، معدن و تجارت با وزارت جهاد کشاورزی برطرف خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی، نهاده‌های کشاورزی را دغدغه اصلی وزارت جهاد کشاورزی دانسته و تاکید کرد: باید رسیدن کود و آفت کش به گندمکاران برای کشت پاییزه به صورت ۱۰۰ درصد تضمین شود.

او در رابطه با مطالبات گندم‌کاران و کلزاکاران تصریح کرد: در رابطه با مطالبات گندم و کلزا در هیئت دولت بحث کردیم و امیدواریم به سرعت به راهکار مناسبی برسیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ