کد خبر: ۷۴۰۴۶۴۳
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱
۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱
کد خبر : ۷۴۰۴۶۴۳
شهردار تهران تأکید کرد؛

حناچی بر لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله مترو تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، پیروز حناچی شهردار تهران که در جلسه هم اندیشی صبح امروز دویست و بیست و سومین جلسه شورای شهر تهران حاضر شده بود در جمع خبرنگاران گفت: حضور امروز من به دلیل مجمع فوق العاده اتوبوسرانی است، به همین مناسبت آمدم تا در اولین جلسه حاضر شوم.

شهردار تهران افزود: مترو و حمل و نقل عمومی مهم‌ترین چالش شهرداری تهران است و حل آلودگی هوا و ترافیک در گرو توسعه حمل و نقل و عمومی است و باید گفت بودجه شهرداری کفایت نمی‌کند و حاکمیت باید ورود کند.

حناچی ادامه داد: توسعه حمل و نقل عمومی امروز به گردن مدیریت شهری است.

او در پاسخ به وعده محقق نشده برای احداث هر ماه یک ایستگاه مترو گفت: تا ایستگاه امام حسین (ع) رفتیم، اما باید گفت ما بقی ایستگاه‌ها بالای ۹۵ درصد پیشرفت داشته‌اند، اما محقق نشدن اوراق بانک آینده و تحریم در افتتاح ایستگاه‌های دیگر تأثیرگذار بوده است.

شهردار تهران افزود: با وجود تحریم‌ها خرید تجهیزات که ۵۰ درصد ساخت مترو با آن‌ انجام می‌شود سخت شده و بخشی دیگر از قطعات مترو داخل گمرک هستند.

حناچی ادامه داد: در بحث گسترش ابتلا به کرونا باید با عدد و رقم صحبت کرد، در حال حاضر در مترو و اتوبوس شاهد ۵۰ درصد ظرفیت هستیم و با اجباری شدن استفاده از ماسک شرایط بهتر شده و لازم است به این نکته اشاره کرد که در مترو ۹۵ درصد مردم فاصله گذاری اجتماعی را رعایت می‌کنند.

او تصریح کرد: برخی از مردم فاصله گذاری در ناوگان‌ عمومی را رعایت نمی‌کنند که باید قهری برخورد شود.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ