کد خبر: ۷۴۰۴۹۱۴
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
کد خبر : ۷۴۰۴۹۱۴

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل گفت: با وجود تلاش خادمان سلامت در رسیدگی و درمان بیماران مبتلا به کرونا، ابتلای به این بیماری در این استان رشد فزاینده دارد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، دکتر شهرام حبیب‌زاده ، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با تشریح آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان با تاکید بر ضرورت رعایت موازین بهداشتی از طریق استفاده از ماسک، مواد ضدعفونی کننده و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی گفت: در چند روز اخیر به علت بی‌توجهی مردم به توصیه‌های بهداشتی، مراجعه به مراکز اورژانس بیمارستان‌ها با علایم کرونا افزایش یافته است.

او افزود: موارد ابتلا و بستری بیماران کرونا در استان روز به روز بیشتر می‌شود به طوری که بخش سه بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل که در اوایل امسال برای پذیرش بیماران فعال بود، دوباره در حال پذیرش بیماران کرونا است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با هشدار نسبت به ورود استان به وضعیت قرمز در ابتلای به کرونا در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی گفت: با ورود استان به مرحله قرمز کرونا، شرایط بحرانی اردیبهشت ماه دوباره تکرار خواهد شد و در پی آن، با استفاده از اختیارات قانونی، محدودیت‌های قبل دوباره به اجرا در خواهد آمد.

او بیان‌کرد: اگر آمار بستری و موارد شناسایی مبتلایان افزایش یابد، برای ایمن‌سازی افراد دیگر، فعالیت بسیاری از اصناف و کسبه به حالت تعلیق درخواهد آمد و از ظرفیت سایر مراکز بیمارستانی خصوصی و دولتی استان در بستری و مدیریت درمان مبتلایان به کرونا استفاده خواهد شد.

حبیب‌زاده همچنین گفت: بیماری کرونا در ایران نیز مانند سایر نقاط جهان بحران جدی ایجاد کرده و خسارت بی‌شمار جانی و مالی وارد کرده و معیشت و مناسبات اجتماعی مردم را تحت‌ شعاع خود قرار داده است.

او افزود: شواهد نشان می‌دهد که بیماری کرونا تا ۲ سال آینده ادامه خواهد یافت و در چنین وضعیتی، رعایت موازین بهداشتی، مردم باید به شرایط زندگی در شرایط کرونایی عادت کرده و الگوهای جدید زندگی در شرایط شیوع این بیماری را بپذیرند و به الزامات بهداشتی آن تن دهند.

در یک هفته اخیر با بستری شدن روزانه ۱۳ نفر، تعداد بستری بیماران کرونایی در سطح استان اردبیل از ۱۰۰ نفر فراتر رفته و زنگ هشدار و خطر در این استان به صدا درآمده است.

بنا به اعلام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، هنوز پیک اول بیماری در استان اردبیل طی نشده و تاکنون حدود ۱۷.۵ درصد جمعیت به این بیماری مبتلا شده‌اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل هفته پیش تعداد افراد مبتلا به کرونای قطعی در سطح استان را چهار هزار و ۴۰۰ نفر و مجموع فوتی‌های قطعی کرونا در استان را نیز ۲۴۶ نفر اعلام کرد.

انتهای پیام/ع

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ