کد خبر: ۷۴۰۵۹۸۱
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴
۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴
کد خبر : ۷۴۰۵۹۸۱

در این مطلب نکاتی که به کمک آن‌ها می‌توانید استفاده از ماسک را برای کودکان خود تسهیل کرده و ترس آن‌ها را نسبت به این موضوع از بین ببرید مطرح شده است.

توصیه‌هایی برای ترغیب کودکان به استفاده از ماسک

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، اکنون که ویروس کرونا شیوع یافته است بیشتر والدین با ماسک نزدن کودک شان مشکل دارند. متخصصان به تمامی افراد بالای ۲سال توصیه می‌کنند که در صورت حضور در اماکن عمومی با ماسک صورت خود را بپوشانند، اما رعایت این موضوع ممکن است برای بسیاری از کودکان راحت نباشد.

استفاده از ماسک باعث می‌شود که ناقلان خاموش کروناویروس که علائمی از بیماری در آنان مشاهده نمی‌شود ویروس را به افراد دیگر انتقال ندهند.

استفاده از ماسک برای بزرگسالان گرچه ساده به نظر می‌رسد، اما برای کودکان این موضوع می‌تواند سخت و حتی ترسناک باشد.

در ادامه چند نکته که به کمک آن‌ها می‌توانید استفاده از ماسک را برای کودکان خود تسهیل کرده و ترس آن‌ها را نسبت به این موضوع از بین ببرید مطرح شده است.

از پارچه‌های مخصوص کودکان استفاده کنید:

اگر خودتان ماسک را می‌دوزید از پارچه‌هایی استفاده کنید که کودکتان آن را دوست دارد. می‌توانید از پارچه‌ای با رنگ مورد علاقه یا تصاویر کارتون‌های مورد علاقه کودکتان برای تهیه ماسک استفاده کنید. این موضوع در مورد ماسک‌های مورد استفاده خودتان نیز صدق می‌کند. ماسک‌های جراحی می‌توانند برای کودکان ترسناک به نظر برسند، اما ممکن است یک ماسک ساخته شده از پارچه‌ای رنگارنگ توجه آن‌ها را بیشتر جلب کند.

از ماسک‌های فانتزی استفاده کنید:

ماسک‌ها را به صورتی بدوزید که شبیه به ماسک‌های شخصیت‌های کارتونی و ابرقهرمان‌های خیالی باشند تا کودکان به پوشیدن آن‌ها ترغیب شوند. می‌توان این ماسک‌ها را در کنار لباس‌های این شخصیت‌ها برای کودکان تهیه کرد تا برای کودکان جذابیت بیشتری داشته باشد.

ماسک را تزئین کنید:

قبل از تهیه ماسک با کودک خود یک کاردستی درست کنید. با استفاده از پارچه‌های رنگی به کمک کودک خود شکلک‌ها و عروسک‌های پارچه‌ای درست کنید و در کنار ماسک قرار دهید و به کودک خود اجازه دهید تا در مراحل تهیه ماسک شما را همراهی کند.

طراحی راحتی برای ماسک ایجاد کنید:

پزشکان و پرستارانی که تمام روز ماسک می‌پوشند، اغلب از درد گوششان شکایت می‌کنند. برای اطمینان از این که کودک شما با این مشکل مواجه نمی‌شود، می‌توانید چند تغییر در ماسک آن‌ها ایجاد کنید. دخترانی که مو‌های بلندتری دارند می‌توانند ماسک را پشت مو‌ها یا گل سر خود قرار دهند. هم‌چنین می‌توانید به یکی از هدبند‌ها یا کلاه‌های کودکتان دکمه اضافه کرده و بند‌های ماسک را پشت آن‌ها قرار دهید. با استفاده از سنجاق نیز می‌توان دو بند ماسک را در پشت سر به یکدیگر وصل کنید.

ماسک را از یک لباس آشنا برای کودک تهیه کنید:

می‌توانید با استفاده یکی از لباس‌های کهنه کودکتان ماسک را تهیه کنید یا از یک شال یا روسری برای پوشاندن صورت او کمک بگیرید. از لباسی که برای کودکتان آشناست برای تهیه ماسک استفاده کنید. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

منبع: رکنا

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر