کد خبر: ۷۴۰۷۱۹۸
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۹
۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۹
کد خبر : ۷۴۰۷۱۹۸
گروه : قم » قم
مدیرکل راه‌آهن استان قم:

اعتماد گفت: به دلیل عدم همراهی شرکت شهرک‌های صنعتی در انعقاد قرارداد، اتصال ریلی شهرک صنعتی شکوهیه قم معطل‌مانده است.

محسن اعتماد مدیرکل راه آهن استان قم

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم،محسن اعتماد مدیرکل راه آهن استان قم، با اشاره به آخرین وضعیت اجرای بلوار زینبیه از میدان امام تا ایستگاه مرکزی و برخورد طرح با ریل راه‌آهن گفت: هنوز درباره این پروژه از سوی شهرداری مصوبه‌ای ارائه و طرح موضوع نشده است.

اعتماد با بیان اینکه در برداشته شدن ریلی در مسیر اجرای پروژه نیاز به اقدامات فنی و کارشناسی دقیق وجود داشته و به‌راحتی نمی‌توان ریلی را حذف کرد افزود: ریل، زیرساخت توسعه و میراث ملی است و هر چه پیشرفت می‌کنیم احتیاج مردم به راه‌آهن نیاز بیشتری پیدا می‌کنند و ریل، ارزش و جایگاه خود را بیش از گذشته به دست می‌آورد.

مدیرکل راه‌آهن استان قم یادآورشد: رهبر معظم انقلاب بار‌ها در سیاست‌گذاری‌های کلان توسعه، بر توسعه حمل‌ونقل ریلی تأکید داشته‌اند، ولی متأسفانه درصد استفاده از راه‌آهن ریل در برابر جاده، تنها ۱۰ درصد بوده و این رقم بسیار کمی است.

اعتماد با تأکید بر اینکه زیرساخت ریلی گران و متعلق به کشور است و نمی‌توان به‌راحتی محل عبور را برداشت و حذف ریل نیاز به محاسبات فنی و نقشه‌های خاصی و طراحی مسیر دارد،تصریح کرد: ما در اجرای پروژه‌ها در حریم شهری نیاز به همگرایی بیشتری با مدیریت شهری داریم تا به طراحی مسیر بپردازیم و خطوط ریلی حفظ شود.

او تصریح کرد: پروژه دیگر بهسازی مسیر خروجی علی‌آباد تا قمرود و ایستگاه محمدیه است که نیاز به بهسازی دارد و در حال عملیاتی شدن است، این پروژه سنگین بخش به بخش شده و تاکنون ۸ میلیارد تومان برای بهسازی هزینه شده و ۸ میلیارد تومان دیگر جهت بازسازی اعتبارسنجی شده است.

اعتماد در ادامه پیرامون مهم‌ترین طرح توسعه راه‌آهن در قم عنوان کرد: چند پروژه بزرگ در دست اقدام است که یکی از این پروژه‌ها شامل بازسازی خطوط ریلی میان قم به ساوه است که بیش از ۸۰ سال به این شکل باقی‌مانده بود و پروژه با پیشرفت خوبی در حال انجام است.

مدیرکل راه‌آهن استان قم یادآور شد: اجرای پروژه اتصال ریلی به گمرک در شهریور ۹۸ عملیاتی شد و قطار در این مسیر در حال تردد است، در حال حاضر نیز گمرک در حال احداث سکوست و تاکنون یک سکو را احداث کرده و سکو‌های دیگری توسط گمرک در حال انجام است.

اعتماد افزود: در شهرک صنعتی شکوهیه، طراحی مسیر انجام‌شده و یک تفاهم‌نامه‌ای باید میان شرکت شهرک‌های صنعتی و شهرک صنعتی شکوهیه با راه‌آهن جهت مصوبه زیرسازی و تائید طراحی مسیر امضاء شود، اما به دلیل عدم همراهی شرکت شهرک‌های صنعتی در انعقاد قرارداد، اتصال ریلی شهرک صنعتی شکوهیه قم در دو سال گذشته معطل‌مانده است.

او عنوان کرد: صیانت از ریل‌های راه‌آهن با حضور نیرو‌های خدوم انجام می‌شود و هیچ گزارشی مبنی بر سرقت ریل در قم گزارش نشده است.

مدیرکل راه‌آهن استان قم بیان کرد: شهرک صنعتی هیچ اقدامی دراین‌باره نداشته درحالی‌که درخواست اولیه برای اتصال ریلی از جانب شهرک‌های صنعتی شکوهیه بوده است.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر