کد خبر: ۷۴۰۷۲۴۸
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹
۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹
کد خبر : ۷۴۰۷۲۴۸

مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان از تشکیل قرارگاه طلاب جهادی امام سجاد (ع) با حضور ۷۰ روحانی جهادی در تغسیل و تدفین اموات کرونایی در استان خبر داد.

حجت الاسلام عیسی بزمانی مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،  از تشکیل قرارگاه طلاب جهادی امام سجاد (ع) در تغسیل و تدفین اموات کرونایی با حضور ۲۵ روحانی در زاهدان، ۱۰ نفر در ایرانشهر و ۳۵ نفر در منطقه سیستان خبر داد.

حجت الاسلام عیسی بزمانی ضمن اشاره به اینکه کادر درمانی و مدافعان سلامت در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا قرار دارند، عده‌ای از جوانان به ضدعفونی معابر و خودرو‌ها می‌پردازند و عده‌ای دیگر در بیمارستان‌ها به انجام امورات خدماتی مشغولند گفت:، اما هستند کسانی که شاید کمتر از آن‌ها سخن گفته شده باشد. جوانان جهادگر و طلبه سیستان و بلوچستانی که خود را به غسالخانه‌ها رسانده اند تا جنازه‌ی مسلمانی روی زمین نماند.

حجت الاسلام بزمانی افزود: با توجه به استفتاء رهبر معظم انقلاب مبنی بر انجام غسل و کفن بر میتی که براثر ویروس کرونا فوت کرده، تعدادی از روحانیون و طلاب جهادی با سازماندهی قبلی در بیمارستان‌ها و غسالخانه حاضر شدند و افرادی که بر اثر بیماری کرونا از دنیا رفتند را بر اساس اصول شرعی و اصول مورد نظر وزارت بهداشت تدفین کردند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه شهرداری زاهدان نسبت به ساخت و تجهیز یک غسالخانه مجزا در آرامستان محمد رسول الله (ص) این شهرستان اقدام کرده و با وجود اینکه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در فتوائی هم غسل و هم تیمّم را برای این متوفیان جایز اعلام کرده‌اند، گروه‌های جهادی و طلاب علوم دینی هم برای غسل، کفن و تدفین متوفیان کرونا مثبت به یاری آرامستان آمده‌اند.

بزمانی در پایان تاکید کرد: گاهی شبهه افکنی در فضای مجازی به قدری داغ و آزاردهنده و در نظر مردم باورپذیر جلوه می‌کند که تنها کسانی که در صحنه عمل میدان داری می‌کنند می‌توانند رشته‌های معاندان را در بروز شایعاتی که به شیوه دفن اموات کرونایی مطرح شده پنبه کنند، روحانیون جهادی سیستان و بلوچستان در پاسخ به شبهات و شایعات این روز‌های فضای مجازی به خانواده‌های داغدار تاکید دارند ((مگر ما مرده ایم که مسلمان بدون قرائت نماز میت، تلقین، عزت و احترام دفن شود، همیشه کنار مردم هستیم و این وظیفه ما است).

قرارگاه طلاب جهادی امام سجاد (ع) با مشارکت دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان، دفتر مدیریت حوزه‌های علمیه، بسیج طلاب استان، دفتر نهاد رهبری در امور اهل سنت و اداره کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان تشکیل شده است.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر