کد خبر: ۷۴۰۷۳۳۷
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶
۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶
کد خبر : ۷۴۰۷۳۳۷
هیات امنای صرفه جویی ارزی اعلام کرد؛

هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، فعالیت شرکت‌های منحله آوای سلامت را تکذیب کرد.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، پیرو خبر منتشر شده در یکی از خبرگزاری ها  با عنوان «بازگشت شرکت‌های منحله آوای سلامت با نام جدید» هیات امنای صرفه جویی ارزی اعلام کرد فعالیت شرکت‌های منحله آوای سلامت صحت ندارد.

هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، در خصوص ساماندهی شرکت‌های زیرمجموعه هیات امنای صرفه‌جویی ارزی با پسوند آواسلامت، تاکید کرده است: از ابتدای سال ۹۸ فرآیند انحلال شرکت‌های عمران آواسلامت، آوای هنرسلامت، آوای فناوری اطلاعات سلامت و تامین آواسلامت آغاز شد.

همچنین بر اساس اعلام هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، برای هر ۴ شرکت یاد شده مدیر تصفیه تعیین و تصفیه کامل سه شرکت اول انجام شده است. در این خصوص برخی کار‌های باقیمانده به ویژه در حوزه شرکت عمران آوا سلامت در زمینه ساخت چندین بیمارستان دولتی در تهران و سایر استان‌ها در همان دوره تصفیه با حداقل نیرو‌ها (حداکثر ۴ نفر) با توجه به سطح اهمیت آن به انجام رسید و صرفاً رسیدگی و تعیین تکلیف برخی مطالبات دولتی باقیمانده است.

در همین راستا، موسسه کارآفرینان آوای سلامت به عنوان یکی از موسسات غیرانتفاعی که صرفاً در حوزه خدمات‌رسانی به قشر خدوم پرستاران فعالیت می‌کند از زیرمجموعه هلدینگ آواپزشک خارج و با انتقال سهام آن به هیات امنای ارزی، مستقیماً توسط هیات امنا اداره می‌شود.

از دیگر شرکت‌هایی که در ذیل مجموعه آواپزشک فعالیت می‌کرد، شرکت‌های بیمارستانی محب سلامت حضرت فاطمه (س) و محب سلامت کاشان بوده که انتقال تمام شرکت‌های فوق از مجموعه آواپزشک نهایی شده و بر این اساس در حوزه آواپزشک صرفاً بخش تولیدی و صنعتی مشغول فعالیت است که قدمت آن به سال ۱۳۷۲ باز می‌شود و در زمینه تولید سرسوزن پزشکی و دندان‌پزشکی، تیوپ‌های خون‌گیری، ماسک و. در کشور تولیدکننده برتر است که اخیراً فعالیت‌های شرکت تولیدی پادیاب‌طب در زمینه تولید کیت‌های آزمایشگاهی نیز به آن اضافه شده است. علاوه بر آن شرکت مذکور در دوران بحرانی کرونا در تامین اقلام ضروری مورد نیاز کادر درمانی و عموم، به عنوان یکی از بازو‌های هیات امنا و وزارت بهداشت نقش به سزایی ایفا کرده است.


بیشتر بخوانید


بنابراین، نه تنها هیچگونه رقابت یا رانتی برای شرکت‌های موضوع خبر وجود ندارد، بلکه اهتمام بسیار زیادی در جهت شفاف‌سازی و از بین رفتن تصدی دولتی و عمومی در آن‌ها به کار رفته است. البته در همان زمان فعالیت، نیز از هر گونه شائبه‌های این چنینی پرهیز شده است.

در خصوص جایگزینی شرکت سلامت الکترونیک مبین ایرانیان به جای شرکت آوای فناوری اطلاعات سلامت نیز در طرح سامانه غذا و دارو ذکر نکات زیر ضروری است:

شرکت مبین شرکتی بوده که با مشارکت یکی از نهاد‌ها از سال ۹۵ تشکیل شده و شرکت جدیدی نیست و جایگزین هم نشده و تنها به خاطر از بین رفتن شرکت آوای فناوری قسمتی از وظایف آن به یک شرکت قدیمی غیر از مجموعه آواسلامت محول شده است.

شرکت آوای فناوری اطلاعات سلامت در حال حاضر فاقد هیات مدیره بوده و مدیر تصفیه در حال انجام آخرین مراحل تصفیه شرکت است.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر