کد خبر: ۷۴۰۷۵۹۵
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۴
۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۴
کد خبر : ۷۴۰۷۵۹۵

تغییرات شدید آب و هوایی امکان دارد بر گردش خون بدن تأثیر بگذارد و سبب برافروختگی صورت شود. بر اثر این تغییرات امکان دارد رگ‌های خونی ترکیده و رگ‌های عنکبوتی ایجاد شوند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، زیبایی و سلامت پوست، نقش بسزایی در زیبایی صورت شما دارد. هر گونه تورم و یا تغییر رنگ در سطح پوست که بر اثرعارضه ها، مشکلات یا بیماری‌های پوستی ایجاد شود، میتواند بر زیبایی صورت تأثیر بگذارد. یکی از این مشکلات، قرمزی و تورم رگ‌های سطحی است که بر اثر تلانژکتازی به وجود می‌آید و واریس صورت نام دارد.

تلانژکتازی نوعی بیماری عروقی است که بر اثر اسیب به رگ‌های سطحی، ظاهری شبکه‌ای و قرمز به آن‌ها می‌دهد و سبب متورم و منبسط شدن شان هم می‌شود؛ به همین علت این مشکل به «رگ‌های عنکبوتی» هم معروف شده است.

به طور کلی هنگامی که گردش خون در بدن ضعیف باشد، خون در سیاه رگ‌ها جمع شده و انباشتگی خون سبب کشیده و برجسته شدن سیاه رگ‌ها می‌شود. در نتیجه رگ‌ها از زیر سطح پوست دیده میشوند و عارضه‌ای به نام رگ‌های عنکبوتی و واریس پیدایش می‌یابد. رگ‌های عنکبوتی صورت غالباً کنار بینی و گاهی هم در گونه و چانه ایجاد می‌شود.

رگ‌های واریس صورت تا حدودی با رگ‌های واریس دیگر بخش‌های بدن متفاوت است، این عوارض اغلب زیر چشم و پیرامون بینی ظاهر می‌شود و باوجود این که اصولا بی خطر است، ولی به زیبایی ظاهر اشخاص به خصوص بانوان آسیب می‌زند.

بعضی از علت‌های ایجاد رگ‌های عنکبوتی بر روی صورت عبارت اند از:

ژنتیک:چنانچه اعضای خانواده شما رگ‌های عنکبوتی دارند، شما هم نسبت به دیگر اشخاص بیشتر مستعد ابتلا به این مشکل هستید.

قرار گرفتن در معرض افتاب:اسیب ناشی از افتاب میتواند سبب ورم کردن رگ‌های خونی و نزدیک شدن آن‌ها به سطح پوست شود.

تغییرات آب و هوایی:تغییرات شدید آب و هوایی امکان دارد بر گردش خون بدن تأثیر بگذارد و سبب برافروختگی صورت شود. بر اثر این تغییرات امکان دارد رگ‌های خونی ترکیده و رگ‌های عنکبوتی ایجاد شوند.

تغییرات فشار:تغییرات ناگهانی و شدید فشار امکان دارد سبب پیدایش رگ‌های عنکبوتی کوچک شود. عطسه شدید یا استفراغ میتواند این تغییر فشار ناگهانی را ایجاد کند.

حاملگی:تغییرات هورمونی در دوران حاملگی هم امکان دارد سبب پیدایش این مشکل شوند. رگ‌های عنکبوتی مرتبط با حاملگی معمولاً بعد از زایمان از بین می‌روند.

محرک‌های محیطی:قرار گرفتن در معرض ماده‌های شیمیایی خاص یا آلاینده‌های محیطی هم امکان دارد به پوست شما اسیب برساند و سبب آشکار‌تر شدن رگ‌های خونی نزدیک به سطح پوست شود.

رزاسه (Rosacea):یک بیماری شایع است که در آن، صورت شخص به علت منبسط شدن عروق برافروخته و قرمز می‌شود. اشخاص مبتلا به بیماری رزاسه معمولاً دچار رگ‌های عنکبوتی می‌شوند.

جراحات:ضربه به سر که سبب کبودی شود هم ممکن است رگ‌های عنکبوتی ایجاد کند. در این وضعیت، ظاهر رگ عنکبوتی اغلب هم زمان با کبودی بهبود پیدا می‌کند

درمان واریس صورت:

مدیریت وزن

با رعایت رژیم غذایی مناسب و حفظ تناسب اندام خویش به خصوص در سنین بالا میتوانید از پیدایش واریس صورت جلوگیری و یا در صورت وجود راحتتر درمان کنید.

از کرم ضدآفتاب استفاده کنید

اشعه ماورای بنفش باعث تشدید مشکل رگ‌های تارعنکبوتی می‌شود؛ بنابراین لازم است قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، حتما از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.

از کرم ضد آفتاب مناسب با نوع پوستتان استفاده کنید و پانزده تا بیست دقیقه پیش از خارج شدن از خانه، کرم بزنید.

منبع: بیتوته

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ