کد خبر: ۷۴۰۸۶۲۷
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
کد خبر : ۷۴۰۸۶۲۷
گروه : گیلان » رشت
سرپرست پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گیلان:

صفاری از رفع اشکال ۶۸ نقطه پرتصادف در استان خبر داد و گفت: ۶۵ درصد فوتی‌ها مربوط به محور‌های فرعی استان است.

واژگونی کامیون در محور فرعی محور منجیل به رودبار

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ جاور صفاری سرپرست پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گیلان صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در رشت اظهار داشت: طرح تابستانی پلیس راه از روز نخست تیرماه آغاز می‌شود و قبل از ورود به طرح تابستانی نیز در ۳ نوبت تعطیلات داشتیم و همکاران ما در جاده‌های داخل شهری و برون شهری حضور داشتند و نتیجه این تلاش‌ها این بود که امسال کمترین کندی تردد در محور منجیل به رودبار را شاهد باشیم.

سرپرست پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گیلان با بیان اینکه در ۳ ماهه نخست امسال بر اثر وقوع هزار و ۹۰۷ فقره تصادف در جاده‌های برون شهری استان گیلان ۸۲ نفر جان خود را از دست دادند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۶ درصد کاهش داشته است.


بیشتر بخوانید


او با اشاره به اینکه در وقوع تصادفات منجر به جرح ۲۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشتیم بیان کرد: میزان آمار جانباختگان موتورسیکلت و عابران پیاده در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۳ درصد کاهش داشته است.

صفاری خاطرنشان کرد: تعداد کشته‌شدگان عابر پیاده در ۳ ماه نخست امسال ۲۹ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته و ۴۵ درصد از سهم تصادفات جاده‌های استان گیلان مربوط به موتورسیکلت‌ها و عابران پیاده بوده که آمار آن نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

سرپرست پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گیلان با بیان اینکه ۳۵ درصد از جانباختگان استان امسال در محور‌های اصلی و ۶۵ درصد در محور‌های فرعی استان فوت کردند افزود: در ۳ ماه نخست امسال تصادفات فوتی و جرحی مربوط به عدم توجه به جلو و تجاوز به چپ با ۱۵ درصد کاهش همراه بود.

او با بیان اینکه ۷۳ درصد از جانباختگان در سال ۹۹ بومی استان گیلان و ۲۷ غیربومی بودند عنوان کرد: ما ۲۷ محور پرتصادف شناسایی شده در گیلان داریم که ۳ محور آن جزو محور‌های قرمز و پرحادثه هستند و محور رشت تا لنگرود ۶ درصد تصادفات را به خود اختصاص داده است.


بیشتر بخوانید


صفاری با تاکید بر اینکه امسال با وجود هشدار‌های پلیس مبنی بر تردد ایمن و اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌ها و تاکید بر رعایت الزامات تردد در جاده‌های کوهستانی، اما ۲ فقره تصادف آفرودی داشتیم گفت: این تصادفات در محور‌های ییلاقی رخ داده و ۶ نفر نیز بر اثر این حوادث فوت کردند.

سرپرست پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گیلان با بیان اینکه در ۳ ماه نخست امسال ۶۴ طرح عملیات ترافیکی در راه‌های برون شهری استان اجرا کردیم افزود: این طرح‌ها در کاهش آمار تصادفات استان موثر بوده و تعداد ۲۷۸ هزار و ۲۵۳ تخلف رانندگی گزارش شده است و ۴۷ درصد این تخلفات حادثه‌ساز بودند که با آن‌ها برخورد شد.

او تصریح کرد: در ۳ ماهه نخست امسال ۲ هزار و ۵۲۶ دستگاه خودرو به‌دلیل تخلفات راهنمایی و رانندگی توقیف شدند و موتورسیکلت سواران متخلف نیز توسط پلیس اعمال قانون شدند و بخشی از آموزش‌های پلیس نیز مربوط به موتورسواران در روستا‌های پرتصادف است.

صفاری خاطرنشان کرد: در طرح تابستان سال گذشته میزان ورود خودرو به استان گیلان ۳۶ درصد افزایش داشت، اما امسال به‌دلیل شیوع ویروس کرونا این میزان روند کاهشی داشته است؛ سال گذشته میزان ۴ درصد از حیث جانباختگان کاهش داشتیم.

سرپرست پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گیلان با اشاره به اینکه در طرح تابستان نظارت بر رفتار رانندگان داریم افزود: ۱۸ محور ساحلی و تفرجگاهی در استان داریم که محل تردد مسافران است و حضور ما در این محور‌ها پررنگ‌تر خواهد بود و کنترل رفتار‌های پرخطر در این محور‌ها مدنظر است.

او برخورد با ناهنجاری‌های اخلاقی در تفرجگاه‌ها را از جمله برنامه‌های پلیس عنوان کرد و بیان داشت: به‌صورت روزانه حدود ۴۰ تیم پلیس در جاده‌های برون‌شهری استان حضور دارند و در ایام ویژه و تعطیلات این میزان به حدود ۶۰ تیم می‌رسد و حضور در محور‌های قرمز و تفرجگاه‌ها پررنگتر است.

سرپرست پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گیلان عنوان کرد: در استان ۶۸ نقطه پرتصادف را بر اساس بانک تصادفات مجدداً شناسایی کردیم که در فاز مطالعه و رفع اشکال قرار دارد و با توجه به آنکه بخش زیادی از تردد‌ها در ناوگان مسافربری عمومی انجام می‌شود لذا نظارت بر رفتار رانندگان ناوگان عمومی اهمیت زیادی دارد.

او کنترل هوشمند جاده‌های استان را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: در جاده‌های برون‌شهری گیلان توسط ۵۲ دستگاه دوربین کنترل سرعت رفتار رانندگان را رصد می‌کنیم و روزانه از طریق این سامانه‌ها ۲۸۳ رکورد سرعت ثبت می‌شود.

انتهای پیام/پ

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر