کد خبر: ۷۴۱۶۵۱۷
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵
۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵
کد خبر : ۷۴۱۶۵۱۷

برگزاری مراسم های عروسی و ترحیم شمار مبتلایان به ویروس کرونا را در شهرستان پلدختر افزایش داده و وضعیت شهرستان را به سمت خطرناکی پیش می‌برد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، باور‌ها بر این بود که گرمای هوا سبب فروکش کردن ویروس کرونا می‌شود، اما افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا نشان داد که گرمای هوا اثر خاصی روی کاهش تعداد این بیماران ندارد، گرمای این روز‌های شهرستان پلدختر به مرز ۴۵ درجه سانتیگراد می‌رسد.

در این شهرستان که گرمترین شهرستان لرستان است روزانه آمار مبتلایان رو به افزایش است و به سمت وضعیت قرمز پیش می‌رود، در پلدختر تاکنون ۱۱ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند، در حالی که حساسیت‌ها نسبت به این ویروس در شهرستان پلدختر هم از طرف مسئولان و هم مردم به پائین‌ترین حد خود رسیده است.

این روز‌ها رفت وآمدها، رفتار‌های مردم در کوچه و خیابان و برگزاری جلسات معتدد بدون رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توسط مسئولان به صورتی است که انگار نه انگار کشور، استان و شهرستان پلدختر همچنان درگیر اپیدمی کرونا است، اما بر خلاف مردم کووید ۱۹ شوخی بردار نیست و تعداد جانباختگان کرونا رو به افزایش است.

قرار بود رعایت کنیم و کرونا را شکست بدهیم، ولی طوری که ما رفتار می‌کنیم به جای کرونا کادر درمانی کشور شکست می‌خورد، خطر کرونا بیخ کوش ماست، ولی برای برخی کرونا تمام شده، اما آمار و کادر درمانی کشور چیز دیگری می‌گویند و روند ابتلا به ویروس کرونا روندی صعودی دارد به طوری که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ نفر در شهرستان پلدختر به بیماری کرونا مبتلا شدند و افرادی که پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی‌کنند خیلی زود سر از تخت بیمارستان در می‌آورند، علاوه بر رفتار‌های مردم تعجیل در برخی بازگشایی‌ها هم سبب افزایش مبتلایان شد، باز کردن سالن‌ها و برگزاری مراسمات عروسی و ترحیم سبب شده که کرونا دوباره جولان دهد و خیال رفتن هم ندارد البته اجباری شدن استفاده از ماسک در ادارت سبب شده که خیلی از مردم نکات بهداشتی را جدی بگیرند و رعایت کنند.

افزایش شمار مبتلایان در شهرستان پلدختر

هنوز برای درمان کووید ۱۹ نه درمان و نه واکسن خاصی وجود ندارد و معنای آن این است که شاید تا چندین ماه دیگر و تا دستیابی به واکسن آن ما باید فاصله گذاری اجتماعی و رعایت نکات بهداشتی را جزئی از روش‌های زندگی خود قرار دهیم، چون کادر درمانی کشور از حجم کاری زیاد خسته شده و ما باید با خود مراقبتی هوای خود و آن‌ها را داشته باشیم.


بیشتر بخوانید


ارائه خدمات درمانی کادر بیمارستان پلدختر به بیماران کرونایی

کرونا هنوز تمام نشده و آن‌هایی که پایشان به بیمارستان باز می‌شود می‌فهمند که چه خسارت‌های جبران ناپذیری به جسم و جانشان می‌رسد پس بیائیم قبل از اینکه درگیر ویروس کرونا شویم در رفتارهایمان تجدید نظر کرده و رعلیت نکات بهداشتی را رعایت کنیم، شستن مکرر دست‌ها، استفاده از ماسک و عدم حضور در اجتماعات مهمترین توصیه‌های کادر درمانی کشور به مردم است.

جان باختن ۱۱ نفر در پلدختر بر اثر ابتلا به کرونا

علی صفدر سیاوشی رئیس شبکه بهداشت ودرمان پلدختر با بیان اینکه تاکنون هزار و ۸۹۵ نمونه در شهرستان پلدختر گرفته شده که تست ۳۳۱ نمونه تا امروز مثبت اعلام شده است که شش نفر از آن‌ها در بیمارستان امام خمینی (ره) بستری هستند اظهار داشت: ۱۱ نفر در شهرستان پلدختر بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند که میزان درصد فوتی نسبت به تست گرفته شده سه ونیم درصد است که کمتر از میزان جهانی قرار دارد.

بیمار کرونایی فوت شده در بیمارستان امام خمینی(ره) پلدختر

او با اشاره به اینکه براساس مصوبات ستاد مدیریت کرونای استان کل استان لرستان در وضعیت هشدار قرار دارد افزود: فعالیت تمام رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها، تالار‌ها و قهوه خانه‌ها به مدت ۱۰ روز ممنوع شده است و نیروی انتظامی با همکاری میراث فرهنگی، صمت، اصناف و بهداشت و درمان باید از فعالیت این اصناف جلوگیری کنند و هیچ مماشاتی هم در این زمینه نباید صورت بگیرد.

ظرفیت محدود بیمارستان پلدختر

رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان پلدختر عنوان کرد:همکاری ادارات شهرستان با بهداشت و درمان قابل تقدیر است منتها شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان به صورت فرسایشی درآمده و ۱۸ نفر از پرسنل شبکه بهداشت ودرمان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند بنابراین انتظار داریم طی ۱۰ روز آینده ممنوعیت‌های اعلام شده در شهرستان اجرا شود تا آمار مبتلایان در شهرستان کاهش پیدا کند.


بیشتر بخوانید


سیاوشی گفت: بیمارستان پلدختر ظرفیت زیادی برای پذیرش بیماران کرونایی ندارد و اگر تعداد مبتلایان افزایش یابد مشکلات بهداشت و درمان بیشتر می‌شود.

او با اشاره به اینکه ممنوعیت‌های اعلام شده برای کل شهرستان پلدختر است و بخش معمولان را هم در بر می‌گیرد و ممنوعیت‌ها باید در کل شهرستان اجرا شود تصریح کرد: هزینه کافی برای نمونه گیری از همه افراد وجود ندارد و شرایط خاصی مانند سن بالای ۶۰ سال، بیماران دارای مشکلات زمینه‌ای، زندانی‌ها و مادران باردار را نمونه گیری می‌کنیم.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان پلدختر خاطر نشان کرد: شهرستان پلدختر در وضعیت حادی قرار ندارد، ولی باید پیشگیری‌های لازم برای جلوگیری از ابتلای بیشتر مردم انجام شود، چون اگر پیشگیری نکنیم و اقدامات لازم را انجام ندهیم وضعیت بدتر خواهد شد.

سیاوشی اظهار داشت:کارمندانی که تست داده، ولی هنوز جواب تست آن‌ها نیامده به محل کار مراجعه نکنند و در قرنطینه خانگی بمانند تا جواب تست آن‌ها اعلام شود.

برگزاری مراسم های عروسی و ترحیم سبب افزایش مبتلایان به کرونا

حسن رضائیان فرماندار پلدختر با بیان اینکه مصوبات ستاد کرونای استان باید اجرایی شود و هر جایی که نیاز باشد به صورت شهرستانی تصمیم‌گیری خواهد شد اظهار داشت:توان تجهیزاتی شهرستان پلدختر در صورت افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا جوابگو نیست.

او با بیان اینکه هر چیزی که سلامت مردم را به خطر می‌اندازد باید تعطیل شود افزود: افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان پلدختر به دلیل برگزاری مراسم های عروسی و ترحیم است که باید نگاه‌ها در برگزاری این مراسم ها تغییر کند.


بیشتر بخوانید


فرماندار پلدختر عنوان کرد: اصنافی که پلمب می‌شوند به هیچ وجه نباید فک پلمپ شده یا از راهی دیگر قانون را دور بزنند و آن‌ها را بازگشایی کنند.

ممنوع شدن برگزاری مراسم های عروسی و ترحیم

مبتلایان در قرنطینه بمانند

او با اشاره به اینکه همه ادارات متولی به دور از هر گونه اختلاف سلیقه با همکاری همدیگر برای پیشگیری از کرونا همگام شوند بیان کرد: افرادی که به بیماری کرونا مبتلا می‌شوتد تا پایان مراحل بهبودی و بازگشت سلامتی کامل از تماس با دیگران خودداری کنند.

برگزاری مراسمات عروسی و ترحیم چندین هزار نفری در شهرستان پلدختر مهمترین عامل افزایش مبتلایان به کرونا در شهرستان پلدختر است که امیدوارم مسئولان ضمن محدود کردن تجمعات وبرپایی این مراسم ها روند برگزاری این تجمعات را مدیریت کنند تا آمار مبتلایان در شهرستان پلدختر بیش از این اقزایش پیدا نکند.

منبع تسنیم

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر