کد خبر: ۷۴۱۷۶۲۸
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۰
۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۰
کد خبر : ۷۴۱۷۶۲۸
طهرانچی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

رئیس دانشگاه آزاد گفت: با ارائه آموزش‌های مجازی هزینه‌ دانشگاه کمتر نشد و در برخی موارد افزایش هم داشت، به طوری که با شیوع کرونا دانشگاه آزاد یک هزار میلیارد تومان ضرر کرد.

محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشگی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اعتراض برخی دانشجویان دانشگاه آزاد به عدم برگزاری کلاس‌های عملی، اظهار کرد: کلاس‌های عملی از ابتدای مرداد ماه برگزار می‌شود. قبلا وضعیت به این صورت بود که ۱۵ دانشجو سر کلاس‌های عملی حاضر می‌شدند در حالی که هم اکنون ۳ تا ۵ دانشجو در کلاس‌های عملی و آزمایشگاه‌ها حاضر می‌شوند که هزینه بسیار بالایی برای ما دارد. با این وجود دانشگاه آزاد به تعهدات خود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی پایبند است.

رئیس دانشگاه آزاد ادامه داد: علت اینکه کلاس‌های عملی و آزمون‌های آنها هم زمان با سایر امتحانات برگزار نشد به این دلیل بود که کلاس‌های عملی از تابستان به بعد برگزار شوند و بعد از برگزاری کلاس ها آزمون برگزار شود. هزینه آزمایشگاه و دروس عملی با شرایط به وجود آمده برای دانشگاه خیلی بیشتر شده است، ولی این هزینه را از دانشجو نمی‌گیریم.


بیشتر بخوانید


طهرانچی در ادامه بیان کرد: اخیرا در شورای گسترش حضور داشتیم و مشکلات دو دهه دانشگاه آزاد را با معاونت آموزشی و شورای گسترش مطرح کردیم. بیش از ۵ هزار رشته داشتیم که دائمی شدند تا به این وسیله مشکلات بین وزارت علوم و دانشگاه آزاد رفع ‌شود. بحث دیگری هم که در شورای گسترش مطرح شد این بود که ظرفیت دانشگاه آزاد استانی خواهد شد و در داخل استان با توجه به ملاحظاتی که دیگر زیر نظام‌ها خواهند داشت رشته‌ ها متناسب با سند آمایش آموزش عالی پیش برده خواهند شد.

طهرانچی در ادامه درباره اعتراض دانشجویان به کم نشدن شهریه گفت: در پاسخ به این اعتراض باید پرسید آیا حقوق کارمندان در این مدت کم شده است؟ دانشگاه‌های دولتی که خدمات ارائه دادند همانند سنوات قبل بودجه خود را از دولت بدون کم و کاست گرفتند.

طهرانچی در ادامه با بیان اینکه با وزارت ارتباطات رایزنی کردیم و هزینه اینترنت را برای دانشجویان در این ترم رایگان کردیم، ادامه داد: مدرکی که به دانشجویان داده می‌شود مدرک مجازی نبوده است. مدرک مجازی با مدرکی که دانشجو با حضور در دانشگاه می‌گیرد تفاوت دارد. این ترم به علت فشار ویژه‌ای که به دانشگاه وارد شد ارائه دروس مجازی شد.

دانشگاه آزاد آماده برگزاری حضوری ترم بود

رئیس دانشگاه آزاد تصریح کرد: دانشگاه آزاد آماده برگزاری ترم به صورت حضوری بود. دانشگاه آزاد روی بودجه دولتی حرکت نمی‌کند که بتواند شهریه را کم کند. برای ارائه آموزش مجازی  تغییر سیستم دادیم و دوره‌های آموزشی برای اساتید برگزار کردیم.

طهرانچی در ادامه تاکید کرد: برای دانشگاه آزاد این ترم هزینه کمتری محاسبه نشد، ولی آن چیزی که اتفاق افتاد این بود که در مورادی هزینه بیشتری هم به دانشگاه تحمیل شد، دانشگاه آزاد با شیوع کرونا یک هزار میلیارد تومان ضرر کرد.

او در ادامه با بیان اینکه هزینه‌های دانشگاه به خاطر شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌ها بیشتر شد، افزود: دانشجو فقط یک بخش را می‌بیند در صورتی که به فرآیند‌های دانشگاه و سرویس‌هایی که فراهم شده بود بی توجه هستند. دانشگاه آزاد حتی به پرداخت حق و حقوق اساتید حق التدریس نیز پایبند ماند.

رئیس دانشگاه آزاد در ادامه درباره تصمیم گیری برای شهریه ترم تحصیلی آینده نیز گفت: برای ترم بعد در هفته آینده با هیات امنا درباره میزان شهریه صحبت خواهد شد.

آزمون ای پی تی حضوری و غیر متمرکز برگزار می شود

طهرانچی درباره آزمون ای پی تی اظهار کرد: آزمون زبان ‌ای پی تی نیز در هر استان به صورت حضوری برگزار می‌شود و حد نصاب نمره قبولی نیز کاهش پیدا نمی کند. 

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
هادی
|
United States
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
فرار به جلو رو از آقای طهرانچی یاد بگیرید. حتی برای کلاسهای عملی که هنوز برگزار نشده و وعده میدن صورتحساب صادر کرده. و برای ننوشتن کلمه مجازی به دلیل کرونا روی مدرک هم یه فیش نوشته.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
خداراشکر . اینقدر این دانشگاه آزاد خون مردم را توی شیشه کرده که خدامی داند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
چقدر درآمد دارند که یک هزار میلیارد تومان ضرر کردند . این پولها کجا میره.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
خرج تیمهای ورزشی و حقوق و مزایای دوستان و رفقای بازنسته دکتر طهرانچی که بصورت فله ای وارد مدیریتهای دانشگاه آزاد شده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
آقای طهرانچی ! راه آهن و هواپیمایی و باشگاهها و هنلها و رستورانها پس از تعطیلی شهریه ها رو عودت دادند آیا حقوق کارکنانشان کم شد ؟ این چه ادله بیهودی است میاری ؟ همه تصمیمات شما اینگونه است ؟ تا قبل کرونا دایما شعار میدادید وابستگی دانشگاه آزاد به شهریه ها روزبه روز کمتر میشه حالا سخن از ضرر شهریه ای میکنی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
اينم از اون دروغهاي شاخدار دانشگاه آزاده كه يه برگ كاغذ و يك ريال هزينه تكثير امتحانات نداد و هيچ كلاسي هم تشكيل نشد كه دانشجو بياد آب و برق و اينترنت مصرف كنه و همه شونم با پول اينترنت خودشون مجازي خوندن
الانم اينهمه كارگر و خدماتي اش الكي دارن ميچرخن و تازه تا بيخشم اضافه كار ميگيرن
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر