کد خبر: ۷۴۱۹۰۲۰
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸
۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸
کد خبر : ۷۴۱۹۰۲۰

جمعی از مدیران ادوار سازمان بیمه سلامت و فرماندهان بهداری دوران دفاع مقدس نامه‌ای در ارتباط با کنترل بیماری کرونا به وزیر بهداشت نوشتند.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، جمعی از مدیران ادوار سازمان بیمه سلامت و فرماندهان بهداری دوران دفاع مقدس نامه‌ای در ارتباط با کنترل بیماری کرونا به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نوشتند.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

برادر گرامی جناب اقای دکتر نمکی

وزیر محترم بهداشت ودرمان واموزش پزشکی

ضمن سلام و آرزوی سلامتی روز افزون برای حضرتعالی به استحضار میرساند.

با توجه به شیوع بیماری کرونا و افزایش چشم گیر آمار مرگ میر و فرمایشات اخیر حضرتعالی و دل گفته ها وگلایه مندی‌های دردمندانه‌تان لازم دانستیم نکاتی را به استحضار برسانیم.

١. هم خدا هم خلق خدا شاهد فداکاری و از جان گذشتگی کادر درمان از خدمه، کادر پرستاری و پیراپزشکی پزشکان و کلیه پرسنل اداری و فنی حوزه سلامت و تلاش بی وقفه حضرتعالی وتیمتان هستند و شاکر آن

٢. در شرایط حاضر جسارتا فرمانده و مربی می‌باید با ساماندهی تیم و تقویت روحی مجموعه باعث هجوم مجدد و جبران گل خورده باشد هرگونه حرکتی که احساس شود فرمانده دچار تزلل شده یا روحیه خود را باخته خسارت جبران ناپذیری برای تیم ایجاد می‌کند بار‌ها در جنگ با این وقائع روبرو شدیم، ولی دوباره ایستادیم و پیروز شدیم قطعا بدانید پیروزی نزدیک است با شناختی که از توکل شما به خداوند منان داریم تنها نخواهید ماند
"فاستقم کما امرت"

٣. رجا واثق داریم که بسیاری از تدابیر شما وتو شده است، اما در حال حاضر اختیارات ویژه ایی هرچند دیر به شما داده شده است؛ لذا موارد ذیل جهت تاب اوری حوزه سلامت به استحضار میرساند و امید آن داریم مثمر ثمر واقع گردد و قبل از ورود به مبحث اعلام امادگی جهت کمک در هر رده ایی که امر بفرمایید بطور داوطلب در خدمت خواهیم بود.

۴. در وزارت بهداشت دفتر اعزام نیروی داوطلب کادر پزشکی مانند دوران دفاع راه اندازی شود و اعلام فراخوان نیرو‌های داوطلب تخصصی برای کاهش بارخستگی وفشار نیرو‌های تخصصی پزشکان و پرستاران

۵. ستاد کل نیرو‌های مسلح جهت تاسیس و تجهیز و راه اندازی بیمارستان‌های صحرایی برای بستری و نقاهتخانه در اسرع وقت حسب اعلام استانداران و تایید وزارت بهداشت اقدام خواهیم کرد.

۶. کلیه بازنشستگان کادر درمان درابتدا بصورت داوطلب دعوت به همکاری شوند و در ادامه در صورت کمبود پرسنل تخصصی، ملزم به بازگشت به محیط کار شوند.

٧. برنامه ریزی و اقدام فوری برای چرخش نیرو‌های ثابت و داوطلب برای تمدید قوا استفاده شود.

٨. بسیج کلیه امکانات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بمنظور آموزش، مراقبت در تقویت مدیریت بیماری واقدامات امدادی در چهارچوب و ظایف امداد رسانی خود با محوریت و تعیین ضرورت‌های اعلامی از سوی وزارت بهداشت

٩. اهتمام جدی به پیاده سازی اسناد بالادستی، برنامه ششم توسعه، سیاست‌های ابلاغی سلامت وسند چشم انداز در تقویت وتوسعه خدمات پیشگیری، ساماندهی خدمات پیش بیمارستانی، تقویت و کارآمدتر نمودن هر چه سریعتر نظام شبکه‌های بهداشتی درمانی باپیاده سازی هرچه سریعتر برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع برای تناسب سازی وکنترل تقاضا وبار مراجعات غیر ضرور به مراکز تخصصی و بیمارستانی

١٠. برنامه ریزی عملیاتی فوری برای بهره گیری از ظرفیت حداکثری واحد‌های ارائه خدمات بیمارستانی بخش خصوصی بعنوان یک ضرورت استراتژیک شرایط بحران

١١. تقویت فوری در هماهنگی‌های بین بخشی در استفاده از ظرفیت‌های بالقوه آن در توزیع فشار‌های ناشی از بار مرجعات

١٢. همراهی و کمک حوزه اخذ مالیات باموسسات بخش خصوصی که بیمار کووید ١٩ بستری نموده اند برای بخشودگی یا تخفیف‌های اثر گذاربر تعیین شاخص‌های عملکردی شفاف وقابل اندازه گیری شود.

١٣. طرح ترافیک بمدت دو هفته لغو گردد و تمدید یا لغو آن با تصویب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا انجام پذیرد.

١۴. ایجاد محدودیت‌های درون وبین شهری وبین استانی حداقل بمدت دوهفته تا از سرعت چرخه انتقال ویروس وبیماری کاسته شده و قابل مدیریت شود.
١۵. اقدام منسجم علمی برای ضدعفونی مرتب کانون‌های تجمعی در سطح اماکن عمومی

١۶. ایجاد محدویت‌های قاطع برای کانون‌های تجمعی عروسی‌ها، عزا، مساجد، هیات مذهبی، جشن‌ها، مراسم‌های اداری و کاری بهر شکل ممکن مشمول کنترل شود.

١٧. تشکیل کمیته‌ها محلی و مساجدبرای جذب، هدایت و کمک‌های مردم، تشکل‌ها وخیرین به حوزه‌های نیازمند که توسط مسئولین ذی‌ربط تعیین می‌گردد تخصیص یابد.

١٨. ساماندهی خدمات آزمایشگاهی برای سرعت بخشیدن به اعتبار بخشی خدمات تشخیصی وبهره گیری از تمام ظرفیت‌های دولتی وغیر دولتی

١٩. کنترل و محدودیت جدی تردد برای ایام تعطیلات آخر هفته‌ها لحاظ شود.

اینجانبان ضمن اعلام آمادگی برای کمک فکری واجرائی، رجاء واثق داریم، با تدبیر وسازماندهی دقیق واتکاء به خداوند منان وپشتوانه مردم دولت محترم با موفقیت شرایط پیش رو را بنحو شایسته مدیریت نمایید یقینا در صورت کم توجهی خسارات اجتماعی واقتصادی وحتی سیاسی می‌تواند شرایط غیر قابل کنترل وآسیب پذیر را برای کشور ایجاد کنید.

برادر گرامی فرمانده محترم

آماده پاتک سنگین شما برای پیروزی بر کرونا با رمز یا شافی هستیم

مدیران اداوار سازمان بیمه سلامت وجمعی از فرماندهان بهداری دوران دفاع مقدس

دکتر احمد خالق نژاد
دکتر محمدرضا واعظ مهدوی
دکتر سید ابوالقاسم موسوی
دکتر صادق رجایی
مهندس سید عبدالله عمادی
دکتر محمد جواد کبیر
دکتر مسعود خاتمی
دکتر مرتضی خاتمی
دکتر مهدی تدین
دکتر اعتمادی
دکتر روح الله جباری

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
متاسفانه وزارت بهداشت کار را از کاردان جدا کرده و با خود نمایی و تعریف از خود مشکل حل نمیشه . باید قوه قضائیه ورود کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
با تشکر از نویسندگان محترم
لطفا استفاده از نیروی قهریه در وسایل حمل و نقل عمومی رو هم به موارد بالا اضافه کنید. بعضی از شهروندان محترم به راحتی متوجه صحبت های حساس و مهم نمیشن.
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر