کد خبر: ۷۴۱۹۶۵۱
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۷
۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۷
کد خبر : ۷۴۱۹۶۵۱
وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛

اسلامی گفت: تنها تعاونی‌هایی که سابقه بسیار خوب دارند و صلاحیت آن‌ها تایید شده است اجازه ساخت و ساز دارند.

کارت اعتباری مصالح ساختمانی در مسیر فعال تر شدن قرار دارد/ به تعاونی های متخلف اجازه ساخت و ساز داده نمی‌شودبه گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه تامین مسکن بین وزارت راه و شهرسازی، بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی و بنیاد شهید امروز برای ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی، اراضی مورد نیاز را تامین کرده اند، گفت: این تفاهم نامه امروز برای ایجاد وحدت رویه و تهیه شیوه نامه مسکن ایثارگران به امضا رسیده است.

او افزود: تا پایان دولت ۲۰ هزار ایثارگر را خانه دار خواهیم کرد همچنین این امکان نیز وجود دارد که اراضی به صورت گروهی در اختیار این افراد قرار داده شود تا خود ایثارگران به ساخت و ساز اقدام کنند.

اسلامی اظهار کرد: لیست اولویت شهر و خانواده‌های مشمول توسط بنیاد شهید در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار داده می‌شود.

وزیر راه و شهر‌سازی در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان در رابطه با آخرین وضعیت اجرای کارت اعتباری مصالح ساختمانی هم گفت: ساز و کار این کارت اجرایی شده و در مسیر فعال‌تر شدن قرار دارد.

او افزود: هم اکنون موضوع سیمان و فولاد مطرح است که عرضه سیمان به دلیل بالا بودن تولید آن مناسب است و فولاد نیز در بورس کالا به زودی عرضه می‌شود.

اسلامی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در رابطه با اجرایی شدن اخذ مالیات از خانه‌های خالی تا چند روز آینده هم گفت: اجرای این طرح نقش بسیار موثری در ثبات بازار مسکن خواهد داشت و مالکان این واحد‌ها مجبور خواهند شد یا واحد‌های خود را عرضه کنند یا آن‌ها را بفروشند.

وزیر راه و شهر‌سازی در پاسخ به سوال دیگر درباره اجازه ندادن وزیر راه و شهرسازی به تعاونی‌ها برای ساخت واحد‌های مسکونی در مناطق مختلف گفت: تعاونی‌هایی که سابقه بسیار خوب در حوزه ساخت و ساز دارند و تا کنون هیچ تخلفی انجام نداده و صلاحیت آن‌ها تایید شده است اجازه ساخت و ساز دارند.

او بیان کرد: تعاونی‌ها شامل شرکت‌ها و یا افرادی که عملکرد صحیحی نداشته اند باید تخلفاتشان توسط دادگاه‌ها پیگیری شود و ما به هیچ عنوان اجازه ساخت به این تعاونی‌ها نخواهیم داد.

آخرین جزئیات از وام ودیعه مسکن به مستاجران

اسلامی درباره آخرین وضعیت وام ودیعه مسکن به مستاجران هم گفت: این وام به کسانی تعلق می‌گیرد که قرارداد رسمیشان با موجر ثبت شده باشد و کد رهگیری دریافت کرده باشند.

وزیر راه و شهر‌سازی گفت: این وام به مستاجرانی که تعلق می‌گیرد که خواستار اجاره خانه در استان تهران  حداکثر ۷۵ متری و در سایر شهر‌ها  حداکثر ۹۰ متری هستند.

او درباره رقم تسهیلات هم بیان کرد: رقم این وام بعد از اعلام بانک مرکزی مشخص می‌شود این بانک با بانک‌های عامل باید درباره منابع و شیوه پرداخت به توافق برسد و البته وزارت راه و شهرسازی پیشنهاداتی درباره رقم این تسهیلات به بانک مرکزی اعلام کرده است.

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر