کد خبر: ۷۴۱۹۶۶۶
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۵
۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۵
کد خبر : ۷۴۱۹۶۶۶
رییس بنیاد شهید خبر داد:

اوحدی گفت: تفاهم‌نامه ساخت مسکن تا سقف ۲۰ هزار واحد برای خانواده ایثارگران تا پایان دولت در استان های مختلف به امضا رسید.

تصویب ۵ مصوبه خانواده ایثارگران/ ساخت مسکن تا سقف ۲۰ هزار واحد برای ایثارگران تا پایان دولتبه گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم امضای تفاهم نامه تامین مسکن برای خانواده های ایثارگران و شهیدان گفت : در بین خانواده های شهیدان و ایثارگران مشکلات بسیار زیادی وجود دارد که یکی از اصلی ترین این مشکلات تامین مسکن و زمین برای خانواده‌های این عزیزان بوده است.

او با اشاره به اینکه انعقاد این تفاهم نامه با تفاهم نامه های سال‌های گذشته تفاوت‌های بسیار زیادی دارد افزود: طبق این تفاهم نامه که با همکاری معاونت ها به امضا رسیده است تا سقف ۲۰ هزار واحد مسکونی زمین در استان های مختلف در اختیار خانواده ها برای ساخت قرار داده می‌شود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه این اراضی در تمامی استان های مختلف تامین شده است افزود: تا پایان دولت دوازدهم ساخت و واگذاری این اراضی انجام می‌شود که یک اتفاق بسیار مهم و بزرگ در حوزه مسکن کشور به ویژه برای خانواده های شهیدان محسوب می شود.

اوحدی تصریح کرد: واگذاری این اراضی نتیجه تلاشی است که در ۱۰ سال گذشته در حوزه تامین زمین و واگذاری صورت گرفته است.

رییس بنیاد شهید و امورایثارگران با اشاره به تاکیدات فرمایشات مقام معظم رهبری درباره مسکن ایثارگران ادامه داد: پنج مصوبه در حوزه ایثارگران توسط دولت  در نظر گرفته شده که یکی از این مصوبات مربوط به موضوع مسکن است.با توجه به مشکلاتی که در این زمینه وجود داشته و اهمیت مسکن این مصوبه را به مرحله اجرایی رساندیم.

اوحدی تصریح کرد: رئیس جمهور کشور هم پیش از این اعلام کرده بود زیبنده نظام نیست که معوقات ایثارگران همچنان وجود داشته باشد بنابراین تا پایان دولت دوازدهم  تمامی مطالبات آنها پرداخت خواهد شد که این خود یکی از مهمترین مصوبات به شمار می رود.

اوحدی توضیح داد: یکی دیگر از مصوبات ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی است که سال‌ها پیگیر اجرای آن بودیم و با برگزاری جلسات مختلف توانستیم به نتایج خوبی برسیم طبق تفاهم‌نامه‌ای که درباره ماده ۳۸ صورت گرفته  امیدواریم حداکثر تا پایان مرداد ماه این ماده قانونی هم به مرحله اجرایی برسد.

اوحدی اظهار کرد: آخرین مصوبه مربوط به بازنشستگی پیش از موعد همسران و فرزندان خانواده شهدا بوده است که با توجه به موضوع تحکیم خانواده ها این مصوبه می تواند نتایج بسیار مطلوبی داشته باشد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ