کد خبر: ۷۴۲۰۸۰۲
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹
۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹
کد خبر : ۷۴۲۰۸۰۲
گروه : فارس » شیراز
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد؛

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، جدیدترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان فارس را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، علی اکبری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز درباره جدیدترین روند بیماری کرونا در استان فارس در استودیو سلامت دانشگاه، با اشاره به اینکه شرایط عادی نیست و ویروس کرونا با کسی شوخی ندارد، اظهار کرد: از ابتدای شیوع کروناویروس در استان فارس تاکنون، بیش از ۱۸۲ هزار نمونه آزمایش در آزمایشگاه‌های تشخیصی مولکولی بررسی شده که از این تعداد ۲۲ هزار و ۴۹۲ مورد مثبت بوده است.

او با اشاره به مرگ ۱۲ نفر در استان فارس بر اثر ابتلا به کروناویروس طی دیروز تاکنون، مجموع آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری را ۲۵۷ نفر اعلام کرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: از ۲۵۷ مورد فوتی استان فارس بر اثر ابتلا به کروناویروس از شروع تاکنون، ۱۲۸ مورد مربوط به شیراز، ۱۱ مورد مرودشت، ۷ مورد کازرون، ۶ مورد قیروکارزین، ۵ مورد آباده، ۴ مورد کوار، ۳ مورد داراب، زرقان، استهبان، اقلید، ارسنجان، پاسارگاد و ممسنی هر کدام ۲ مورد، سروستان، نی ریز، بیضا، خرامه، سپیدان، رستم، خرم بید، فیروزآباد، مهر، زرین دشت و لامرد هر کدام یک نفر بوده است.

او، مابقی جانباختگان را مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان فارس دانست.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: با افزایش مراقبت‌های درمانی در مراکز درمانی استان فارس، تاکنون ۱۷ هزار و ۸۸۰ بیمار از بیمارستان‌های استان ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

این مقام مسئول، همچنین آمار موارد مشکوک و علامت دار را که هم اکنون در مراکز درمانی استان فارس بستری هستند ۶۳۱ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۷۹ نفر به علت وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های مراقبت ویژه بستری شده اند.

اکبری توصیه کرد: برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس و قطع زنجیره انتقال این بیماری، رعایت نکات بهداشتی الزامی است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ