اظهارات ترامپ در میزگردِ کاخ سفید

رئیس جمهور آمریکا در میزگردی ادعاهای خود در خصوص، ارتباط گرفتن تست کرونا با افزایش آمار مبتلایان در این کشور را تکرار کرد.

 

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از  رویترز، در پایان میزگرد  با ماموران پلیس و خانواده‌هایی که تجربه‌های مثبت از فعالیت پلیس داشتند، برخی از خبرنگاران سوال‌هایی پرسیدند.

اولین سوال درباره رابطه ترامپ با دکتر فائوچی کارشناس کارگروه کاخ سفید ویژه مقابله با کرونا، بود. خبرنگار گفت: در روز‌های اخیر انتقاد‌هایی از دکتر فائوچی وجود داشته است. آیا شما هنوز توصیه‌های او را مد نظر قرار می‌دهید؟
ترامپ: خب، من رابطه بسیار خوبی با دکتر فائوچی دارم. این رابطه ایست که از خیلی قبل، از همان آغاز وجود داشته است. از نظر من، او شخص بسیار خوبی است. من همیشه با او هم نظر نیستم. همانطور که می‌دانید، من مرز را به روی چین بستم. من رفت و آمد به چین را، که به شدت آلوده بود، ممنوع کردم و ما جان ده‌ها هزار تن را نجات دادیم. دکتر فائوچی تأیید خواهد کرد که این تصمیم خوبی بود. این تصمیم خیلی زود گرفته شد. در ماه ژانویه بود، خیلی پیشتر از آن که تصور می‌شد چنین تصمیمی درست باشد.

ترامپ ادامه داد: من همچنین مرز‌ها را با اروپا بستم، زمانی که ایتالیا و چند کشور دیگر در آنجا- مشخصاً فرانسه و اسپانیا- مشکلات زیادی داشتند. من مرز‌ها را خیلی زود بستم، کمی بعد از آن که این کار را درباره چین انجام دادم؛ بنابراین ما جان افراد زیادی را نجات دادیم؛ بنابراین ما تصمیمات خوب زیادی گرفتیم. در هر صورت، من رابطه بسیار خوبی با او دارم. من شخصا او را دوست دارم.

فرد دیگری پرسید که آیا شما قصد دارید مایکل فلین را عفو کنید؟
ترامپ: خب، او پرونده‌ای دارد که همین حالا بررسی آن ادامه دارد. من فکر می‌کنم وضعیت او در این پرونده واقعاً خوب است. من امیدوارم او بتواند پیروز از آن بیرون بیاید. باید ببنیم چه اتفاقی می‌افتد، هنوز تصمیمی در این باره نگرفته ام. اما فکر می‌کنم او اذیت شد. او دروغ نگفت، این مشخص شد. او دروغ نگفت. اف بی آی گفت که او دروغ نگفته است. من فکر می‌کنم او اذیت شد. وزارت دادگستری که بسیار توانمند است، تصمیم گرفت در این باره نظر بدهد و آن‌ها به این نتیجه رسیدند که این پرونده باید بسته شود؛ بنابراین او اکنون خوشبختانه در مراحل پایانی پرونده‌ای است که هرگز نباید شکل می‌گرفت. آن‌ها با او بسیار ناعادلانه رفتار کردند همانطور که با بسیاری از افراد حاضر در این جمع چنین کردند.


سئوال دیگر از ترامپ این بود که آقای رئیس جمهور شما بار‌ها گفته اید تعداد موارد ابتلا به کرونا رو به افزایش است به این علت که تست گرفتن افزایش یافته است.
ترامپ گفت: درست است.

یکی دیگر از حاضران در میز گرد پرسید: آیا اذعان نمی‌کنید که علل دیگری هم در این امر دخالت دارند، مثلا، اینکه این بیماری واقعاً در حال گسترش است؟ شما برای متوقف کردن کرونا قصد دارید چه کاری انجام دهید؟

ترامپ عنوان کرد: خب، شما می‌دانید که ما یکی از پایین‌ترین نرخ‌های مرگ و میر را نسبت به هر جای دیگر داریم. اگر اطلاع داشته باشید، بایدن و اوباما، تست دادنشان را متوقف کردند. آن‌ها این کار را متوقف کردند. شاید شما بدانید. من اطمینان دارم که شما نمی‌خواهید این را گزارش کنید. اما آن‌ها تست دادن را متوقف کردند. درست در وسط کار، آن را رها کردند. تست بیشتری انجام نمی‌دهند. در خصوص مشکلی که مشخصاً بدترین مشکلی است که احتمالاً از سال ۱۹۱۷ رخ داده است. این مشکل بدی در سراسر جهان است. همین حالا ۱۸۸ کشور درگیر آن هستند. ما بیشتر از دیگران تا کنون تست گرفته ایم و وقتی شما تست می‌گیرید، مواردی را هم مشخص می‌کنید؛ بنابراین ما این موارد را مشخص کرده ایم.

او ادامه داد: به شما بگویم، برخی کشور‌ها فقط وقتی تست می‌گیرند که کسی با حالت بیماری به بیمارستان مراجعه می‌کند یا شاید به مطب دکتر می‌رود، اما معمولا در بیمارستان صورت می‌گیرد. این تستی است که آن‌ها می‌گیرند بنابراین مواردی هم ندارند، در حالی که ما داریم؛ بنابراین این یک شمشیر دولبه است.

رئیس جمهور آمریکا ادعا کرد: همزمان ما پایین‌ترین آمار مرگ و میر– یا نزدیک به پایین‌ترین آمار- را در جهان داریم. ما کار بزرگی را داریم انجام می‌دهیم. ما در خصوص واکسن هم خیلی خوب عمل کرده ایم و در خصوص روش‌های درمانی هم خیلی خوب اقدام کرده ایم و من فکر می‌کنم به زودی خبر‌های بسیار خوبی خواهیم شنید.


بیشتر بخوانیداو گفت:ما در حال حاضر، قطعاً بزرگترین برنامه تست را در جهان داریم. اگر شما چین یا روسیه یا هر کشور بزرگتری را تست کنید، اگر شما، مثلا، هند را تست کنید، شاهد خواهید بود که ارقام بسیار غافلگیرکننده خواهند بود. برزیل هم همینطور. برزیل با مشکل بزرگی درگیر است، اما مثل ما تست نمی‌گیرد؛ بنابراین ما تست می‌گیریم و با این کار، ارقام زیادی مشخص شده اند. اگر ما اینکار را نمی‌کردیم، مثلا ما ۴۵ میلیون تست انجام داده ایم. اگر ما نصف این رقم تست گرفته بودیم، نصف ارقام کنونی موارد ابتلا به کرونا می‌داشتیم.

ترامپ اظهار کرد: اما وقتی این مطلب شب گزارش می‌شود، می‌توانید حرف‌های مرا چک کنید. آن‌ها همیشه درباره تعداد موارد ابتلا صحبت می‌کنند. این عامل بزرگی است، ما موارد زیادی داریم، چون تست بیشتری هم گرفته ایم؛ بسیاری بیشتر از هر کشور دیگری در جهان.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر