کد خبر: ۷۴۲۳۶۱۶
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۱
۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۱
کد خبر : ۷۴۲۳۶۱۶

استاندار کرمانشاه گفت: بهره گیری از ایده‌های خلاقانه و نوآورانه برای مدیریت شهری در کنار مشارکت مردم می‌تواند در رشد و توسعه مولفه‌های شهری کلانشهر کرمانشاه موثر باشد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛  هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در نشست هم اندیشی با شهردار، معاونین، روسای سازمان‌ها و شهرداران مناطق هشت گانه کرمانشاه گفت: همدلی و همراهی و جلب مشارکت مردم راهکاری موثر در تداوم مسیر پیشرفت کلانشهر کرمانشاه است و باید با حفظ و تقویت سرمایه اجتماعی و ایجاد مدیریت شهری کارآمد زمینه ارتقاء کیفیت زندگی مردم فراهم شود.

بازوند با بیان اینکه ارائه خدمات به مردم توسط شهرداری‌ها در این شرایط سخت بحران کرونا به صورت مطلوب در حال انجام است؛ اظهار داشت: هرچند این زحمات و تلاش‌ها قابل تقدیر است، اما باید به گونه‌ای برنامه ریزی شود تا مولفه‌های کلانشهر بودن در خدمات و شیوه ارائه آن برای مردم قابل لمس باشد و انتظار داریم در این مسیر با تلاش و اهتمام جدی شاهد تغییرات چشمگیری در شهر باشیم.

او  به وجود تیمی خبره و متخصص در استان در حوزه امور شهری اشاره داشت گفت: کرمانشاه به عنوان نهمین کلانشهر کشور باید دارای مشخصه‌هایی برای مردم باشد به گونه‌ای که احساس زندگی در یک کلانشهر قابل درک باشد و در صورت تحقق این موضوع می‌توان انتظار داشت.

اوگفت: باید جذابیت‌های سرمایه گذاری نیز ایجاد شود و با ورود سرمایه امکان افزایش درآمد سرانه مردم فراهم می‌شود و به یقین زیباسازی شهری، توسعه مراکز فرهنگی، آموزشی و تفریحی نیز در ادامه این مسیر با سرعت و خلاقیت بیشتری دنبال می‌شود.

بازوند ادامه داد: حوزه زیباسازی شهری باید به صورت مستمر و مداوم انجام شود و این مولفه‌ها در کنار ماهیت کلانشهر بودن سبب ایجاد ارزش افزوده برای دارایی‌های مردمان و شهروندانی شود که سرمایه اصلی و پشتیبان واقعی اداره شهر هستند و مشارکت این عزیزان ضمانت تحقق اهداف حوزه مدیریت شهری است.

او اقدامات انجام شده در حوزه روان سازی ترافیک شهری و حمل و نقل آسان را مطلوب ارزیابی کرد و بیان داشت: تسهیل گری در روان سازی ترافیک شهری باید با سرعت بیشتری انجام شود و احداث و اتمام پروژه‌های تقاطع‌های غیرهمسطح کمک شایانی به حل موضوع خواهد کرد.

استاندار کرمانشاه بیان کرد: مدیریت یک کلانشهر نیازمند نوآوری و خلاقیت و حتماً از ایده‌های جدید و نوآورانه در مناطق شهرداری استقبال شود که زمینه مشارکت مردم و خبرگان در اداره امور شهری تسهیل گردد.

او از سرمایه اجتماعی به عنوان یکی از عوامل مهم توسعه نام برد و اظهار داشت: شهرداری به دلیل سطح گستردگی وظایف حتماً از این دارایی ارزشمند و سرمایه قابل اتکا برای اداره امور شهری و به ویژه حل مشکلات اجتماعی استفاده نماید.

بازوند یادآور شد: در این بحران کرونا رفتار و مشارکت مردم در ماه‌های اولیه توانست باعث کاهش شیوع بیماری شود و امروز هم اعلام می‌کنیم که مشارکت و رعایت توصیه‌های پیشگیرانه و مراقبت‌های فردی و اجتماعی توانسته است یک عامل اصلی در مهار بیماری کرونا باشد به گونه‌ای که بعد از پیک خرداد ماه در حال رسیدن به شرایط ثبات هستیم.

استاندار کرمانشاه خطاب به شهرداران گفت: از مردم بخواهید که حتما در اماکن عمومی و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی از ماسک استفاده کنند و شرایط مطلوب را نیز با تقویت گفتمان فرهنگی برای ایجاد خودمراقبتی فراهم کنید.

مقام ارشد استان  بیان کرد: استانداری، شورای شهر و شهرداری به عنوان یک خانواده در قبال مردم دارای تکالیف و وظایفی مشخص هستند و هرچند ممکن است در برخی موارد اختلاف سلیقه‌های کاری نیز وجود داشته باشد، اما شورای شهر به عنوان اعضای منتخب مردم دلسوز و دغدغه‌مند شهر هستند و در کنار شهرداری و استانداری برای مردم تلاش می‌کنند، پس این موضوعات نباید سبب سواستفاده شود.
انتهای پیام/ز

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر