کد خبر: ۷۴۲۴۲۷۱
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
کد خبر : ۷۴۲۴۲۷۱
مخبر خبرداد؛

رئیس ستاد اجرایی گفت: داروی Remdesivir که مختص بیماران کرونایی است تولید شده و از هفته آینده وارد بازار می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) درآیین رونمایی از طرح تامین آب شرب به هزار روستا اظهار کرد: در جلسه اخیر مقام معظم رهبری با نمایندگان مجلس ایشان به تعاون و احسان مجددا تاکید کردند.

او با بیان اینکه ما در ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از دوم اسفندماه با شیوع بیماری کرونا مشغول خدمت رسانی هستیم، گفت: اقدامات موثر را در این زمینه از جمله تأمین تجهیزات دارو و ... انجام دادیم.

مخبر گفت: تاکنون هیچ دارویی در سطح دنیا ساخته نشده است که در ستاد اجرایی تولید نشده باشد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام با بیان اینکه با هماهنگی وزارت بهداشت و پروتکل های بهداشتی دارو‌های تولید شده در بازار قرار گرفته است.

او با بیان اینکه کار اصلی ستاد اجرایی اشتغالزایی مخصوصاً برای آسیب دیدگان ناشی از کرونا است، گفت: در حال حاضر روزانه ۳۰۰ طرح اشتغالزایی خرد و خانگی با حجمی بالغ بر هزار شغل مستقیم در کشور در حال انجام است.

رئیس ستاد اجرای فرمان حضرت امام ادامه داد: در مرحله اول و دوم ارسال یک میلیون بسته بهداشتی و ۴ میلیون بسته پروتئینی که همچنان در حال اجراست توسط ستاد اجرایی انجام شده است.

او با بیان اینکه مرحله سوم ارسال یک میلیون بسته معیشتی است، گفت: در این بین ارسال یک میلیون بسته بهداشتی در حال انجام است.

او با بیان اینکه دشمن تصور می‌کرد شیوع کرونا ضعف جمهوری اسلامی را در پی خواهد داشت، گفت: اما خداوند ضعفشان را به خودشان برملا کرد و نشان داد جمهوری اسلامی با قدرت درحال انجام وظیفه است.

مخبرگفت: محور اصلی اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام اشتغالزایی و توانمندسازی در مناطق محروم است.

او با بیان اینکه سال گذشته ۱۶۵ هزار شغل در مجموعه ستاد اجرایی ایجاد شد، ادامه داد: امسال این مجموعه ۳۰۰ هزار شغل را پوشش خواهد داد همچنین از این مقدار ۲۰۰ هزار شغل توسط بنیاد برکت انجام خواهد گرفت.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ادامه داد: ۲۱۰ مرکز بهداشت و سلامت و ۱۲ بیمارستان توسط ستاد اجرایی ساخته شده است که همگی با محوریت مردم انجام گرفت.

او با بیان اینکه ۱۷۰۰ مدرسه ساخته شد و تحویل وزارت آموزش و پرورش شده است، بیان کرد: عملیات‌های خوبی نیز در راستای آبرسانی به مناطق محروم انجام شده است که عمده اعتبارات توسط خود مردم بوده است.

مخبر ادامه داد در حال حاضر ۵۰۰ روستا که قریب به ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارند توسط پروژه‌های آبرسانی ستاد اجرایی آب سالم به دستشان می‌رسد.

او با بیان اینکه طبق این تفاهم‌نامه ۵۰۰ روستای دیگر که قریب به ۶۰۰ هزار نفر را پوشش می‌دهد دارای شبکه آبرسانی سالم خواهد شد، افزود: امیدوار هستیم تا پایان سال این عملیات انجام شود و اوایل سال بعد تفاهم نامه دیگری را منعقد کنیم.

او ادامه داد: طبق آمار موجود ۳۵ میلیون نفر دچار چالش آب در پیک مصرف هستند.

او با بیان اینکه متعهد شدیم ۴۰ هزار مسکن محرومین و ۱۵ هزار مسکن نیز برای خانواده‌های دارای دو معلول احداث کنیم، گفت: اشتغال زایی ستاد اجرایی بسیار جهت دار است چرا که تولیدات ناشی از اشتغال بر اساس اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از واردات و توسعه صادرات کالا‌های اساسی است.

او با بیان اینکه سال گذشته ۲۰ هزار و ۵۰۰ طرح مطرح شده به گردانه تولید اضافه شد، گفت: سال گذشته ۱۰ درصد از واردات گوشت کشور جلوگیری شد و امسال این میزان به ۲۰ درصد رسیده است.

مخبر گفت: روز گذشته گزارشی به دست من رسید که داروی Remdesivir با قیمت ۶۰ میلیون تومان در کشور پیدا نمی‌شود که هفته آینده با قیمت ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان در بازار عرضه می شود.

بیشتر بخوانید

احداث بیش از ۳ هزار طرح عمرانی و زیربنایی درسال ۹۹

هشدار رییس آبفا درباره کمبود ذاتی منابع آب در کشور

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ