کد خبر: ۷۴۲۵۲۰۲
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۱
۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۱
کد خبر : ۷۴۲۵۲۰۲
گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از گرگ‌هایی در لباس میش؛

انقلابی‌نماهایی که تو زرد از آب در آمدند + تصاویر

بسیاری از آدم‌های نادرستی که امروز در سیاست حضور دارند عقیده‌ای متفاوت از گذشته دارند.

به گزارش خبرنگار  حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، زمان عنصری است که بیش از هر چیز دیگری عامل تغییرات افراد ، نگاه‌ها و بینش‌های سیاسی آنهاست؛ برای مثال بسیاری از آدم‌هایی که امروز در عالم سیاست حضور داشته و از اندیشه‌هایشان می‌گویند اگر به عقایدشان در روزهایی دور نگاه کنیم می‌بینیم که چقدر متفاوت از امروز گام برمی‌داشته اند.

موضوعی که سید محمد حسینی هم در گفت‌وگو با گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان بر آن صحه گذاشته و گفته است: در ۴۱ سال گذشته برخی چهره‌ها و جریانات سیاسی مسیر واحدی را طی نکرده اند، حتی در مواردی ۱۸۰ درجه مواضعشان تغییر کرده است. اصلاح طلبان از جمله این افراد هستند به ویژه نیروهای افراطی آنها مثل اکبر گنجی و فاطمه حقیقت جو که این دو نفر آخر پناهنده کشورهای غربی شدند و یا عناصر حزب مشارکت که انحرافات آنان را در مجلس ششم شاهد بودیم.

حال شاید بد نباشد که به نظرات برخی از نام‌هایی که در بالا آمده نگاهی انداخته و در مقام مقایسه گذشته و امروز آنها برآییم.

اکبر گنجی از آن آدم‌هایی بود که در روزهای انقلاب به خشکه مذهب معروف بود، اما خب همه چیز به یک منوال پیش نرفت.  محمدحسین صفار هرندی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در باره او در روزهای نخست انقلاب گفته است: "اكبر گنجی  آن روزها دنبال دخترهايی می‌گشت كه چند تار مو از زلف‌شان بيرون زده و به روی آن‌ها اسيد می‌پاشيد و اين‌كه به او اكبر پونز می‌گفتند برای اين بود كه به پيشانی دخترهای جوانی كه پوشش متفاوتی داشتند پونز می‌چسباند.

بازی روزگار را می‌بینی؟ تو و مسعود رجوی، به هم پیوند خوردید!

اکبر گنجی بلافاصله پس از پیروزی انقلاب ایران، در سال ۱۳۵۸ وارد سپاه پاسداران شد و در واحد عقیدتی که در آن روز‌ها با عنوان واحد ایدئولوژی خوانده می‌شد به فعالیت پرداخت. او همزمان در مرکز تحقیقات سیاسی ایدئولوژیک سپاه پاسداران در قم فعالیت می­ کرد. او از جمله افرادی بود که پس از سال ۱۳۶۰ با سیاست­‌های حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر ادامه جنگ مخالفت کرد. وی در سال ۱۳۶۲ در یک سخنرانی علنی در پادگان ولی عصر به سیاست ادامه جنگ اعتراض کرد و آن را بی­ فایده دانست و فرماندهان سپاه را متهم کرد که سپاه را آلت دست سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی کرده اند و خواستار برکناری فرماندهی سپاه شد. کار گنجی حتی به جایی کشید که در مناطق جنگی یک بار با سردار سرلشکر پاسدار حاج محمدابراهیم همت هم درگیری لفظی پیدا کرد.

در پی این اقدام، حضرت امام خمینی (ره) طی نامه‌ای برای آیت الله محلاتی که در آن زمان نماینده ایشان در سپاه بود، فرماندهی سپاه و سیاست­‌های نظام مبنی بر ادامه جنگ را مورد تأیید قرار داد.  وی در سال ۱۳۶۳ از سپاه پاسداران استعفا داد. او بعدها به اروپا و سپس آمریکا رفت و به نگارش مقالاتی علیه نظام اسلامی و ادامه روند اتهام­ زنی بدون هیچ سند و مدرکی پرداخت و با بسیاری از چهره‌­های معاند نظام اسلامی و خوانندگان فراری دیدار و همفکری نمود.

انقلابی‌نماهایی که تو زرد از آب در آمدند + تصاویر

او همچنین به‌خاطر فعالیت­‌های هتاکانه رسانه ­ای در دوران حضور در ایران و سخنانش در مخدوش ساختن چهره جمهوری اسلامی ایران در اذهان عمومی مردم جهان، جوایز متعددی از جشنواره ­ها و انجمن­‌های وابسته صهیونیستی و نهاد‌های حقوق بشری غربی دریافت کرد. وی در حالی اکنون با ژست روشنفکری نظام جمهوری اسلامی را متهم به اقدامات ضد حقوق بشری می ­کند که در اوایل دهه ۶۰ در پاسخ به سؤالی در گزینش یک نهاد، درباره اقدامات دادگاه انقلاب و اینکه کدام کار‌های دادگاه انقلاب مورد تأیید شما بوده و کدامیک مورد تأیید شما نیست، اینچنین نوشته بود: "آن­که مورد تأیید ماست، اعدام مفسدین است و آنکه نیست، برخورد مکتبی نکردن با ضد انقلاب است که هزاران ساواکی و گروه های ضد انقلاب در کمال مطلق آزادی، هر کاری دلشان می­ خواهد می­ کنند".

وی همچنین در حالی انقلابیون ایران را به بنیادگرایی و تندروی متهم می­ نماید که در ابتدای پیروزی انقلاب و پس از استعفای بازرگان از دولت موقت، گفته بود "ببینید، دولت بازرگان دولتی نبود که انقلابی باشد و برخوردش به جای اینکه برخورد مکتبی باشد، یک برخورد سیاسی بود و در آن جو که احتیاج به یک دولت انقلابی با برخورد مکتبی بوده، این دولت ازش کاری ساخته نبود و فشار مردم از یک طرف و پیام‌های امام که دولت، انقلابی نیست از طرف دیگر، و ملاقات آمریکایی­‌ها از طرف دیگر و بالاخره تسخیر سفارت آمریکا باعث استعفای دولتش شد.

بازی روزگار را می‌بینی؟ تو و مسعود رجوی، به هم پیوند خوردید!

اکبر گنجی در مقاله‌ای به نام "همجنس گرایی اقلیتی ناحق و فاقد حقوق" که مستقیماً در پاسخ به آرای "محسن کدیور" درباره عدم جواز عقلی و شرعی همجنس‌گرایی در روشنفکری دینی نوشته شده پس از ذکر آرای او همجنس­گرایی را "همچون یهودیت و بهائیت و تسنن و تشیع، یک سبک متفاوت زندگی محسوب" می­ کند.

اکبر گنجی به تدریج پای خود را از حد زیر سؤال بردن نظام جمهوری اسلامی فراتر نهاد و به تقلید از افرادی، چون سروش و شبستری و به اسم "عقلانی کردن معتقدات دینی" به انکار بدیهی­‌ترین اعتقادات مسلمین همچون کلام خدا بودن قرآن کریم، خاتم بودن پیامبر اسلام، وجود زندگی پس از مرگ و... پرداخته است. گنجی با ایجاد شبهاتی بی ­پایه و اساس پیرامون سخن خدا بودن قرآن کریم، مدعی می ­شود قرآن می­ تواند سخنی غیرالهی و برساخته ذهن پیامبر باشد.

وی در ادامه، وجود زندگی پس از مرگ را نیز مورد تردید جدی قرار داده و مدعی می­ شود «نه دلیلی بر صدق حیات شخصی پس از مرگ ارائه شده است،  نه تصاویر بهشت و جهنم قابل دفاع عقلانی است».  وی چهره به تصویر کشیده شده از بهشت و جهنم در قرآن را نتیجه «عصر بودن» قرآن دانسته و به تقلید از سروش، ادعا می­ کند که بهشت و جهنم به تصویر کشیده شده در قرآن «تصویر صورت­‌های اسطوره­ای عصری است که تجربه‌ی دینی در آن محقق شده است». [۴۰] شور و شوق گنجی در میان ضد انقلاب

گنجی پس از طرح ادعای "کلام پیامبر بودن قرآن" با نگارش مجموعه مقالاتی تحت عنوان "امام زمان به چه کار می ­آید؟ " به طرح ادعا‌هایی به تردید در وجود امام عصر (عج) پرداخت و مدعی شد "تاکنون حتی یک دلیل بر وجود ”موجود مقدس و معصومی با عمر بیش از هزار و دویست سال" (مهدی موعود) اقامه نشده و اساساً اقامه شدنی نیست».

مردی با دو چهره متفاوت 

محسن کدیور روحانی‌نمایی بود که بعد از فتنه ۸۸ به خارج از کشور رفت و به عنوان یکی از اعضاء اصلی اتاق فکر جنبش موسوم به سبز، شروع به فعالیت علیه جمهوری اسلامی کرد؛ این فعالیت‌ها در مخالفت با جمهوری اسلامی تا جایی پیش رفت که  حتی حاضر به سفر به اسرائیل و دیدار با مقامان رژیم صهیونیستی و احتمالا دریافت دستورات لازم از آنان شد.

 ناگفته نماند که کدیور کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی را در سال ۱۳۷۲ از مرکز تربیت مدرس دانشگاه قم، و دکترای فلسفه و حکمت اسلامی را از دانشگاه تربیت مدرس تهران در سال ۱۳۷۸ اخذ کرد و در کنار تحصیل، تدریس علوم حوزوی را از سال ۱۳۶۲ در مدرسه رضویه آغاز و از سال ۱۳۶۹ در مدرسه‌ی آقای گلپایگانی مستمرا دنبال کرد . اگر چه در مورد انحرافات عقيدتی و اقدامات عليه جمهوری اسلامی موارد مختلفی را می‌توان مطرح كرد، اما یک نکته جالب توجه وجود دارد که شاید نمونه‌ای واضح بر نفاق درونی او باشد.

بازی روزگار را می‌بینی؟ تو و مسعود رجوی، به هم پیوند خوردید!

او دارای یک وب سایتی شخصی است؛ موضوعی که تا اینجا عجیب نیست، اما زمانی جالب می‌شود که بدانیم این وب سایت دارای دو صفحه و به دو زبان فارسی و انگلیسی است و تصویری که  از خود در این دو صفحه به نمایش گذارده است با یکدیگر تفاوت دارد. برای مثال در صفحه مربوط به زبان فارسی که بدیهی است برای مخاطبین فارسی زبان که عمدتا داخل کشور هستند طراحی شده، تصویری که از کدیور وجود دارد، تصویری است با لباس روحانیت.

اما در صفحه زبان انگلیسی که اختصاص به کاربران غیر ایرانی دارد، کدیور تصویری با کت و شلوار که نماد یک انسان علمی و آکادمیک است از خود به نمایش گذاشته است. چرا که کدیور به خوبی می‌داند اگر قرار است در داخل ایران، نظریات دینی او مورد خوانش قرار بگیرد چاره‌ای ندارد جز آنکه از خود، وجهه‌ای حوزوی و دروس فقهی و کلامی خوانده نشان دهد. در حالی که این را می‌داند برای مخاطب انگلیسی زبان، اصل بر ارائه نظریات و تئوری‌های دانشگاهی است نه صرفا دینی؛ و حالا تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل...

بازی روزگار را می‌بینی؟ تو و مسعود رجوی، به هم پیوند خوردید!

خانه بگیر کشف حجاب کن

فریبا داودی مهاجر در زمانی که ساکن ایران بود سردبیر انجمن روزنامه نگاران جوان، عضو مرکزی کمیته‌ سازمان مدافعان آزادی مطبوعات ایران، همچنین عضو شورای عالی سازمان دانش‌آموختگان ایران اسلامی (ادوار دفتر تحکیم وحدت) بوده است و اگرچه از نوشتن برای نشریات مستقل منع شده بود اما مطالب و نوشته‌های او در نشریاتی همچون «روز»، «اعتماد»، «یاس نو»، و «گویا نیوز» منتشر می‌شد. داوودی در ۲۹ فروردین ماه سال ۱۳۸۶، به چهار سال زندان محکوم شد و اتهاماتش اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام، مصاحبه با رسانه‌های خارجی و نشر اکاذیب بود.

انقلابی‌نماهایی که تو زرد از آب در آمدند + تصاویر

او پس از آزادی از زندان، ایران را به مقصد آمریکا ترک کرد و به گفته علیرضا نوری‌زاده که ارتباطات نزدیکی با دستگاه‌های اطلاعاتی عربی دارد، داودی مهاجر حاضر شده در ازای تامین خانه و زندگی كشف حجاب كند. او همچنین در مصاحبه با شبکه صدای آمریکا نقابی دیگر از چهره خود برداشت و صراحتا اعلام کرد مذهب را کنار گذاشته است. وی در پاسخ به مجری برنامه مبنی بر کنار گذاشتن مذهب خود گفت: بله من مذهب را  به طور عملی کنار گذاشته‌ام، یعنی حجاب و آداب مذهبی را کنار گذاشتم. او حالا در راستای اجرای پروژه‌های ضد فرهنگی خود، بخشی را به حمایت از همجنس‌بازی اختصاص داده و در صفحه اجتماعی خود به تبلیغ این اقدام ضد اخلاقی و ضد دینی می‌پردازد.

وقتی نماینده محجبه مجلس ششم حامی ازدواج سفید شد

«فاطمه حقیقت جو» نماینده‌ محجبه‌ مجلس ششم پس از مهاجرتش به آمریکا  اعلام کرد: من مسلمانم و از زمانی که به آمریکا مهاجرت کرده‌ام به انتخاب شخصی خودم با روسری در محل کارم، میهمانی‌ها و گردهمایی‌ها حاضر شده‌ام، اما همواره مخالف اجبار حجاب می‌باشم.»

بازی روزگار را می‌بینی؟ تو و مسعود رجوی، به هم پیوند خوردید!

او همچنین در اظهاراتی عجیب‌تر گفته بود: «من همین جا عرض کنم که ازدواج کردم، دوازده سیزده سال با همسرم زندگی کردم، از او جدا شدم و الان بدون اینکه رسماً با کسی ازدواج کرده باشم با یک آقایی دارم زندگی می‌کنم و در واقع می‌خواهم ببینم که ما به درد هم می‌خوریم یا نمی‌خوریم».

تو و مسعود رجوی، به هم پیوند خوردید!

محسن مخملباف هم از آن دسته آدم‌هایی بود که چرخش یکباره اش موجبات تعجبات بسیاری را فراهم آورد. مرحوم امیرحسین فردی، مدیرمسئول کیهان بچه ها، «مخملباف دهه ۶۰» را به خوبی روایت کرده است: «او طبع بسیار تندی داشت. خشونت کلامش بسیار بالا بود. در سال ۵۸-۵۹ با آقای مخملباف در حوزه هنری آشنا شدم. روزی در اتاقم نشسته بودم، دیدم یکی عربده می‌کشد و فحش‌های رکیک می‌دهد. آمدم بیرون دیدم محسن است. داشت به یک دانشجوی پسر جوان که رنگش پریده و می‌لرزید ناسزا می‌گفت. به حکم وظیفه‌ام گفتم محسن‌جان چه شده، گفت: کلاهت را بگذار بالاتر. می‌پرسی چی شده؟ این فلان فلان شده داشت با آن دختر پشت درخت‌ها حرف می‌زد! گفتم این‌ها دانشجو هستند بالاخره همیشه حرف زده‌اند بعد از این هم حرف خواهند زد. گفت: یا جای من در حوزه است یا جای اینجور کارها. گفتم هر جور خودت راحت‌تری. خلاصه وسایلش را جمع کرد و رفت.

انقلابی‌نماهایی که تو زرد از آب در آمدند + تصاویر

مرحوم فردی پس از سال ۱۳۸۴ هم که مخملباف از ایران مهاجرت کرد و سپس در سال ۸۸ همنوا با سازمان منافقین علیه نظام و انقلاب موضع‌گیری می‌کرد، طی یادداشتی خطاب به او نوشت: «همکارانم عکس پاپیون دارت را نشانم دادند تا من عصبانی بشوم، اما نه تنها عصبانی نشدم، بلکه خنده ام هم گرفت. می‌دانی چرا؟ برای اینکه هیچ وقت نتوانستم تو را جدی بگیرم. یادت هست با موتور تو خیابان‌های تهران راه می‌افتادی تا عناصر فراری سازمان مجاهدین خلق را شناسایی و معرفی کنی؟ می‌گفتی من تو زندان با این‌ها بودم و می‌شناسمشان. شده بودی شکارچی گراز. دنبال مسعود رجوی می‌گشتی، حالا خوب تو فرانسه به هم رسیدید! بازی روزگار را می‌بینی؟ تو و مسعود رجوی، به هم پیوند خوردید! آن هم احتمالا در پاریس! فکرش را می‌کردی کارت به اینجا‌ها بکشد؟»

او وقتی پانزده ساله بود، در یک گروه چریکی فعالیت می‌کرد و دو سال بعد در جریان حادثه‌ای با حمله به یک پلیس شهربانی، او را خلع سلاح کرد، سپس دستگیر شد و به زندان افتاد و تا قبل از سال ۵۷ هم در زندان ماند.

بازی روزگار را می‌بینی؟ تو و مسعود رجوی، به هم پیوند خوردید!

محسن آزرم می‌گوید: «مخملباف یک روز خودش را با ابوذر غفاری مقایسه می‌کرد و روز دیگر می‌گفت که به سلمان فارسی شباهت دارد. یکبار اخلاق و مذهب را دغدغه اصلی‌اش می‌دانست و بعدتر می‌گفت به عدالت اجتماعی روی آورده است. او چندی بعد گفت نسبیت و دموکراسی را شناخته و دغدغه می‌داند و کمی بعدتر هم می‌گفت به شادی زندگی و غم انسانی رسیده است»..

برخی از منتقدین سینما معتقدند نیست انگاری در آثار مخملباف وجود دارد. جهان از منظر او کریه و زشت و سرنوشت انسان هم به سوی هیچ و پوچ در حرکت است. آدم‌های آثار مخملباف همه ناقص‌اند. زن‌ها بی‌شوهر یا شوهر مرده‌اند و بچه‌ها ناقص‌الخلقه‌اند. آدم‌ها یا دزدند یا جانی، رزمنده‌ها یا موجی‌اند یا شیمیایی و معلول و حتی آن‌هایی که سالمند هم لکنت زبان دارند. در همه فیلم‌ها دنیای مخملباف، دنیایی کریه و سیاه است و هستی ناقص و بی‌ارزش.

انقلابی‌نماهایی که تو زرد از آب در آمدند + تصاویر

او در یک مصاحبه معروف و طولانی با یکی از مجلات سینمایی گفته بود : «انقلاب اسلامی بازگشت به خویشتن اسلامی بود... در مورد طاغوتی‌ها باید بپذیریم که سینمای آن‌ها مثل تمدن شاهنشاهی به پایان رسیده است ... طاغوتی‌ها خودشان هم می‌دادند که من حتی حاضر نیستم در یک لانگ شات با آن‌ها حضور پیدا کنم، چه رسد به اینکه با آن‌ها در یک صحنه کار کنم ... من جارو کردن پای ضعیف‌ترین مسلمان کارگردان یا بازیگر را به همکاری با گردن کلفت‌ترین هنرمند غیرمسلمان عوض نمی‌کنم... اگر دین از سیاست جدا نیست، که نیست، هنرمند مسلمان غیرسیاسی هم نداریم ... ما هنرمندان مسلمان شاگرد بهشتی و مطهری و شریعتی و رجایی هستیم و عاقبت همان‌ها را داریم. ما عاشق شهادتیم و اگر شهید نشوم خسران عمر کرده‌ام.»

بیش از دو دهه از مصاحبه معروف مخملباف که گذشت، تغییرات فکری و سیاسی او چنان سرعت گرفت که کارش به عذرخواهی از آمریکایی‌ها بابت تسخیر سفارتشان در ۱۳ آبان ۵۸ کشید. پس از انتخابات ۸۸ مجله تایم از نامه برخی اپوزیسیون جمهوری اسلامی از جمله مخملباف به اوباما خبر داد. مخملباف در بخشی از نامه خود به رئیس‌جمهور آمریکا می‌نویسد: «حمله به سفارت آمریکا و گروگانگیری کارمندان آن از سوی جوانان انقلابی ما، ملت شما را عمیقا رنجانده است؛ به سهم خود از شما عذر می‌خواهیم و امیدواریم که ما را ببخشید»

او چندی بعد از مقامات انگلیس در لندن، جایزه آزادی آفرینش به مبلغ ۵۰ هزار پوند را دریافت کرد و گفت: «بخشی از آنچه که دریافت کرده‌ام را به دلیل عذرخواهی آیت‌الله منتظری از آمریکا به دلیل تسخیر سفارت این کشور در سال ۵۸ به او اهدا می‌کنم». او در مهر ماه ۸۸ بخاطر حمایت‌هایی که از فتنه داشت، از جشنواره فیلم حقوق بشر نورنبرگ در آلمان هم جایزه گرفت و جایزه خود را به زهرا رهنورد اهدا کرد.

انقلابی‌نماهایی که تو زرد از آب در آمدند + تصاویر

محسن مخملباف بیش از ۲۱ جایزه از جشنواره‌های بین‌المللی دریافت کرد، اما آخرین جایزه‌ای که آفتی بر جان انسانیتش بود حضورش در سرزمین‌های اشغالی قدس و شرکت در جشنواره فیلم اورشلیم در تیرماه ۱۳۹۲ بود. او در این جشنواره سخنان تلخی بیان کرد و خطاب به ساکنان سرزمین‌های اشغالگر گفت: «شما را دوست دارم، اما خواهش می‌کنم به ایران حمله نکنید. من خواستار حمایت مقامات رژیم صهیونیستی از نیرو‌های دموکراتیک ایران هستم»

مرحوم فرج‌الله سلحشور می‌گفت: «آقای مخملباف از وقتی وارد سینمایی شد که در آن شهرت‌طلبی، زن، شهوت و کبر و غرور بود، ناخالصی‌هایش بیرون ریخت. او از قبل هم شاگرد مکتب اسلام نبود»

 او که روزگاری با عقاید رادیکال دینی شناخته می‌شد سال ۹۲ به سرزمین‌های اشغالی می‌رود و در نشست دریافت جایزه اش از صهیونیست‌ها می‌گوید: «من متدین نیستم، اما نمی‌توان امور دینی و قدرت آن در امور را رد کرد؛ من پیروان بهائیت را در این فیلم انتخاب کرده‌ام، زیرا آنان رویکردی دارند که می‌تواند برای پیروان دیگر ادیان نمونه باشد» و البته این جایزه گرفتن از اسرائیلی ها، اقدامی تصادفی و بی نتیجه نبود و مخملباف را به یک حامی تمام قد این رژیم تبدیل کرده تا آنجا که در نامه اش به تاجزاده از اینکه تکفیری‌های جنایتکار علی رغم حمایت جدی دولت‌های غربی نتوانسته اند حکومت قانونی سوریه را سرنگون کنند، عصبانی است و آنرا بدلیل نقش آفرینی ایران می‌داند و کیست که نداند رژیم صهیونیستی بیشترین نفع را در سال‌های جنگ سوریه به جیب زد و در گوشه میدان ناظر اشتغال مسلمانان به جنگ داخلی بود.

اینها تنها بخشی از نام‌هایی است که در طول زمان نه تنها باور خود را به انقلاب از دست دادند بلکه به مرور زمان از دیانت خود نیز دست کشیدند و به مردم . نظام . خاک خود پشت کردند،‌ نام هایی که امروز در کنار منافقینی مثل ابوالحسن بنی‌صدر و مسعود رجوی و هزاران اسم دیگر قرار می گیرند.

موضوعی که محمدحسن قدیری ابیانه سفیر اسبق کشورمان در گفت‌وگو با گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آن گفته است : مهم این است که در ایران  فرزندان انقلاب نتوانستند انقلاب را نابود کنند نه بنی صدر، نه بازرگان و نه دیگران لذا ما شاهد موضع گیری الان‌ آنها هستیم و بیشتر این مواضع هم به سبب قدرت طلبی‌شان است. اگرچه هنوز هم هستند افرادی که در قدرت ماندن را منوط به این می‌دانند که خود را همراه انقلاب نشان دهند و شاید هم یک روزی مواضع اصلی شان مشخص شود، اما خوشبختانه شاهد این هستیم که نیروهای بسیاری از مسئولان  امروز پایبند به انقلاب اسلامی ، نظام ولایی، مردم سالاری دینی و حقوق مردم هستند و اگر هم ریزش‌هایی وجود داشته در برابرش هم رویش‌هایی وجود داشته که بیش از ریزش‌ها بوده است.

گزارش از فاطمه تورانلو 

انتهای پیام/ 

 

بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۶۶
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
لعنت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
عالی بود
مرجان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
منافقان،صدچهرگان،منفورترین خلقند نزد خالق یکتا...
حسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
ای جان خداروشکر بقیه همه انقلابین خداروشکر
سید مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
خدایا ادعای خوب بودن ندارم . خوددت همیشه ابروی مرا خریدی .تو را به مادرم حضرت زهرا س قسم دست ما را از این خاندان حق و حقیقت کوتاه مکن .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
پیشنهاد میکنم سه ماه قبل و بعد از اتمام (یا استیضاح و برکناری) دولت، تمام مرزها بسته بشه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
انقلابی نماهای الان رو شناسایی کنید
مردم به شدت تحت فشار اقتصادی هستن
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
خدایاعاقبت ب خیری میخوام
روناک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
مخملباف خائن
ناشناس
|
Canada
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
همیشه از خدا میخواهم ذات مون را اشکار کند
تا نتوانیم خودمون را ازادی خواه و حقوق بشر
جا بزنیم
ساده لوحان و جاهلاین هم باور کنند
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
اين آدمها بسیار خود پرست و وخود پسندند وخودشان رامحور می‌دانند وزمانی که به اين واقعيت می‌رسند که هیچی نیستد تمام توهمات شان ازبین می‌رود وبه پوچی می‌رسند وبرای مطرح شدن دوباره هرکاری می‌کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
لعنت بر منافق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
عجب عاقبت به شرهاایی چه بدبختند کسانی که آخرت جاودان را به دنیای فانی میفروشند !!!!!!!!همیشه دعاء کنیم عاقبت بخیر بشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
خدا ازشون نگذره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
من اصلاً معتقد نیستم که این ها عوض شده اند یعنی روزی متدین و انقلابی بودند و امروز تغییر ماهیت داده اند اینها بدون تردید از همان قدم اول دنبال اغراض نفسانی خود بوده اند منتهی برای رسیدن به آن بر اساس اقتضای شرایط عمل کرده اند کسی که به خدا و قبر و قیامت و بهشت و جهنم اعتقاد واقعی داشته باشد تحت هیچ شرایطی در زندگی خود تغییر مسیر نمی دهد حتی اگر از طرف متولیان ( غیر معصوم ) دین مورد ظلم واقع شوند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
همه انسانها تغییر پذیرند و ممکن است در فکر و اندیشه خود تجدیدنظر کنند و تغییر جهت دهند
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
اینا رو ول کن گذشته ها گذشته به فکر امروز باشه الان تو این دولت از اینا زیاده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
کل این دولت ومجلس قبلی از سال هشتاد وهشت تا حالا همه کاره کشور هستند وهسته اصلی نفاق دروغکوئی ونابودی اسلام هستند وازهمه مهمتر همه این ضد اسلامها ومنافقین در یک محور متحد هستند وانهم صهیونیست شیعه صهیونیستها شیعه کسانی هستند که رویای نیل تا فراترامیخواهند انجام دهند وخانهای لاگجری درایران کویای این توطئه هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
هنوز هم در بدنه ی دولت فعلی ما از این انسانها فراوانند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
بله درسته
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
مقاله خیلی جالبی بود
رسوایشون کنید تا
کانالهای معاند نتوانند بعنوان فرشته نجات
به خورد جوانان خام و جاهل دهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
خداوند متعال عاقبت همه ما را به بهترین شکل ختم به خیر کند
ا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
کاش مردم ! مسلمان و مومن واقعی رو از مسلمان آبکی و منافق واقعی که نفوذی دشمن خارجی اند بشناسند . ممنون از روشنگری اتون
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
در اصل نفوذی بودتد و
میخواستند اسم جمهوری اسلامی را به چالش بکشند
بنام مذهب
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
آدما تغییر میکنن ولی باید دید عامل تغییر چیه.البته بعضی ها گرگن در لباس بره ، پس نباید بدون تحقیق گول ظاهرشون رو خورد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
اصلاحطلبها را لیست کرده‌اید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
نتیجه دوری از ولایت فقیه
مانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
مقاله بسیار جالبی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
فقط و فقط اعدام
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
قول شرف میدم این افراد به بادمجان نیز معتقد نیستند اینها فقط پول و موقعیت را میشناسند و هر کجا متافعشان ایجاب کند. شکل همانجا را به خود میگیرند‌ الان هم مطمعنا در کشورهای اروپایی یا ارمنی شده اند یا یهودی چون اونجا نون توی این چیزاست.
جالب این که سواد بسیار پایینی هم دارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
یا حسین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
قیمت اقلام بهداشتی امروز 40 درصد گرونتر شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
اینا اصلاح طلب بودند اصولگراها شون رو هم بنویس زیاددارند
گروه گراها کلا مشکل دارند
پاسخ ها
جوزانی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
بجز گنجی الباقی مدعی خط اسلام و اصولگرا بودند که در این نوشتار موضوع و مطلب خیلی ضعیف بیان شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
فقط اعدام
ناشناس
|
India
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
رییس جمهمور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
فقط ممنون وتشکر
ناشناس
|
Sweden
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
حالا کاری ندارما ولی تو اون کت شلوار و پاپیون اصلا بهت نملد ،اریه کردی ،زنتم اسکلت خوب زیر چادر بهتر بو اگه صورتشم میپوشوند که
ناشناس
|
Romania
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
این همه خاین هر کشور دیگری بود صد دفغه از هم پاشیده بود.
خدا رو شکر که گروشون رو گم کردن و نقابشون افتاده.
در همون جا خواهید مرد و هیج کس ککش هم نمیگزد.
متاسفانه هنوز باقیمانده های اینها در ایران پول در میارن به وطن بد و بیراه میگن و در شبکه ها ی خارجی وز وز میکنن.
و بچه هاشون این طرف اون طرف هستند و مرگ بر امپریسیالیسم میگن.
همون جا بمیرید شما ها ارزش ایرانی بودن ندارید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
مخملباف کسی بود که فرق بین جنس نر و ماده را از هم تشخیص نمی داد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
مخملباف کسی بود که فرق بین جنس نر و ماده را از هم تشخیص نمی داد
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
مرگ بر منافق
پاسخ ها
کیانی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
اصل بد نیکو نگردد ،،چون که بنیانش بد است،
تربیت نا اهل را ،،چون گردکان بر گنبد است،
،اینان نا اهلانی هستند که مدتی نقاب اسلام زدند ،ولی نقاب از چهرشان افتاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
از اینا بازم هست.همینا هستن که انقلاب رو خراب کردن کشور رو خراب کردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
اکبر گنجی اون دنیا باید جواب بده.
مرسی از گزارش بسیار خوبتون.عالی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
باسلام ای کاش منافع شخصی ودنیای بعضی اصول گرایان قطع می‌شود توسط حکومت تا ثابت شود که انقلابی و دین داری آنها برای حکومت ومردم ثابت شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
هنوزم هستن مثل این افراد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
الانم خیلیاشون دراداره کشورن ودارن بادشمن همکاری میکنن.چرا اسمشون نمیبرین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
خوشا به حال افرادی که ثابت قدم و بدون انحراف ماندند و اکنون هم خودشان عاقبت بخیر شده اند و هم فرزندانشان در بهترین نقاط دنیا عاقبت به خیر و در نعمات خداوندی هستند و این پاداش صابران و کار بلدان است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
بنظر من وجود این آدم ها به عنوان مخالف وضد انقلاب در خارج کشور بیشتر به نفع نظام است اینا می خوان چیکار کنند چه کاری از دستشان برمیاد خطر اونایی هستند که از داخل نظامبه عنوان خودی دارند مردم را ناراضی می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
بنظر من وجود این آدم ها به عنوان مخالف وضد انقلاب در خارج کشور بیشتر به نفع نظام است اینا می خوان چیکار کنند چه کاری از دستشان برمیاد خطر اونایی هستند که از داخل نظامبه عنوان خودی دارند مردم را ناراضی می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
بیشترانیا که ادعای انقلابی بودنن دارن توزردن اگرزاینطورنیست وضعیت مملکت وانقلاب اینطوری نبود
شهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
محسن کدیور فقط عکسش ؟ لطفا توضیحات بیشتر بدهید نظریه و یا فعالیتهای مخرب ؟
غفوری، عضو هیئت علمی دانشگاه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
با سلام واحترام و سپاس بابت مطالب خوبتان
عاقبت به شرّ شدن همین است و باید گفت: بدون شرح! خداوند من و شما و بندگان خوبش را از چنین عاقبت شوم و شرم‌آوری نگه بدارد.
یک ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
چرا نمی گویید تمام این چهره ها اصلاح طلب بوده و هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
این گنجی احمق با شهید همت هم دعواش شده بود
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
انسان باید بسختی مواظب خود باشد ویک لحظه غفلت می تواند عاقبت انسان را به باد دهد وعاقبت شمر و عمر سعد دچارشود آنها هم سابقه حضور در لشکر ائمه را داشتند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
امام علی علیه السلام فرمودند: احمق را نمیبینی مگر در افراط یا تفریط
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
انقلاب وحکومت اسلامی معنی بزرگی دارندکه هرکسی نمتونه بفهمه چه عزیزانی واسه این انقلاب زحمت کشیدن وعده ایشون هم شهیدشدنددین ودنیاشون فقط رضای خدابودحالاچی ازداخل بازم عده ایی وطن فروشی میکندتابه خارج ازایران خجالت بکشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
اصلاح طلب تفریط
اصولگرا افراط
والسلام
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
سوالی که همیشه ذهن مرا مشغول کرده این است که چگونه افرادی که سابقا جزو رجل سیاسی بودند(,مثلا نماینده مجلس؛)ودر زمانیکه پست سیاسی داشتند شعار مرگ بر امریکاسرمیدادند چگونه پس از سمتشان به راحتی میتوانند از امریکا یا انگلیس پناهندگی بگیرند؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
براستی که فقط خداوند از ذات ودرون هر کس خبر دارد
هنوز هم بعضیها هستند که در اینده ذاتشان مشخص میشود
ار چارچوب و اطاعت از ولایت فقیه خارج نشویم تا عاقبت به خیر شویم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
اکبر گنجی با پاشیدن اسید و فرو کردن پونیس به صور ت و بدن فرزندان مردم به بهانه انقلابی بودن خودش و بی بند بار بودن فرزندان مردم ونفر دوم مخملباف با اون فیلمهای مسخره اش و جا نماز ابکشیدنش حالا آیا درست است اینها که بیشترین ضربه رابه انقلاب امام خمینی و اعتقادات مردم زدن باید راست راست در اروپا بگردن و برضد مردم و انقلاب ایران تبلیغات کنند حداقل کار این است که اینجور افراد را مخفیانه دستگیر مجازات کنند چرا مسئولین فقط تماشا می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
واقعامتاسفم واسه این دست ازادماکه دین ودنیاشون پوله وثروت زیادمااگه مسلمانی بایدمسلمان گونه رفتا ر کنیم اینجوررفتارکنیم خیلی اتفاقات نظیررانت واختلاس ووطن فروشی وغیره اتفاق نمیفته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
به نظر میرسه تا اسلام رو درست نفهمیم وبه اسلام ناب دسترسی نداشته باشیم شاید وضع خودمان هم همین باشد که گاهی جوگیر شویم و زمانی که از جو خارج شدیم برگردیم اصل خودمون.اینا یا جو گیر بودن یا جاهل یا خائن
ناشناس
|
Sweden
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
اینها را خداوند دوست دارد و از قلبشان که راحت تسلیم شیطان میشود با خبر است ،عاقبت بخیر نشدن ،خوشان یا الان میدانند یا روزی میفهمند !!عجیب نیست
Pow
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
یه روزی یه جایی تاوان کارهایشان را خواهند داد... نمازهایی که خواندند رو یاد بیارن. نمازشون کمرشون بزنه که به یه کشور و به ملت خیانت کردن...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
چه موجودات پست و بی ارزشی
واقعا نظام چه دشمنان ذلیل و بدبختی داره
اینا میخوان مملکت را دست بگیرن !!!!
خاک برسر اونایی که حرف این حقیران بی هویت را گوش میکنند
محمد حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
همین اشخاص هستند که با بد جلوه نشون دادن انقلاب اسلامی کاری میکنن که دشمن بتواند چرندیات خودرا در گوش بعضی مردم بکند
علی جعفریان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
آنهایی که ثابت قدم ماندند و مشغول چپاول کشور و رانت خواری هستند هم معرفی بفرمایید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
اگه بخوان نام ببرن خیلی طولانی میشه یکی دو نفر که نیستن
محمد حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
همین اشخاص هستند که با بد جلوه نشون دادن انقلاب اسلامی کاری میکنن که دشمن بتواند چرندیات خودرا در گوش بعضی مردم بکند
محمد حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
همین اشخاص هستند که با بد جلوه نشون دادن انقلاب اسلامی کاری میکنن که دشمن بتواند چرندیات خودرا در گوش بعضی مردم بکند
محمد۳۱۵
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
به نظر شما چند نفر اینها رو میشناسن و میدونم اینا چی بودن و چیکار کردن بعدش باید از طریق رسانه و شبکه های اجتماعی و ساختن کلیپ و مستند به مردم شناسانده بشن وگرنه این مطلب رو چند نفر میخوان بخونن امسال این آدم‌ها الان هم تو سیستم هستن
تا قانون خوب و قوی نباشه امسال این آدم ها تو کشور جولان میدن و دارن میدن
از وضع معیشت و فرهنگ مردم معلوم هست که دارن کارشون رو درست انجام میدن
مسئولان چند تابعیتی زندگی فرزندان و اقوام نزدیک نشان گر هست
محمد۳۱۵
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
به نظر شما چند نفر اینها رو میشناسن و میدونم اینا چی بودن و چیکار کردن بعدش باید از طریق رسانه و شبکه های اجتماعی و ساختن کلیپ و مستند به مردم شناسانده بشن وگرنه این مطلب رو چند نفر میخوان بخونن امسال این آدم‌ها الان هم تو سیستم هستن
تا قانون خوب و قوی نباشه امسال این آدم ها تو کشور جولان میدن و دارن میدن
از وضع معیشت و فرهنگ مردم معلوم هست که دارن کارشون رو درست انجام میدن
مسئولان چند تابعیتی زندگی فرزندان و اقوام نزدیک نشان گر هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
سلام. گناه کردن ماهیت آدم رو عوض میکنه. فراموش کردیمه که ماهواره چقدر میتونه روح انسان رو تاریک کنه چون گناه تدریجی هست. مال حروم تاثیر بد میگذاره. من خیلی ها میشناسم که واقعا آدم های مومن و خوبی بودند ولی بخاطر همین چیزهاییی که به نظر نمیاد کلا اعتقاداتشونو از دست دادند. هر گناهی لکه سیاهی هست که با اصرار بر اون کل روح انسان رو میگیره. فکر میکنیم کم حجابی گناه نیست ولی به مرور قلب انسان رو سیاه میکنه. از گناهان دائمی و عادی شده بین مردم دوری کنیم چون اگر مقامات بالای روحی هم داشته باشیم نابودش میکنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
خدایا ما را تا آخر عمر در راه خودت ثابت قدم بدار .
آمین
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
بنظرتون میشه با کوبیدن دوتا بدبخت مثل مخملباف میشه رو دلار ۳۰هزارتومنی و مدیریت فاجعه بار کشور تو این چند دهه سرپوش گذاشت؟؟؟؟علی برکت لله
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
دقیقا
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
باور کنید هنوز از این افراد در لایه های نظام مقدس وجود دارد و مثله زالو مشغول مکیدن خون ملت و سرمایه کشور هستند وباید یکی یکی شناسایی و دستگیر شوند . حتی اگر دارای مقام و قدرت و نفوذ زیاد و ثروت فراوان باشند.
پاسخ ها
جواد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
بله متاسفانه هستن که وضع اقتصاد اینه چنان مهری هم داغ میکنن که ادم فکر میکنه خدا خودش ایران انقلاب حفظ کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
به اینا میگن موج سوار....
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
اینهاشایددقیقاسالهامثل ویروس استاکس نت عمل می کردندوبه شکل وبدنه نظام دربیان تاوقت ضرورکه بهشون ازبیرون دستورداده میشه چهره و وجه واقعیشون روازپشت نقاب استعماروغرب عیان کنند!خصوصالیبرال های دوتابعیتی نفوذی ستون پنجم نفوذکرده دربدنه نظام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
از این آدما هنوزم هست فقط فعلا رو نکردن
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
یکی ازاون لیبرالهاوجنایت کارزیست محیطی ومجری طرح طوبا،فروشنده پروانه شکارکل وقوچ به جاسوسان غربیه که همین الان درکابینه روحانی رئیس محیط زیسته!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
دیگه جیبشون ازپول این مردم بینوا پرشده بودوخودشون به چیزی که میگفتن وکاری که میکردن اعتقادنداشتن وفقط بخاطرپول،پست ومقام این کارهارامیکردندوعده ایی هم به آنهابال وپرمیدادندخدالعنتشان کند
سامان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
آن چیزی که در مورد این افراد و افرادی مانند آنها که کم هم نیستند، آزار دهنده است، نفاق آنهاست.
اینها از اول هم دنبال انقلاب نبودند، دنبال نان خودشان بودند.
هر کجا باد وزید به آن طرف رفتند و نان به نرخ روز خوردند.

حالی درون پرده بسی فتنه می‌رود
تا آن زمان که پرده برافتد چه‌ها کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
اینها خسران دیده در دنیا و آخرت هستن....
ولی امثال اینها کم نیستند تو کشور....
ولی به لطف خدا،اتفاقی نميوفته
اینهمه شهید دادیم که کشورمون ایران اسلامی باقی بمونه....
با کشف حجاب و شیش تیغ کردن بعضی جانوران،اتفاقی نميوفته....
خدا همه رو عاقبت بخیر کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
هر کس در هر مقام و در هر جایگاهی ممکنه اشتباه کنه و کسانی که فکر می کنن معصوم و عاری از اشتباه هستند و فقط خودشان درست فکر میکنن و درست عمل می کنن همین اولین اشتباهشون هست که می تونه به آخرین اشتباهشون تبدیل بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
هر کس در هر مقام و در هر جایگاهی ممکنه اشتباه کنه و کسانی که فکر می کنن معصوم و عاری از اشتباه هستند و فقط خودشان درست فکر میکنن و درست عمل می کنن همین اولین اشتباهشون هست که می تونه به آخرین اشتباهشون تبدیل بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
به نظرم بهتره لیست انقلابیون واقعی را بنویسید. قطعا تعدادشون کمتره. هنوز خیلیا تو ایران کنونی و در مقام و مسئولیت های بالای مملکت همچین افراد منافقی هستن.
بیخود نیست که میگن امام زمان ۳۱۳ تا یار داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
به نظرم بهتره لیست انقلابیون واقعی را بنویسید. قطعا تعدادشون کمتره. هنوز خیلیا تو ایران کنونی و در مقام و مسئولیت های بالای مملکت همچین افراد منافقی هستن.
بیخود نیست که میگن امام زمان ۳۱۳ تا یار داره
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
امام زمان بیاد همین حکومت میکشش با این دولت و مدیران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
این اکبر گنچی و محسن سازگارا خیلیییییی آدمای کثیفی هستند کلمه منافق برازندشون هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
این اکبر گنچی و محسن سازگارا خیلیییییی آدمای کثیفی هستند کلمه منافق برازندشون هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
این جمله رابایدباطلانوشت:((رویشها بیش از ریزشهاست))
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
خدایا عاقبت همه ما را ختم بخیر بگردان. آمین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
اینها خواهان سهم از نظام بودند. آن عده که سهمشان را از انقلاب گرفتند ساکت ماندند و حامی نظام آن عده که سهمی دریافت نکردند شمشیرشان را از رو بستند. انقلابیون واقعی اونهایی بودند که سینه سپر کردند و شهید شدند. انقلابیون واقعی هنوز هم پای ارمانهای نظام هستند حتی اگر سهمی دریافت نکرده باشند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
اینها خواهان سهم از نظام بودند. آن عده که سهمشان را از انقلاب گرفتند ساکت ماندند و حامی نظام آن عده که سهمی دریافت نکردند شمشیرشان را از رو بستند. انقلابیون واقعی اونهایی بودند که سینه سپر کردند و شهید شدند. انقلابیون واقعی هنوز هم پای ارمانهای نظام هستند حتی اگر سهمی دریافت نکرده باشند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
بعدها یه مطلب میذارید بجای اکبر پونز مینویسید حسن تدبیر
حمید
|
Germany
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
اینا انقلابی بودن یا سلبریتی ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
به پول و ازدیاد سرمایه رسیدند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
خداوندا به حق خون شهیدان همه منافقان درداخل کشور را رسوا کن وبه درک واصل کن آمین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
منافق کسیه که پراید تولید میکنه.کسیه که ارزش پول ملی رو صفر کرده.کسیه که با تورم وحشتناک آرامش رو از ایرانی گرفته و خون به دل مردم ایران کرده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
امیدوارم ریش و ریشه ی همه ی ریاکارها و خائنان بسوزه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
مرگ بر منافق
sh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
انسان های شریفی که اکبر گنجی به روی آنها اسید یا پونز می زد و برای آنها به ناحق پروند تشکیل می داده و تا به زندان محکوم می شوند آیا پس از رو شدن نیت پلید این فرد دلجوی شدن و رفع اتهام گردیند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
کی دست اینهارو اینقدربازگذاشته بودکه هرکاری میخواستن انجام میدادن کسی هم جلودارشون نبودلابدتشویق هم میشدن بخاطراین کارهای ضدانسانی وضداخلاقی
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر