گیت آرامستان تپه سرخه لواسان برداشته شد

گیت آرامستان تپه سرخه واقع در لواسان که مدتی توسط برخی افراد بسته شده بود، برداشته شد.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،آرامستان محله نجارکلا مشهور به تپه سرخه چند ماهی بود توسط افرادی که ادعای مالکیت خصوصی بر اراضی آن منطقه را دارند تصرف شده و با نگهبان و گیت راه را بر اهالی چه بخواهند جسدی را دفن کنند، چه بر سر مزار درگذشتگان فاتحه‌ای نثار کنند، بسته بودند که بررسی و رسیدگی به این پرونده در اولویت کاری مسئولان شمیرانات قرار گرفت.

امام جمعه لواسانات در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران اعلام کرد: گیت آرامستان تپه سرخه (محله نجارکلا) ظهر امروز با تلاش مسئولان منطقه و هماهنگی قضائی تهران، با حکم رئیس حوزه قضائی توسط عوامل شهرداری با حضور نیروی انتظامی برداشته شد.

او در ادامه ضمن اشاره به این نکته که در ۲۴ تیرماه نیز با توجه به اینکه دیوان عالی کشور دو دادنامه مربوط به اراضی تپه سرخه که خلاف بیّن مقررات شرع و قانون بوده را ابطال کرده است، گفت: لواسان یکی دیگر از قله‌های عدالت را فتح کرد.

لواسانی افزود: عدالت علوی بسی بزرگتر از آن است که تاکنون انجام شده است و الحمدالله یکی از جلوه‌های عدالت در لواسان رخ نمود و بخشی از اراضی معروف به تپه سرخه به بیت‌المال بازگشت.

امام جمعه لواسان در توضیح این مساله تشریح کرد: ۲۷ هکتار زمین با ۱۰ گرم نبات مصالحه شده بود و هیچکس این خلاف بین را ندید! جالب اینکه این مصالحه در اراضی ملی بود! یعنی زمین دولتی بین دو نفر با ۱۰ گرم نبات، مورد مصالحه قرار گرفت.

او تاکید کرد: مسئولان مربوطه در لواسان بویژه حوزه قضائی منطقه باید با قاطعیت راه مردم را باز کنند تا بتوانند با خیال آسوده راهی زیارت اهل قبور شوند.

لواسانی ابراز کرد: اشتباه نکرده‌اند که گفته‌اند دو قبرستان است که راهشان را بسته‌اند، آن هم قبرستان بقیع و تپه سرخه لواسان است.
امام جمعه لواسان اعلام کرد: از مسئولان امنیتی خواسته‌ام که ورود جدی داشته باشند و با ریشه‌یابی تخلفات راه آن را ببندند؛ آن‌ها قول داده‌اند و ما منتظر هستیم. یقیناً با همراهی آنان با مردم و قوه قضائیه گام‌های مثبتی در راستای برقراری عدالت و مبارزه با فساد برداشته خواهد شد.

بیشتر بخوانید

ساخت و ساز‌های لاکچری آقازاده‌ها در اراضی ملی + تصاویر

بخشی از اراضی تپه سرخه به بیت المال بازگشت


انتهای پیام/

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.