کد خبر: ۷۴۳۷۵۸۹
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
کد خبر : ۷۴۳۷۵۸۹
حجت الاسلام رئیسی در شورای عالی قوه قضاییه مطرح کرد؛

دادستانی شکایات سرنشینان هواپیمای ماهان از آمریکا را پیگیری کند/ هیچ اخلالی در نظام ارزی و ریالی کشور را بر نمی‌تابیم

رئیس قوه قضاییه درباره تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ماهان توضیحاتی داد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه صبح امروز شورای عالی قوه قضاییه با اشاره به تهدید هواپیمای مسافربری کشورمان در مسیر تهران به بیروت توسط جنگنده‌های آمریکایی اظهار داشت: خوی استکباری و شرارت‌های آمریکا همواره برای مردم این کشور، مردم اروپا و ملت‌های منطقه خاورمیانه دردسرآفرین بوده است.

رئیس قوه قضاییه افزود: شرارت آمریکایی‌ها یک روز تسلیح منافقین برای حمله به ایران اسلامی بود که با حضور هوشمندانه مردم و نیرو‌های مسلح ما در عملیات مرصاد به شکست و اضمحلال آن‌ها منتهی شد و یک روز دیگر ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بود که موجب لعن و نفرین آمریکایی‌ها و انسجام ملی و وحدت نیرو‌های دلداده به انقلاب و امت اسلامی شد.

از راهزنی هوایی آمریکا به راحتی نمی‌گذریم

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی ادامه داد: شرارت در عرصه هوانوردی و تهدید امنیت مسافران مظلوم در آسمان از تازه‌ترین اقدامات شرارت آمیز آمریکایی‌ها بود که هم باید مسئولان حقوق بین الملل و امنیت هوانوردی نسبت به آن حساس باشند و هم از سوی معاونت بین الملل قوه قضاییه، دادستانی کل کشور و مسئولان سیاست خارجی پیگیری شود.

رئیس قوه قضاییه با بیان این که اقدام شرارت بار آمریکا در تهدید هواپیمای مسافری برگ دیگری بر سیاهه‌ی جنایت‌های آن‌ها افزود، خاطر نشان کرد: نمی‌توان از راهزنی هوایی به راحتی گذشت و ما حتماً پیگیر شکایت‌های سرنشینان و آسیب دیدگان هواپیمای مسافربری ماهان خواهیم بود.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در ادامه، آل سعود را امتداد راهبردی آمریکایی‌ها در منطقه دانست و با اشاره به جنایات این رژیم در یمن اظهار داشت: امروز جان هزاران انسان بی گناه از جمله زنان و کودکان یمنی در خطر است و عجیب است که مدعیان حقوق انسان در برابر جنایت سعودی‌ها و حامیان پشت پرده شان که اولین اقتضائات حقوق بشری را زیرپا گذاشته اند، سکوت کرده اند.

خروج آمریکا از منطقه پایان بخش شرارت‌های این کشور است

رئیس قوه قضاییه تداوم حضور نیرو‌های آمریکایی در منطقه را عامل ناامنی و تنها راهکار مؤثر برای پایان دادن به شرارت‌های آن‌ها را خروج آمریکا از خاورمیانه دانست و بر پیگیری این راهبرد و مطالبه ملت‌ها از سوی جبهه مقاومت تأکید کرد.

دولت در خط مقدم مدیریت بازار قرار دارد

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ضرورت مدیریت بازار و کنترل قیمت کالا‌های اساسی مورد نیاز مردم تصریح کرد: دولت در خط مقدم مدیریت بازار قرار دارد و باید به طور جدی دنبال کنترل قیمت‌ها باشند تا مردم احساس آرامش کنند.

هیچ گونه اخلالگری در بازار را بر نمی‌تابیم

رئیس قوه قضاییه با اشاره به تشکیل پرونده‌های متعدد در دادگستری برای تخلفات صورت گرفته در ارز‌های صادراتی و وارداتی و ارز‌های مداخله‌ای و اخلالگران نظام ارزی متذکر شد: هیچ گونه اخلالی را در نظام تولید، توزیع و ارزی و ریالی برنمی تابیم و با هر کسی که اخلال ایجاد کند، برخورد خواهیم کرد.

برخورد قضایی رافع مسئولیت دولت در مدیریت بازار ارز نیست

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در عین حال برخورد قضایی را بخشی از اقدامات لازم برای کنترل بازار عنوان کرد و گفت: اساس مدیریت بازار ارز این است که دولت با انجام وظایف و مسئولیت‌های خود بازار را سامان دهد و اقدامات قضایی همچون برخورد با اخلالگران و دلالان خیابانی موجب سلب مسئولیت از دولت در این زمینه نمی‌شود.

مسئولان اجازه تصرف اراضی ملی را ندهند

رئیس قوه قضاییه همچنین با اشاره به سفر روز گذشته خود و همکارانش به لواسانات و دیدار با مردم این منطقه و برگزاری جلسه شورای عالی حفظ حقوق بیت المال با حضور تعدادی از وزرا و مقامات دولتی اظهار داشت: در کشور مناطق خوش آب و هوا زیاد داریم که باید همه مردم از آن منتفع شوند، اما لواسان به یک نماد تبدیل شده است.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی به تصرفات اراضی ملی و تخلف در ساخت و ساز‌ها در منطقه لواسان اشاره کرد و با بیان این که بخش عمده تخلفات در مقابل دیدگان مسئولان صورت می‌گیرد، تصریح کرد: مسئولان باید نسبت به جلوگیری از تخلف حساس باشند و اجازه ندهند یک اقدام خلاف از ابتدا شکل بگیرد که بعداً مجبور به برخورد با آن شوند.

رئیس قوه قضاییه با بیان این که قصور در برخورد با تخلفات در حوزه ساخت و ساز موجب می‌شود هر روز شاهد تشکیل یک پرونده قضایی باشیم، افزود: برای جلوگیری از ساخت و ساز‌های غیرمجاز باید اصول شهرسازی برای متقاضیان تبیین شود تا راه برای ساخت و ساز‌های قانونی باز و برای هرگونه تخلف و بی قانونی بسته شود.

به سودجویان اجازه نمی‌دهیم ثروت ملی را به نفع خود مصادره کنند

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی بر همین اساس به دادستان کل کشور و دبیر شورای عالی حفظ حقوق بیت المال و همچنین معاونت حقوقی قوه قضاییه مأموریت داد مطالبات دستگاه‌های مختلف در زمینه اصلاح قوانین و شناسایی و رفع تناقضات و تعارضات و مشکلات مربوط به قوانین و تصمیمات قضایی را با جدیت پیگیری نمایند.

رئیس قوه قضاییه گفت: مقابله با زمین خواری و تصرف اراضی ملی در سراسر کشور به صورت مستمر و قاطعانه پیگیری خواهد شد و مشمول مرور زمان نخواهد شد و اجازه نمی‌دهیم افراد سودجو ثروت ملی و منابع طبیعی را که برای همه عصر‌ها و نسل هاست، تصاحب کنند.

فرامین رهبری برای حفظ ثروت‌های ملی را با حساسیت پیگیری می‌کنیم

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی، بیانات سال ۹۳ مقام معظم رهبری درباره حفظ اراضی ملی را راهبرد اساسی و نقشه راه مسئولان اجرایی و قضایی در حفاظت از بیت المال دانست و تأکید کرد: فرامین رهبر انقلاب برای صیانت از ثروت ملی را نصب العین خود قرارداده و با حساسیت و جدیت پیگیری می‌کنیم و به مردم هم اطمینان می‌دهیم اجازه نخواهیم داد ثروت ملی دچار هیچ گونه آسیبی شود.

گزارش معاونت حقوقی از آخرین وضعیت لوایح قضایی در دولت

در این نشست، حجت الاسلام و المسلمین مصدق معاون حقوقی قوه قضاییه با اشاره به طراحی و تکمیل ۷۰ مقرری، دستورالعمل، بخشنامه و لایحه، از معطل ماندن برخی لوایح ارسالی به دولت خبر داد و از آیت الله رئیسی خواست بر اساس تبصره الحاقی به ماده ۳ قانون وظایف و اختیارات رییس قوه قضاییه و با توجه به اتمام مهلت قانونی ۳ ماهه دولت و مدت تمدیدی آن، دستورات لازم را جهت ارسال مستقیم این لوایح به مجلس صادر کند.

حجت الاسلام و المسلمین مصدق در ادامه خاطرنشان کرد که لوایح «شورا‌های حل اختلاف» و «صیانت از حقوق زنان» چند ماه و لایحه «ثبت شرکت ها» نیز ۱۱ ماه در انتظار تعیین تکلیف و ارسال به مجلس شورای اسلامی از سوی دولت قرار دارند.


بیشتر بخوانید


پیگیری تعقیب قضایی متعرضان به هواپیمای مسافربری ماهان

علی باقری معاون بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر، با اشاره به تعرض ماجراجویانه جنگنده‌های ارتش تروریستی آمریکایی به پرواز ۱۱۵۲ هواپیمایی ماهان گفت: این اقدام تهدید عملی حق حیات مسافران پرواز ماهان و نیز تهدید عملی حق آزادی و امنیت پرواز هواپیمای ایرانی در کوریدور رسمی هواپیمایی بین المللی است.

وی افزود: صرف نظر از شکایت هواپیمایی ماهان و هر یک از مسافران ایرانی و غیر ایرانی این پرواز، لازم است دادستان کل کشور نیز بر اساس ماده ۲۹۰ قانون آئین دادرسی کیفری رأساً علیه دولت آمریکا و ارتش تروریستی این کشور در منطقه (سنتکام) و فرمانده آن اعلام شکایت نماید.

رئیس قوه قضاییه نیز در واکنش به این پیشنهاد، دادستان کل کشور را مأمور تنظیم شکایت از عاملان تعرض به هواپیمای مسافربری ماهان کرد.

تقدیر ستاد ملی مقابله با کرونا از سازمان زندان‌ها

حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور که به عنوان نماینده قوه قضاییه در ستاد ملی مبارزه با کرونا حضور دارد، همچنین از تقدیر ویژه این ستاد از عملکرد سازمان زندان‌ها در دوره شیوع بیماری کرونا خبر داد و بخش‌هایی از گزارش این ستاد را برای اعضای شورای عالی قوه قضاییه تشریح کرد.

راه اندازی ۱۰۰ اتاق دادرسی الکترونیکی در سطح کشور

مهدی حاج محمدی رئیس سازمان زندان‌ها نیز در این نشست به ارائه گزارشی از برخی تمهیدات در نظر گرفته شده برای کاهش مراجعات زندانیان به واحد‌های قضایی پرداخت و اعلام کرد: با همکاری مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه، از چهارم مرداد ماه یکصد اتاق دادرسی الکترونیکی در زندان‌های ۲۴ استان کشور که بیشترین آمار اعزام زندانیان به مراکز قضایی را دارند، با رعایت استاندارد‌های پنج گانه حفاظتی و امنیتی راه اندازی شده که پیش بینی می‌شود این اقدام تا ۵۰ درصد اعزام مددجویان به مراکز قضایی را کاهش دهد.

حاج محمدی همچنین از ایجاد امکان برقراری ارتباط تصویری مددجویان با خانواده هایشان در جهت کاهش مراجعات و مخاطرات ناشی از این حضور و رفع محدودیت هایی، چون منع حضور کودکان در زندان‌ها برای ملاقات با والدینشان خبر داد.

حشمتی: دادگستری برای دفاع از اراضی ملی عملاً در جنگ است

حشمتی رئیس کل دادگستری استان تهران نیز در این جلسه با اشاره به بازدید روز گذشته رئیس قوه قضاییه از منطقه لواسان اظهار داشت: دادگستری در حوزه صیانت از اراضی ملی خصوصاً در شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه عملاً در حال جنگ است.

وی افزود: برای مثال در این منطقه موردی وجود داشت که تعاونی یکی از وزارتخانه‌های معروف با خرید و تغییر کاربری یک مزرعه ۱۸۰ هکتاری برای آن پلاک روستایی گرفته و در گام بعد اقدام به ویلاسازی کرده است که دادگستری به این پرونده ورود و موضوع را پیگیری کرد. الان هم اعلام می‌کنیم که طبق دستورات رئیس قوه قضاییه، موضوع مقابله با تعرض و تجاوز به اراضی ملی را با قاطعیت پیگیری خواهیم کرد.

در برخورد با زمین خواران ملاحظه احدی را نکنید

رئیس قوه قضاییه نیز با تقدیر از اقدامات دادگستری استان تهران در برخورد با زمین خواری ها، اعلام کرد که اگر تخلفی هست، این که شرکت یا تعاونی فلان دستگاه یا مرتبط با فلان شخص هست، نباید موجب عدول از انجام وظیفه شود و رعایت کسی را هم نکنید. شاخصه و ضابطه ما قانون است، اما در این برخوردها، اولویت‌ها را از یاد نبرید؛ اولویت ما در این پرونده ها، موارد بَیّنُ الغَی به همراه مستندات متقن است.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی همچنین با تقدیر از دیوان عالی کشور به خاطر صدور برخی آرا مبنی بر بازگرداندن منابع طبیعی در منطقه لواسان که در سفر روز گذشته مسئولان عالی قضایی مورد رضایت و تقدیر مردم این منطقه نیز قرار گرفت، اظهار داشت: هیچ دری به روی قاضی بسته نیست؛ قاطع، قانونمند و با رعایت اولویت‌ها برخورد کنید.

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر اینکه اگر متخلفین در هر پست و مقامی باشند، جدی و بی رودربایستی بودن مقام قضایی را ببینند، خاضع خواهند شد، به مسئولان اجرایی هم متذکر شد نسبت به تخلفات در ساخت و ساز‌ها حساس باشند تا اصلاً تخلف پانگیرد و راه برای قانونمندان باز و برای قانون شکنان مسدود شود.

بازداشت ۱۹ اخلالگر بازار ارز در تهران

القاصی مهر دادستان تهران نیز در این جلسه با اشاره به برخورد قضایی با عوامل التهاب و نوسانات کاذب بازار ارز، از دستگیری ۱۹ نفر از دلالان ارز در تهران در روز‌های اخیر خبر داد و گفت که پرونده این متهمان در مرحله تکمیل تحقیقات قرار دارد.

وی همچنین از دستگیری مدیرعامل و ۳ تن از کارکنان شرکت تعاونی اتحادیه سراسری کارکنان دولت به اتهام اخلال در نظام اقتصادی از طریق عدم توزیع ۴۰۰ تن گوشت وارداتی با ارز دولتی و فروش ارز دریافتی در بازار آزاد و احتکار ۵۰۰ حلقه لاستیک خودور‌های سنگین وارداتی با ارز دولتی خبر داد.

برخورد با ۵ شرکت دارویی متخلف و بازداشت ۵ مدیر رشوه گیر سازمان غذا و دارو

دادستان تهران با اشاره به تشکیل پرونده قضایی برای ۵ شرکت دارویی که ارز کلانی را برای واردات مواد اولیه و دارو از بانک مرکزی گرفته و بخشی از این منابع را صرف امور دیگری کرده اند، از سازمان اطلاعات سپاه برای شناسایی این شرکت‌ها قدردانی کرد و گفت: این شرکت‌ها مجموعاً ۹۵۴ میلیون و ۶۹ هزار و ۱۵۱ دلار ارز از بانک مرکزی دریافت کرده اند و برخی از آن‌ها علاوه بر تخلف در هزینه کرد ارز در حوزه دارو، متهم به پرداخت رشوه به برخی افراد در سازمان غذا و دارو هستند که ۵ نفر از مدیران سازمان مذکور بازداشت شده اند و از آن‌ها تعداد ۴۰۰ سکه و مقادیری ارز و طلا که به عنوان رشوه دریافت کرده بودند، کشف و ضبط شده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲۸
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
چرا شکایت اون همه آدمی که تو سقوط هواپیمای اوکراینی کشته شدند را پیگیری نمی کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
شما که دارید با همه برخورد میکنید لطفا با اون هایی که جنگل و کوه رو وقف کردن هم برخورد کنید و این مورد رو هم برنتابید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
حالا خوبه برنمی تابین و وضعمون اینه، فغان از روزی که بربتابین!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
به فکر مفاسد داخلی باشین و به قول یک نفر که دنبال ماجراجویی و پرونده های تخیلی نباشید، صدای خرد شدن استخوانهای مردم کوخ نشین که به لطف شما دیگه کوخم ندارن بلنده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
این قیمت خودرو مسکن ارز سکه اجناس خوراکی لوازم خانگی مکر در این کشور مسول ندارد چرا اینقدر اختلاف قیمت در بازار است این سوداگران و دلال ها از کجا این اجناس را می آورند آیا با زد و بند دستگاه های دولتی در بازار انجام می شود از هوا که می آید قو قضایه و مجلس باید ورود کنند شما شرکت های بورسی هم اجناس را با واسطه دلال وارد بازار می شود جلوی این غار تکران را بگیرد به امید دولت نما نید دولت شعار می دهد وحرف می زند مردم را کول می زند دو سال برای کشور این وضع آمد یک قدم دولت به نفع مردم بر نداشته با ید با قا طعیت برخورد شود عمل کنید با جدیت حق پیروز است
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
هر وقت لواسان رو پاک کرد اومد کوه خواری هایی که انجام شده
همه این ویلا های غیر قانونی رو با لودر خراب کرد من اعتقاد پیدا میکنم که این مرد قانون هست و قوه قضایی دیت یک ادم درست حسابی هست

در غیر اینصورت از نظر من میشه مثل همین فاسد هایی چون طبری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
آقای رئیسی خواهشا به قیمت خودرو ورود پیدا کنید الان خودرو سازها دلال اصلی شدن
ناشناس
|
Kuwait
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
آره شعار بده مردم عاشقه شعار دادن شما مسئولین هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
دروووود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
آقای رئیسی قضیه جنگل های هیرکانی و قله دماوند را پیگیر باش که مردم خشمگین اند!
بر چه اساسی قانون را دور زده اند فساد است و فساد!
متین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
ایا به خانواده های جان باختگان هواپیمای اکراینی هم اجازه شکایت از عاملین شلیک موشک و کشته شدن هموطنان داده میشه یا پرونده هواپیمای ساقط شده اکراینی برای همیشه بسته شد
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
اجازه داده نمیشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
پرونده هواپیمای اتوکراینی بسته نشده ، جعبه سیاه در فرانسه خوانده شده به زودی گزارش آن منتشر میشود و خانواده ها غرامت پرداخت خواهد شد ، شما هم در این وضعیت بجای اینکه جامعه را ملتهب کنی دوست و دشمن خودت را بشناس ئ بعد نظر بده
Farzaneh
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
پرونده‌اونها‌بازه‌ مگر چند‌روز پیش باخانواده هاشون نشست نداشتن؟؟؟ ؟این‌چشمان‌شماست‌که‌بسته‌شده‌ب‌روی‌واقعیات!!!!!!!!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
کاملا درسته. اولویت با بازماندگان هواپیمای اوکراینیه شما اول این پرونده رو رسیدگی کن تا برسیم به هواپیمایی ماهان
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
سکینه الماسی نماينده جم دیروز در مجلس غوغا كرده!!!


ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
خدا شما را برای ما مردم مظلوم حفظ کنه خدا قوت مرد عدالت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
خدا پشت وپناهت سیدجان،تورو خدا تورو به جدت قسم دست این خائنین داخلی خودشون فرزندانشون دامادها ووووو قطع کن همه شون رو رسوا کن پدر مردم رو در اوردن بی شرف ها، فقط دروغ تحویل مردم میدن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
شتر در خواب بیند پنبه دانه
ناشناس
| United States |
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
میدونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
شکایت کردیم ازکجا میخواهیم جواب این داد بگیریم از سازمان های بی کفایت بین‌المللی یا از دولت‌ها ی بزدل غرب که حتی محکوم نکردن،
نوروزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
آقای رییسی، دولت از روی عمد برنامه ای برای ساماندهی ارز ندارد، مصداق همون ترک فعل است.خوب شما کاری کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
با سلام . بزرگترین مشکل مردم الان گرانی است . و ایران خودرو و سایپا بزرگترین تاثیر گذار در تعیین قیمت اجناس دارند . چون ضعف خطوط ریلی باعث شده است که 80در صد حمل و نقل به دوش خودرو بیافتد . استکبار بخوبی می داند و با تحریم صنایع خودرو سازی تلاش می کند گرانی را به مردم تحمیل کند . و از طرفی شورای رقابت به ایران خودرو و سایپا مجوز افزایش 20 در صد در هر ماه را داده است و در نتیجه می بینیم مغازه ها و سایر تولید کنندگان در کنار صنایع خودرو سازی به افزایش قیمت اجناس می پردازند . تا کی .خدا می داند .ایران خودرو و سایپا می گویند ما گران می کنیم شما گران نکنید . چون ماها سرمایه های سرگردان مردم را جمع می کنیم و تولید کنندگان نیز می گویند ما نیز با گران کردن احناس به تولید کمک می کنیم . در صورتی تجارب سایر کشورها نشان داده که بازار بورس بهترین مکان برای جمع کردن و هدایت سرمایه های سرگردان مردم بسمت تولید می باشد . نه گران فروشی
پاسخ ها
ناشناس
| Kuwait |
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
بچه ۸ساله میدونه علت گرانی چیه چرا اصرار داری مردم را گمراه کنی
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
خدا قوت سید ابراهیم . دعاگوی تو هستیم ، کوتاه نیا در مقابل غارتگران بیت المال
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
به کی بر می خوره منفی می دن ، میشه یکی دردشو نسبت به آقای رئیسی بگه ؟
من خودم اتفاقا بیشترین ضربه رو دارم می خورم از دادگستری شهرمون که بوی فساد می ده اما حتما به آقای رئیسی ارجاع و بهشون مطمئنم چون کاراشون رو پیگیرم ، واقعا مخالفت نداره مگر از سمت اونی که جلو رانتش گرفته میشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
اینایی که میان به حرفای منطقی و وطن پرستانه منفی میدن ، اکثرا کسانی هستند که تحت تاثیر رسانه هایی هم چون بی بی سی، صدای آمریکا، رادیو فردا، منوتو ، دویچه وله ، ایران اینترناشنال هستند ، خیلی جالب است بیننده این تلویزیون ها حتی زحمت تحقیق کردن درباره آنچه را که آنها میگویند هم به خود نمیدهند، وقتی با این جماعت هم بحث میکنی بدون آنکه از تاریخ و جنایت های دولتهای حامی این شبکه ها چیزی بدانند فوری از آنها طرفداری میکنند، بله در کشور گرانی و دزدی است ولی باید با آن مبارزه کرد، نه اینکه اصل انقلاب و ... را زیر سوال ببریم.
در همین آشفته بازار گرانی خیلی از مغازه دارها جنس خریدند و انبار کردند و یا عده ای افتادند در بازار برای خریدن و جمع کردن دلار و.... ، متاسفانه بعضی از مردم خودشان به خودشان رحم نمیکنند ، امیدوارم افراد واقعا انقلابی و با اخلاص مانند آقای رییسی با فساد مبارزه کنند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
کمبود. یک عدد 40 هزار تومان. لواسان. ویران بشه چه ربطی به مردم ضعیف داره به سید ابراهیم بگو
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر