کد خبر: ۷۴۴۲۸۶۷
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸
کد خبر : ۷۴۴۲۸۶۷
گروه : سیاسی » دولت
روحانی در جلسه ستاد مقابله با کرونا:

رئیس جمهور گفت: حدود ۱۰ استان نام برده شده که قبلا در پیک بیماری کرونا بودند و الان از پیک عبور کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن قدردانی از مردم که با ستاد ملی مقابله با کرونا و مسیر سلامت جامعه به خوبی همکاری می‌کنند، گفت: امروز جزو روز‌هایی بود که گزارش آمار و ارقام استان‌ها امیدوار کننده بود، حدود ۱۰ استان نام برده شد که در هفته‌های قبل در شرایط سخت بودند، اما امروز از پیک بیماری عبور کردند و مسیر کمتر دشواری پیش روی آنان است که با مراعات آنان به خط ثبات و آرامش خواهیم رسید.

او افزود: چند استان دیگر به همکاری و همدلی مردم نیاز دارد که از پیک در این استان‌ها عبور کنیم. الحمدالله هر استانی که یک بار وارد پیک این بیماری شده است شاهد پیک دوم نبودیم و امیدواریم در آینده هم این چنین باشد.

رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: روندی که امروز مردم مراعات می‌کنند اگر به همین صورت مراعات کنند، حتما خبر‌های خوشی را در هفته‌های آینده شاهد خواهند بود.

روحانی ادامه داد: ادارات و بانک‌ها به خوبی مقررات را مراعات می‌کنند در مراکز عمومی رفت و آمد و مراعات مردم قابل قبول است البته ممکن است جا‌هایی به مراقبت بیشتر نیاز دارد اگر کسی تخلف می‌کند با فرد متخلف برخورد می‌شود.

او گفت: مقرراتی که برای ماه محرم می‌گذاریم باید مسئولان مساجد و تکایا مسئولیت بپذیرند و کسی که مسئول می‌شود، باید آن را بپذیرد اگر فردی خدای نکرده دقت نکرد، باید با او برخورد شود و قرار شد وزارت کشور و وزارت بهداشت نحوه برخورد با متخلفان را تدوین کنند.

رئیس جمهوری افزود: تمام مقرراتی که از روز اول تا به حال توسط وزارت بهداشت اعلام شده همچنان به قوت خود باقی است تا روزی که وزارت بهداشت اعلام کند واکسن قابل قبول در اختیار است ،مسئول این اعلام وزارت بهداشت خواهد بود، تا آن روز باید همه مقررات را رعایت کنیم و اقدامات سخت گیرانه خود را ادامه دهیم.

روحانی با تاکید بر اینکه راهبرد ما در مقابل با کرونا تغییر نکرده است، اظهار کرد: اولین قدم آگاهی، آموزش و توضیح دادن به مردم است. مردم باید نسبت به این ویروس، خطرات، نحوه شیوع و علائم آن، آموزش داده شوند. هنوز با همه کار‌هایی که در رسانه‌های عمومی و صداوسیما شده، کم است و باید به مردم توضیح داده شود.

او با بیان اینکه مردم باید مسائل بهداشتی را مقدم بر همه چیز الزامی بدانند، تصریح کرد: ما در شرایطی هستیم که ماسک الزامی شده است. همه باید رعایت کنند و وارد هر جایی که می‌شوند، وارد وسائل حمل و نقل، اماکن اداری و... می‌شوند، باید ماسک بزنند.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه اجتماعات همچنان ممنوع است، خاطرنشان کرد: در ستاد ملی این را فرای استان‌ها دانسته و گفته‌ایم در کل کشور اجتماعات چه عزا، چه عروسی، چه سیمنار و... ممنوع است. این استانی نیست، بلکه سراسری است و تاکید کردیم اگر شرایط عادی شود، ممکن است برخی اجتماعات آزاد شود.

رعایت ۸۰درصد پروتکل‌های بهداشتی در ادارات

روحانی با اشاره به ضرورت برخورد با متخلفان افرود: باید با متخلف برخورد شود. همانطور که گفته‌ایم پروتکل‌های بهداشتی در ۸۰ درصد ادارات رعایت می‌شوند. اگر فردی رعایت نکرد، باید تنبیه شود. اعلام کنیم ۱۰۰ نفر در کشور و ۱۰ نفر در استان از اداره اخراج شده، غیبت برای آن‌ها زده شده و مسئول متخلف توبیخ شده است.

او ادامه داد: همانطور که پلمب را اعلام می‌کنیم، بگویم فلان بانک، پاساژ و مسئول متخلف هستند. مردم باید بدانند این مجازات مورد تاکید نظام است. اگر کسی از خدمت محروم می‌شود، ادارات اعلام کنند ۲۰۰ نفر مراجعه کرده و ۱۰ نفر، چون پروتکل‌ها را رعایت نکرده بودند، از خدمت محروم شوند. اگر پروتکلی هم لازم است، بگذاریم.

رییس‌جمهور با تاکید بر ادامه تست و شناسایی مبتلایان کرونایی اظهار کرد: راه مقابله با این ویروس آن است که بدانیم چه کسانی حامل این ویروس هستند. وقتی افراد آلوده شناسایی شدند، آنها را باید از جامعه جدا کرد. مرحله دوم شناسایی این مسئله است که فرد آلوده با چه کسانی در ارتباط بوده است. کشور‌هایی که در این زمینه توفیق پیدا کردند که مسائل بهداشتی رعایت شده، افراد مبتلا را شناسایی و از جامعه جدا کرده و افراد در ارتباط را بررسی کردند.

روحانی افزود: البته کشور‌هایی هستند که سیستم مونیتورینگ را دارند. ما این سیستم را نداریم، اما از طریق موبایل قابل بررسی است که ببنیم افراد کجا بوده و رفته‌اند. اگر وزارت بهداشت این راه را مطلوب بداند، اجرای آن دشوار نیست.

او با بیان اینکه سرعت انتشار در برخی جا‌ها فوق‌العاده است و یک مرتبه تعداد مبتلایان زیاد می‌شود، یادآور شد: بیشتر آن‌ها کسانی هستند که در اجتماعات شرکت کرده‌اند. به استان‌ها اختیار دادیم تا ستاد‌های استانی دستورالعمل‌هایی را برای محدودیت‌های سختگیرانه برای یک هفته وضع کنند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه وقتی می‌گوییم وضعیت یک جا قرمز، حالت هشدار و سفید است، به مسائل مختلفی بستگی دارد، بیان کرد: این وضعیت‌ها به تعداد افراد مبتلا نیست بلکه به امکانات آن استان‌ها هم بستگی دارد. یک شهرستان بیمارستان، تعداد تخت کافی، آی‌سی‌یو، پزشک و پرستار و بیمارستان کافی را دارد. اگر در آنجا ۱۰۰ تخت داشته باشیم ۴۰ نفر هم مبتلا شوند، ۱۰ نفر مبتلا شوند، موضوعی نیست. همین ۱۰ نفر ممکن است در جایی دیگر شرایط را عوض کند یعنی ممکن است در جایی ۲۰ تخت باشد، و همین ۱۰ نفر نیمی از تخت‌ها را بگیرند. درصد مهم است. بالای ۶۰، ۷۰ درصد، وضعیت قرمز است. پس شرایط ما وابسته به شرایط استانی است.

روحانی افزود: امروز یکی از تصمیم‌هایی مهم ما در ستاد ملی مبارزه با کرونا موضوع تعداد پرستار بود و اینکه افرادی به عنوان پرستاران جدید استخدام می‌شوند. پرستارانی که شرکتی و کارمعین بودند و در زمان کرونا در ماه‌های گذشته فعالیت می‌کردند، این افراد صاحب امتیاز هستند.

رئیس جمهوری با بیان اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌تواند این افراد را در اولویت استخدام قرار دهد، گفت: باید در بخش استخدام دست وزارت بهداشت و درمان تا حدی که ضرورت است، باز باشد.

روحانی با بیان اینکه دولت آماده است ۸ هزار تخت بیمارستانی را آماده و در اختیار بیمارستان‌ها قرار دهد، اظهار کرد: پیش از این هم وزیر بهداشت اعلام کردیم که امسال بیشترین تخت‌های بیمارستانی و حتی تخت‌های icu و تخت‌های ویژه را ان‌شاءالله آماده می‌کنیم. زیرا تقویت بخش درمان جزو وظیفه ما است تا فشار از روی بخش درمان کاهش پیدا کند و به آرامش نسبی برسیم.

/

رئیس جمهوری با تشکر از سخنان حکیمانه روز گذشته رهبر معظم انقلاب، به نکته مهمی در بیانات ایشان اشاره کرد و گفت: ایشان در بیانات خود تاکید کردند که مرجع نهایی که متولی امر سلامت جامعه است، ستاد ملی مبارزه با کرونا است. این به این معنا است که آدرس را عوض نکرده و مسیر را اشتباه نرویم و از این خانه به آن خانه نگردیم بلکه فقط یک خانه است که مرجعیت دارد و آن ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

روحانی ادامه داد: مقرراتی که این ستاد وضع می‌کند برای همه لازم الاجرا است؛ حتی رهبر معظم انقلاب متواضعانه فرمودند که خود من هم به آنچه که ستاد می‌گوید عمل کرده و آن را اجرا می‌کنم و این مسئله بسیار مهمی است.

او در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت ماه محرم برای همه مسلمان ایران و جهان اشاره کرد و گفت: مگر می‌شود کسی مسلمان، شیعه و ایرانی باشد، ولی محرم برای او مهم نباشد. ملتی که در طول قرن‌ها با عشق به امام حسین (ع) روز‌های بسیار سختی را پشت سر گذرانده و با روحیه قوی در برابر انواع فشار‌ها ایستادگی کرده، مگر می‌تواند امام حسین (ع) را فراموش کند.

روحانی محرم امسال را به رغم وجود کرونا محرمی توصیف کرد که بوی آن به مشام همه خواهد رسید و تصریح کرد: وقتی پرچم‌های سیاه، علائم و شعار‌هایی که در ماه محرم در خیابان‌ها نصب می‌شود، بلافاصله می‌توان هلال ماه محرم را بویید، دید و احساس کرد.

رئیس جمهوری ادامه داد: البته در ماه محرم به تعبیر آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر باید مالکیت خصوصی افراد رعایت شود و قرار نیست بدون اجازه پرچم یا علامتی بر روی دیوار یا خانه مردم نصب شود. بلکه طبق وظایف شرعی باید فضا، کوچه‌ها و خیابان‌ها را حسینی و سوگوارانه کنیم.

روحانی با اشاره به خاطره‌ای در زمان حضور در آفریقا گفت: در ایام محرم در آفریقا، صبح اول محرم ظاهر بعضی از خیابان‌ها و کوچه‌ها در این کشور کاملا فرق کرده و بالای سر هر خانه یک پرچم سیاه نصب می‌شد.

او با ذکر مثال دیگری از کشور هند افزود: کشور هندوستان بالغ بر ۲۵۰ میلیون جمعیت مسلمان دارد و حتی آن‌هایی هم مسلمان نیستند به احترام امام حسین (ع) در ایام محرم و روز تاسوعا و عاشورا سراسر هند سیاه پوش می‌شوند و فضا را با نصب پرچم و علامت حسینی با شکوه و سوگوارانه می‌کنند.

روحانی با تاکید بر اینکه به دلیل کرونا نحوه عزاداری ممکن است با سال‌های پیش متفاوت باشد، افزود: این تفاوت به این دلیل است که باید پروتکل‌ها بهداشتی را با ماسک و فاصله گذاری اجتماعی مراعات کنیم. همچنین نباید در یک مکان به خصوص فضای سر پوشیده تجمع صورت گرفته و تمام دستورالعمل‌هایی که تا پایان هفته آینده مشخص و به همه دستگاه‌ها ابلاغ می‌شود، مراعات و اجرا کنیم.

رییس دولت دوازدهم تاکید کرد: امسال فضای ماه محرم باید کاملا فضای حسینی، با شور و سوگوارانه بشود، اما ممکن است نحوه عزاداری با سال‌های پیش متفاوت باشد، زیرا باید پروتکل‌های بهداشتی را مراعات شود، همه از ماسک استفاده کنند، در یک مکان تجمع وجود نداشته باشد و اصول بهداشتی در اماکن سرپوشده بیشتر مراعات شود.

ابلاغ پروتکل‌های بهداشتی ماه محرم تا پایان هفته آینده به دستگاه‌های اجرایی

رئیس جمهوری با بیان این که همه دستورالعمل‌های بهداشتی لازم برای ماه محرم تا پایان هفته آینده مشخص و به همه دستگاه‌ها ابلاغ می‌شود گفت: همه باید این پروتکل‌ها را مراعات و اجرا کنند؛ اگر چه همه مردم صاحبان عزای امام حسین هستند، اما همه افرادی که متولی و صاحبان عزای امام حسین (ع) در مجالس و مساجد، همه متولیان امر در هیئات و حسیسنه‌ها امسال وظیفه جدیدی بر عهده دارند.

او وی افزود: متولیان برگزاری مراسم عزاداری که سال‌های گذشته وظیفه آماده‌سازی محافل را داشتند، از مداحان دعوت می‌کردند و میهمانان را احترام و پذیرایی می‌کردند، امسال وظیفه مهمتری بر دوش دارند آن هم مراعات برای تضمین سلامت همه عزاداران حسینی است. عده‌ای که به این مجالس وارد می‌شوند، عزاداری می‌کنند و خارج می‌شوند، باید سلامت وارد شوند و سلامت هم بروند.

روحانی گفت: سلامت عزاداران حسینی به عنوان یک وظیفه بر دوش متولیان برگزاری مراسم است و همه جوامع مدنی دینی اعم از هیات‌ها، حسینیه‌ها و مساجد این مسئولیت را امسال را بر دوش دارند و همه با هم باید همکاری کنیم به گونه‌ای که بهانه به دست دشمن نیفتد که عزاداری در فلان شهر در خیابان و اجتماع بود مردم گرفتار بیماری شدند، نباید اجازه بدهیم چنین بهانه‌ای دست دشمنان دین بیفتد.

رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: عدل، آزادی و حیات و سلامتی مردم هدف و آرمان عاشورا است که باید زنده نگه داشته شود. قیام بزرگ عاشورا برای حیات جامعه بر پا شد، همان طور که عاشورا را زنده نگه می‌داریم، باید آرمان عاشورا را نیز زنده نگه داریم.

تو تصریح کرد: باید امسال به نکات بهداشتی در ماه محرم توجه کنیم تا عزاداری‌های شکوه‌مندی داشته باشیم.

روحانی گفت: نکته‌ای که رهبر معظم انقلاب روز گذشته فرمودند کلام آخر و فصل الخطاب بود و برای همه روشن کردند چگونه باید عمل کنند و ما باید چگونه در ماه محرم امسال عزاداری و سوگواری را انجام دهیم.

رئیس جمهوری همچنین به مذاکرات و مصوبات جلسه ستاد ملی کرونا اشاره کرد و افزود: در جلسه امروز تصمیمات خوبی درباره مستاجرانی که در تنگنا هستند، تصویب کردیم که در زمینه ودیعه مسکن به آن‌ها کمک شود؛ همچنین در زمینه استخدام برای واحد‌هایی که در دوران کرونا فعال بودند، امتیازاتی در نظر گرفتیم.

روحانی گفت: درباره چارچوب‌های اصولی شروع به کار مدارس در نیمه شهریورماه ۹۹ در جلسه امروز ستاد تصمیم گیری کردیم و بر همین مبنا قرار شد بقیه موارد را وزارتخانه‌های مربوطه تدوین کنند تا به تایید و تصویب نهایی در ستاد برسد.

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۴۲
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
حتما دارید دنبالش میگردین که هر کیلو مرغ شده بیست تومن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
آقا جدی بیاین یه فکر کنیم یه کاری کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
فقط دلم میخواد یکی به این مسئولینی که انقدر پول دارن وانقدر بی دردن و قشر ضعیف رادرک نمیکن بگه آیا میفهن بی پولی یعنی چه گشنگی یعنی چه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
چطو تضمین نیکنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
کرونا مردم ونکشه گرونی میکشه .نگران نباش شما آقای رئیس چمهور
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
نمیدونم با این همه بی تدبیری چه کنیم، سخنان نسنجیده و سوء مدیریت در کشور بیداد می کنه، نتیجه آزمایش کرونا رو بعد 4 روز میدهند!!!!! تمام مشکلات ما از مدیریت هوشمندانه آقایان کاخ نشین است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
راستی چرا کرونا این دلال های بازار و نمیکشه تا از تورم راحت شیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
دولتمردان طوری کرونا تو مشتشونه انگار نوکرشونه-هر وقت دولتمردان با مردم کاری دارن این قاتل روزی ۱۰نفرم نمیکشه یهو پیکش تموم میشه و هر وقت دولتمردان کاری با مردم ندارن مرگ و میرش زیاد میشه؛عجیب نیست---وقتی خواستن مردم رو بفرستن سر کاراشون آمار شد ۲رقمی--حالام نزدیک محرم میفرمایند پیک تموم شد و کرونا شده سگ رام---عجب ویروس با مرامیه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
احسنت ب شما
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
اقای روحانی پول و مداهان در اين محرم 80 میلیون شهید میطلبند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
اون کسی که موبایل نداره چی؟ یا موبایل قدیمی داره!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
خوبه یه بهانه ای بنام کرونا پیداشد تا ملت رو باهاش مشغول کنی
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
بهانه ای بنام کرونا?
پول و مداهان در اين محرم 80میلیون شهید طلب میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
دولت فقط پشت سرمایه‌دار سوداگران وشرکت های خصولتی ودالال ها پر کرد و طبقه پایین جامعه را سی سال عقب برد خداوند از آنها نکزرد چون کسی صدای مردم را جواب نداد تاریخ از یاد نبرد این همه ظلم را این پیام را بنوس
پاسخ ها
آرش
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
از ماست که بر ماست.
مردم خودشون به این دولت رای دادن
زینب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
اقای روحانی نمیشه کوتاه بیای ومراسم عزاداری ماه محرم برگزار نشه همون تجمع هست بیشتر از ی عروسی و تو ده شب اجرا میشه
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
عزاداری ماه محرم برگزار نشه??
پول و مداهان در اين محرم 80میلیون شهید طلب میکنند زینب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
وضع مملکت رو میبینی تو بعضی از محله ها بچه های فقیر قضا هاشون رو از نون خشک مردم دارن تهیه میکنن...اوضاع بیمارستان هارو میبینی .این وضع طلا مسکن خودرو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
ای کاش قوانین زودتر برقرار بشه
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
برو بچسب به همون پروتكلا و دستورالعمل هاي بهداشتيت كه آمار رو ده برابر كرده
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
عزاداری ها تموم شد دوباره پیک میشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
نمودارهای قیمتهای بالای خودرو ومسکن وطلا رابا نمودار کرونا اشتباهی وجابجا دیده!!؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
باشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
همه چیزتقصراقای روحانی نیست وقتی مامردم رعایت نمیکنیم این همه التماس میکنیم اگه همدیگردوست داریدماسک بزنیدوغیره هیشکی گوش نمیده تقصیرکیه واقعااقای روحانی؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
ماسک بزنید چه??/
پول و مداهان در اين محرم 80میلیون شهید طلب کردن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
همین اقای روحانی اگه یک ماه کشور رو قرنطینه می کردن این اوضاع پیش نمی اومد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
این هم فقط چسبیده به کرونا و قیمت ها رو ول کرده
آقا به این بگید نیاد جلو دوربین بسه آقا کشور بدون مسئول بهتر اداره می شود.
Sj
|
United States
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
خوش به حال روحانی ! مث اینکه تو کشوری که ایشون زندگی میکنن اوضاع خیلی خوبه ! کاش ما هم بتونیم بریم همونجا!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
چی بگم
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
چی بگی?شهیدی
پول و مداهان در اين محرم 80میلیون شهید طلب کردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
یه سئوال....
رئیس جمهور می فرمایند اجتماعات ممنوع است.
عزاداری در مساجد اجتماع نیست..؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
نه
ناشناس
| Ukraine |
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
در مساجد اجتماع هست حالا من یه سوال از تو میپرسم؟
اجتماع در پاساژها برای خرید غیر از مایحتاج زندگی،اجتماع در پارک ها،سفر به شمال و هر جای دیگه برای ،گرفتن عروسی و بزن و برقص،دورهمی تولد دوستانه و ....اجتماع نیست؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
ناشناس۱۴:۵٧ دمت گرم
ناشناس
| United States |
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
عزاداری در مساجد اجتماع نیست..؟
پول و مداهان در اين محرم 80میلیون شهید طلب کردن ناشناس
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
فقط مساجد اجتماعه ؟؟؟؟؟؟ کنکور ... عروسی ... عزا ... و ...
حالا همه ی اینا بماند جشت تعیین جنسیت بچه اجتماع نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
vahid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
هنوز هم تجارب موفق تون رو در زمینه مهار کرونا ،میخواید در اختیار کشورهای غربی و شرقی قرار دهید ؟؟!!
نگین
|
Serbia
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
خداییش خودش خسته نشد اینقدر الکی گفت ؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
خسته شد چه?نگین
پول و مداهان در اين محرم 80میلیون شهید طلب کردن
علی*
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
چقد این جمله بهش میاد .. فقط میگه عبور کردیم .. حالا از تورم .. گرانی .. معیشت .. وام .. الانم کرونا
پاسخ ها
امین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
درست میگه برای گذروندن پیک کرونا هم از مردم عبور کردن
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر