کد خبر: ۷۴۴۶۳۷۴
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۴
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۴
کد خبر : ۷۴۴۶۳۷۴

پیشکسوت پرسپولیس گفت: گل محمدی پس از حضور در پرسپولیس توانست انسجام بیشتری در تیم ایجاد کند و بعضی مشکلات و حاشیه‌ها را برطرف کند.

به گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس، ضیاء عربشاهی اظهار داشت: یحیی گل محمدی پس از حضور در پرسپولیس توانست انسجام بیشتری در تیم ایجاد کند و بعضی مشکلات و حاشیه‌ها را برطرف کند. ۹ پیروزی در یازده بازی و روند بی‌شکست تیم، حاصل این مسئله و البته حفظ شاکله تیم در سال‌های قبل بود.

وی صحبت‌های خود درباره پرسپولیس را این گونه آغاز کرد: شکل گیری شاکله پرسپولیس از پنج سال قبل آغاز شد. برانکو اسکلت اصلی تیم را رفته رفته پیدا کرد. پرسپولیس در همان پنج فصل قبل هم می‌توانست قهرمان شود و بعد از تحولاتی که اتفاق افتاد بالاخره قهرمانی را به دست آوردیم و در این مدت، حمایت همه جانبه از هوادار تا پیشکسوت پشت تیم بود، چون کمتر از قهرمانی نمی‌خواستیم. ما در پرسپولیس نمی‌توانیم برای دوم شدن در لیگ جشن بگیریم و بی‌دلیل نیست که این تیم ۴۰ میلیون هوادار دارد.

داشتن یک تیم خوب لازم است، ولی همه چیز نیست

پیشکسوت پرسپولیس ادامه داد: برانکو برای تیم زحمت زیادی کشید. با همه مشکلات ساخت و به نظر من مظلومانه رفت. او پرسپولیس و هوادارانش را دوست داشت. البته برای پرسپولیس هیچ چیز نمی‌تواند متوقف شود. بعد از او، کالدرون آمد و غیر از دو سه بازی، در بازی‌های دیگر از نظر کیفیت فوتبال شرایط مطلوب نبود. همین نشان می‌دهد کار با یک تیم قهرمان سخت است و این طور نیست که اگر تیم خوب را تحویل بگیرید همه چیز تمام باشد. البته او هم رفته رفته توانست با اجرای تفکرات خود، تیم خودش را بسازد و در نهایت نتایج خوبی گرفت و در حق او هم کم لطفی شد.

او ادامه داد: در این شرایط بود که به یحیی گل محمدی رسیدیم. کار با تیم بزرگ که قهرمان باشد، خودش ظرفیت بالایی نیاز دارد وگرنه به مشکل می‌خورید. یحیی این فضا را می‌شناخت. به عنوان مربی با پرسپولیس کار کرده بود و در این جایگاه نیز با مشکلات و مسائل آن آشنا شده بود. خب، در شهر خودرو هم خوب نتیجه گرفته بود.

ضیاء عربشاهی: گل محمدی توانست انسجام بیشتری در تیم پرسپولیس ایجاد کند

ضیا عربشاهی گفت: پرسپولیس از زمان او در یازده بازی لیگ، شکست نداشته و ۹ پیروزی به دست آورده است. به نظر من بردن با چه نتیجه‌ای هم مهم نیست. مهم آن سه امتیاز‌هایی است که گرفتیم. شما هر قدر هم خوب بازی کنی و گل بزنی، ولی امتیاز نگیری ارزشی ندارد. مهم این است که الان یحیی می‌تواند رکورد‌ها را جابجا کند. بی‌شکست نگه داشتن تیم هم کار مهمی بود.

کاسبی بلد نباشی، سرمایه به باد می‌رود

او گفت: گل محمدی اسکلت یک تیم قهرمان را تحویل گرفت. این خیلی مهم بود، ولی این طور هم نیست که در چنین شرایطی همه چیز تضمین شده باشد. مثل کاسبی است که به او سرمایه بدهند و نتواند با آن کار کند، سرمایه از بین می‌رود. سرمایه برای کسب و کار لازم است، اما همه چیز نیست.

پیشکسوت پرسپولیس افزود: گل محمدی توانست با سرمایه خوبی که داشت، خوب کار کند. باید می‌توانست با مهره‌ها بازی کند. آن‌ها را درست جابجا کند. آن‌ها را باید مدیریت می‌کرد. او داشته‌های خوبی داشت. هم از نظر تیمی که در اختیار داشت، هم از جهت قابلیت‌های فنی و ذهنی، خودش و دستیارانش که داشت. پرسپولیس هم داخل زمین و هم روی نیمکت قوی بود که نتیجه گرفت.

او ادامه داد: در هفته‌های آخر که کالدرون حضور داشت، یکسری مسائل در تیم به وجود آمد. به نظرم گل محمدی توانست این مسئله را به خوبی مدیریت کند و انسجام و اتحاد داخلی خوبی در تیم ایجاد کرد. تا این جا کوچینگ خوبی هم داشته است. به صورت کلی تمام این مربیان هم با فشار زیاد روی تیم روبرو بودند. مثلا این که پای وزیر را وسط می‌کشند، حرف کاملا اشتباهی است.

پرسپولیس دنبال راه حل بود، دیگران دنبال مقصر

ضیا عربشاهی گفت: مگر پرسپولیس در این سال‌ها کم مشکل داشت؟ مجموعه‌ها باید پای انتخاب‌های خودشان بمانند و اشتباهات خود را به گردن دیگران نیندازند. مثلا وزیر در داخل زمین چه کاری می‌تواند انجام دهد. البته همین حرف‌ها به عامل انگیزشی برای پرسپولیس بدل شد. من قبل همین بازی وقتی با بعضی بچه‌های تیم از جمله شجاع صحبت می‌کردم، می‌گفتند ما فقط برد می‌خواهیم، ولی فراموش نکنیم نساجی هم تیم خیلی خوبی است. آن‌ها در تهران هم خیلی به پرسپولیس سخت گرفتند. در کل پرسپولیس اگر موفق شده است، حاصل انتخاب‌های درست برای کادر فنی و انتخاب‌های درست کادر فنی در زمین است.

ضیاء عربشاهی: گل محمدی توانست انسجام بیشتری در تیم پرسپولیس ایجاد کند

پیروانی و باقری کمک زیادی به کالدرون کردند

ضیا عربشاهی تصریح کرد: همان طور که گفتم، پرسپولیس یک تیم بدون مشکلات نبود. مگر در همان نیم فصل اول یکسری چالش‌ها در تیم به وجود نیامد. افشین پیروانی و کریم باقری خیلی کمک کردند تا تیم سر پا و برنده بماند و کالدرون هم از نظر فنی کار خوبی را انجام داد. بعد هم یحیی گل محمدی که آمد توانست فضای داخلی تیم را اصلاح کند وگرنه به مشکل می‌خورد. مسئله این است که تیم‌های دیگر وقتی به مشکل می‌خورند، همه چیز را گردن این و آن می‌اندازند، ولی در پرسپولیس دنبال راه حل بودند و هواداران و پیشکسوتان هم جانانه حمایت کردند.

من یک شبه ضیاء عربشاهی نشدم

بازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی ایران درباره شرایط تیم در لیگ قهرمانان ادامه داد: من اعتقاد جدی دارم که پرسپولیس نه تنها می‌تواند از گروه صعود کند، بلکه می‌تواند به فینال هم برسد. قبل از همه باید این اسکلت حفظ شود. در بازی با نساجی می‌توانستیم پیروز باشیم اگر روستا و عبدی کمی بیشتر خودشان را باور داشتند و بیشتر دقت می‌کردند. پرسپولیس برای موفقیت در آسیا، در کنار علیپور، مهاجم‌های دیگر می‌خواهد. به نظرم با کار فنی و روحی روی بازیکنان فعلی می‌شود آن‌ها را به سطح بالاتری رساند. خود من وقتی ۱۶ سال و اندی داشتم با پاس در تخت جمشید نایب قهرمان شدیم. این شخصیت فوتبالی در طول چند سال در من شکل گرفت.

نباید به مهاجمان حریف، امان داد

او گفت: در آسیا باید مراقب ساختار دفاعی هم باشیم. من به دو بازی دربی و همین بازی با نساجی اشاره می‌کنم. مهاجم حریف اصلا نباید فضا و زمان داشته باشد و فکر می‌کنم با کار روی این مسئله برای لیگ قهرمانان بهتر خواهیم بود. در کل، بازیکنان پرسپولیس باید این قهرمانی‌ها و رکورد‌ها را همین جا بگذارند و بروند، چون در کل با حریفان متفاوتی روبرو خواهند بود و البته ظرفیت موفقیت و تحمیل قابلیت‌های فوتبال ایران به حریفات خود را دارند، حتی بدون آن که مثل آن، بازیکنان گران قمیت جذب کنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
این آقایان مثل اینکه در این دنیای وانفسا هیچ کاری ندارند ، هرروز که از خواب می شوند ، دنبال مصاحبه و اظهار فضل هستند.
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ