کد خبر: ۷۴۴۷۳۸۰
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۶
۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۶
کد خبر : ۷۴۴۷۳۸۰

مدیر کل زندان‌های استان تهران گفت: به مناسبت عید بزرگ غدیرخم تمام زندانیانی که باقیمانده حبسشان کمتر از شش ماه بود، به مرخصی پایان حبس اعزام شدند.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،سیدحشمت اله حیات الغیب گفت: با مساعدت مراجع قضائی، تعداد ۲۰۸ نفر از زندانیانی که باقی مانده حبس آنان کمتر از شش ماه بود، با اعطای مرخصی نزد خانواده خود بازگشتند.

مدیر کل زندان‌های استان تهران، طی بازدید از ندامتگاه قزلحصار ضمن تأکید بر امر رسیدگی ویژه به پرونده‌های قضایی مددجویانی که می‌توانند به مرخصی اعزام شده یا مشمول عفو قرار گیرند، گفت: در شرایطی که با انتشار بیماری کرونا در کشور ایجاد شده، خانواده‌های زندانیان بیش از دیگر اقشار در معرض آسیب‌های اقتصادی و اجتماعی قرار دارند و تلاش مضاعفی طی ماه‌های اخیر صورت گرفته تا در اجرای دستور مقام معظم رهبری مبنی بر اعطای کمک‌های مومنانه بخشی از مشکلات آنان حل شود.

در این بازدید که حجت الاسلام والمسلمین فیروزجائی معاون دادستان در امور زندان‌ها و اعضای کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل نیز حضور داشتند، سیدحشمت اله حیات الغیب ادامه داد: به مناسبت عید غدیرخم و دستورالعمل ریاست قوه و تأکیدات ریاست سازمان و با توجه به آثار مثبت و سازنده حضور زندانی در کنار خانواده خود با تلاش واحد‌های مددکاری و اجرای احکام مددجویان واجد شرایط شناسایی و پس از بررسی‌های لازم، معاون داستان در امور زندان‌ها با مرخصی ۲۰۸ نفر موافقت و این افراد از زندان آزاد شدند.

مدیر کل زندان‌های استان تهران همچنین گفت: در شرایط کنونی، خانواده زندانیان، در معرض آسیب‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی قرار دارند، مشکلاتی که اگر راه‌حلی برای آن پیدا نشود، شاید نقطه آغازی برای تکرار یا آغاز جرم برای خانواده‌ها باشد.

او تصریح کرد: مشکلات اقتصادی شاید نخستین دغدغه خانواده زندانیانی باشد که سرپرست آن‌ها در زندان به سر می‌برد. بنابراین، کمک به آزادی زندانی بهترین راه نجات خانواده است و دستورالعمل‌های قوه قضائیه و سازمان زندان‌ها نیز بر این امر تأکید می‌ کند.

بنا به این خبر، اعضای کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت طی بازدید از ندامتگاه قزلحصار، گزارشی جامع از روند بازسازی‌های انجام شده و مشکلات و راهکار‌های لازم را ارائه کردند.

شایان ذکر است: هشت هزار نفر از خانواده‌های زندانیان نیازمند استان تهران، تحت پوشش قرار گرفته، کارت‌های هدیه دریافت نموده، این کمک‌های مومنانه ادامه دارد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ