کد خبر: ۷۴۴۸۳۳۳
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۵
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۵
کد خبر : ۷۴۴۸۳۳۳
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

رئیس هیات رزمندگان گفت: ما باید از تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا تبعیت کنیم هر چند که در زمینه پزشکی مهارت و تخصص داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، برگزاری مراسم محرم امسال به دلیل شیوع کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی با چالش مواجه شد از این رو رهبر معظم انقلاب در سخنرانی روز عید قربان ملاک برگزاری مراسم را نظر ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کردند که به همین دلیل با دو مداح اهل بیت گفت‌وگو کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

پیرو فرمایشات رهبری هستیم

حاج حیدر توکلی مداح اهل بیت (ع) در خصوص نحوه برگزاری مراسم عزاداری محرم به خبرنگارحوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت:تا زمانی که حضرت آقا بیانیه‌ای نداده بودند، مداحان وظیفه خود می‌دانستند که به میدان بیایند و از حریم اهل بیت دفاع کنند. همچنین جلسات هم اندیشی متعددی هم برگزار کردیم و همه منوط به این بودیم که کلام آخر را حضرت آقا خواهند زد.

وی ادامه داد:در این مدت بیانیه صریحی از مداحان برای برگزاری مراسم نداشتیم الا مشروط به شرایط بهداشتی جامعه؛ ما همواره مطیع فرامین رهبری هستیم. اگر ستاد کرونا اعلام کند که نباید جلسه‌ای برگزار شود و حضرت آقا هم آن را تایید کنند، هیئتی‌ها هیچ گونه جلسه‌ای برگزار نخواهند کرد و عقلانیت حکم می‌کند برای حفظ سلامت مردم و دین که از واجبات است، پیرو دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا و فرامین رهبری باشیم.

این مداح اهل بیت افزود:هیئتی‌ها حاضر هستند در این ایام مراسم عزاداری سالار شهیدان را با رعایت بهترین و قوی‌ترین پروتکل‌های بهداشتی و در فضای باز برگزار کنند.

 

لبیک مداحان به فرمایش رهبر انقلاب برای برگزاری مراسم محرم/سازور:پیروی از فرامین ولی جامعه بالاتر از عبادت است

وی ادامه داد:ما همواره از دو عنصر افراط و تفریط آسیب دیده ایم. تفریط به این معنا که تاحدی ترسیده ایم که همه مراسم را تعطیل کردیم. در افراط هم متاسفانه از گروه‌های مذهبی وابسته به خارج که هدفشان ضربه زدن به دستگاه اهل بیت (ع) است، سرچشمه می‌گیرد. حضرت آقا خود همواره تاکید داشتند که در مواجهه با مشکلات راهکار ارائه دهیم؛ پاک کردن صورت مسئله هنر نیست. اهالی هنر و مادحین باید این تهدید را به بهترین نوع فرصت تبدیل کنند.

توکلی در ادامه بیان کرد:ما باید از تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا تبعیت کنیم هر چند که در زمینه پزشکی مهارت و تخصص داشته باشیم. ما از فرامین رهبری اطاعت می‌کنیم، زیرا علت به وجود آمدن عاشورا این بود که مردم آن زمان حرمتِ، ولی خود را حفظ نکردند. ما در غیاب امام زمان (عج) باید از نمایندگان آن حضرت پیروی کنیم، چون آن‌ها بیشتر از همه نسبت به ما دلسوز‌تر هستند. اگر عده‌ای خلاف این مسیر آمدند ما ایمان داریم که این‌ها خواسته یا ناخواسته جیره خوار کسانی هستند که در تقابل با مردم ایستاده اند.

وی در پایان گفت:اگر حضرت آقا می‌فرمایند تابع تصمیم ستاد کرونا هستیم، عده‌ای تفسیر به رای نکنند. الحمدلله در ستاد کرونا همه تعصب به دستگاه امام حسین (ع) و سلامت مردم دارند. انشاءالله این بلا به زودی رفع شود. هیئت‌ها دارای قوی‌ترین پتانسیل در کشور هستند و همیشه پیشتاز عرصه‌های مشکلات بودند. هیئت فقط نباید فضایی برای عزاداری شناخته شوند بلکه باید محلی برای بازگشایی گره و مشکلات هم نوعان خود باشد.

 

پیروی از فرامین ولی جامعه بالاتر از عبادت است

 حاج حسین سازور مداح اهل بیت در خصوص برگزاری عزای سیدالشهدا در روزهای کرونایی به خبرنگار حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت:اهمیت ماه محرم و اقامه امر عزای سیدالشهدا در این جمله امام خمینی (ره) مشخص است که فرمودند محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است. این خون سیدالشهدا است که خون ملت‌های اسلامی را به جوش می‌آورد. این جملات بُعد جهانی اقامه عزای سیدالشهدا است. از آن جایی که ما خودمان برای اقامه عزای امام حسین (ع) تصمیم بگیریم عبادت است آن جایی که امام جامعه برای ما تصمیم بگیرد، اطاعت و تکلیف می‌شود و همیشه اطاعت بالاتر از عبادت است.

لبیک مداحان به فرمایش رهبر انقلاب برای برگزاری مراسم محرم/سازور:پیروی از فرامین ولی جامعه بالاتر از عبادت است

وی ادامه داد:امروز که دستور، ولی فقیه و امام جامعه عینا مصداق دستور امام معصوم است؛ این امر را به عهده ستاد ملی کرونا گذاشته اند که آن‌ها هرچه بگویند حضرت آقا اطاعت می‌کنند. ما هم مثل همیشه به فرامین حضرت آقا لبیک می‌گوییم و در اطاعت از آن‌ها لحظه‌ای درنگ و تردیدد نخواهیم کرد. با این بیان حضرت آقا، ستاد مقابله با کرونا وظیفه بسیار خطیری به دوش گرفته است. تصمیمی که باید رضایت و خشنودی امام زمان و حضرت زهرا (س) را در پی داشته باشد. البته بسیاری از اعضای این ستاد خودشان از دلدادگان سیدالشهدا هستند. ثانیا باید تصمیمی باشد که بدخواهان اقامه این عزا را مایوس کند، چون اقامه امر سیدالشهدا است که دودمان ظلم را در عالم بر می‌چیند و دیگر اینکه باید تصمیمی باشد که همه نهاد‌ها و دستگاه‌هایی که می‌توانند در جلوه دادن این امر فعالیت داشته باشند پای کار بیایند.

این مداح اهل بیت گفت:امسال وظایف سازمان‌هایی مثل شهرداری، سازمان تبلیغات اسلامی و وزارت ارشاد بسیار سنگین است. باید کمبود شور سال‌های گذشته را جبران کنند. با سیاهی زدن بر درب منازل مردم را به برگزاری این عزا دعوت کنند. در این ایام مردم در منازل خود هم می‌توانند اقامه عزا کنند و منازل باید جایی باشد که از آن صدای سیدالشهدا بلند شود. مداحان هم باید به گونه‌ای عمل کنند که دنیا بفهمد علاج این بیماری و بلا در دینداری است. اگر قرار بر این که کرونا درمان شود و برطرف شود، حتما در توسل و اقامه امر اهل بیت صورت می‌پذیرد.

حاج حسین سازور در پایان گفت:این جامعه مطهر و شجره طیبه یعنی برگزارکنندگان عزای سیدالشهدا همیشه در صف اول بودند و امتحان‌های خود را پس دادند در این قصه هم مطمئن هستیم که هیئت‌ها به دستور حضرت آقا عمل خواهند کرد. ستاد ملی مقابله با کرونا باید کاری کند که تقابل دین با این بیماری به وجود نیاید. از اینجا به همه هم قطاران و پیرغلامان و آن دسته از جوان‌هایی که به تازگی قدم در این عرصه گذاشته اند می‌گویم که بدانند که در کسوت ذاکری آن چیزی که ارزش ما را بالا می‌برد، اطاعت است. بگذاریم امام برای ما تصمیم بگیرد. اگر امام جامعه برای ما تصمیم گرفت و ما لبیک گفتیم، همان خطی به وجود می‌آید که در عاشورا دنبال شد.

انتهای پیام/

 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ