کد خبر: ۷۴۴۸۶۹۵
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۲
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۲
کد خبر : ۷۴۴۸۶۹۵
استاندار خراسان جنوبی:

استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: هیچ مانعی نباید باعث شود، پروژه‌های عمرانی و توسعه‌ای استان متوقف شود.

 به گزارش  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ، معتمدیان استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر این موضوع در سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان  گفت: از آن جایی که با هر روز توقف و ایستایی در یک پروژه، کل بیت المال متضرر می‌شود لذا هیچ تفسیر اشتباهی از قانون که باعث عقب افتادن پروژه‌ها می‌شود، قابل قبول نیست.

او با بیان اینکه  تمام تلاش ها براین است که با رفع موانع از پیش پای دستگاه های اجرایی، روند خدمت رسانی به مردم تسریع شود افزود: در خدمت مردم هستیم تا پروژه هایی که در دو سال گذشته در استان ریل گذاری شده به نتیجه برسد.


بیشتر بخوانید


معتمدیان  ادامه داد: به جهت زیاد بودن حجم عقب ماندگی های استان باید با شناسایی موانع و حذف آن ها، روند اجرای برنامه های توسعه ای را شتاب ببخشیم.

استاندار در تشریح اقدامات استان در اجرای دو طرح  بزرگ مسکن شهری و روستایی گفت:  براساس سیاست‌های استان از پارسال احداث ۱۰ هزار واحد مسکن روستایی در دستور کار دستگاه‌های متولی قرار گرفت که ۷ هزار واحد آن در دو مرحله با حضور دکتر نوبخت تحویل داده شد و ۳ هزار واحد باقیمانده طبق برنامه ریزی صورت گرفته در هفته دولت به متقاضیان واگذار می‌شود.

او اظهار کرد: امسال طی تفاهم نامه‌ای با سازمان برنامه و بودجه کشور  مقدمات ساخت و احداث ۶ هزار واحد مسکن شهری در استان چیده شد که این واحد‌ها در قالب پرداخت کمک بلاعوض ۳۰ میلیون تومانی و وام قرض الحسنه ۵۰ میلیون تومانی  و تأمین زمین، به مزدوجین و مسکن اولی‌هایی که شرایط لازم را داشته باشند تحویل می‌شود.

معتمدیان گفت:از برنامه‌های استان برای احداث ۱۷۰۰ واحد مسکن ویژه ایثارگران گفت و افزود از مجموع ۲۰۰۰۰ واحد مسکن ایثارگران که قرار بود دولت در سطح کشور اجرا کند سهمیه استان ۱۱۰ واحد بود که با پیگیری‌هایی که صورت گرفت در سفر ریئس بنیاد شهید کشور به استان تفاهم نامه احداث ۱۷۰۰ واحد به تعداد ایثارگران فاقد مسکن استان منعقد شد.

استاندار ادامه داد: حمایت‌های دولت برای این  واحد‌ها همن در غالب ۱۲۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه، زمین، پروانه ساختمانی  و انشعابات رایگان به واجدین شرایط ارائه خواهد شد.

او به ۲۷۰۰ واحد مسکونی سهمیه استان از طرح اقدام ملی وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد و گفت بر اساس تفاهمی که صورت گرفته ستاد اجرایی فرمان امام خمینی نیز ۱۰۰۰ واحد مسکونی ارزان قیمت را در برخی شهرستان‌های استان احداث می‌کنند.

به گفته معتمدیان با توجه به اینکه  موضوع مسکن اولویت‌های مردمی می‌باشد هم اکنون طبق  برنامه ریزی‌هایی که صورت گرفته بیش از ۲۲۰۰۰ واحد مسکونی درسطح استان در حال اجرا است.

استاندار به طرح ۱۰۰۰ هکتار مجتمع گلخانه‌ای اشاره کرد و افزود: احصاء ۱۲۰۰ هکتار از اراضی مرغوب برای اجرای این طرح را از اقدامات مثبت دستگاه‌ها برشمرد.

او همچنین  به نتیجه اولین فراخوان ارائه شده به منظور جذب سرمایه گذار برای این مجتمع‌ها در چهار شهرستان اشاره کرد و گفت : تا کنون ۱۱۰ نفر برای سرمایه گذاری در مجتمع‌های گلخانه‌ای این چهار شهرستان اعلام آمادگی نمودند.

معتمدیان در ادامه به ابر پروژه راه آهن نیز گریزی زد و با تأکید بر اهمیت این پروژه در اقتصاد کشور و اتصال اقیانوس هند به کشور‌های آسیای میانه اظهار کرد این پروژه بعد از مدت‌ها مورد توجه دولت قرار گرفت و با دو فاینانس داخلی و خارجی اعتبارات خوبی به این پروژه اختصاص یافت که روند اجرایی آن را سرعت می‌بخشد.

در سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضور همه اعضا و به ریاست استاندار برگذار شد مصوبات کمیته امور زیربنایی استان با اکثریت آرا به تصویب رسید.

انتهای پیام / ط ا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ