کد خبر: ۷۴۴۹۲۲۷
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰
کد خبر : ۷۴۴۹۲۲۷

بانک جهانی برای برآورد خسارات ناشی از انفجار بیروت و تامین بخشی از نیازهای لبنان و همچنین کمک به بازسازی مناطق آسیب‌دیده پایتخت این کشور، اعلام آمادگی کرد.

بانک جهانی برای کمک به لبنان اعلام آمادگی کردبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  بانک جهانی دیروز (چهارشنبه) اعلام کرد که آماده است تا در تامین بخشی از بودجه دولتی و خصوصی برای بازسازی مناطق حادثه دیده و بهبود وضعیت کمک کند.

این نهاد بین‌المللی به طور دقیق اعلام نکرده که چه منابعی در عرصه جهانی می‌تواند برای بهبود وضعیت منطقه آسیب دیده بیروت اختصاص یابد.

انفجار مهیب بیروت تاکنون بیش از ۱۳۰ کشته و حدود پنج هزار زخمی به دنبال داشته است. این در حالی است که موج شدید این حادثه باعث شده تا بیش از ۲۵۰ هزار خانه به دلیل آسیب‌دیدگی، شرایط زندگی را نداشته باشند.

در این میان هنوز مشخص نیست که آیا این فاجعه در لبنان شرایط سخت مذاکره این کشور با صندوق بین‌المللی پول را تغییر خواهد داد یا خیر.

از ماه مه تاکنون صندوق بین‌المللی پول و لبنان تلاش کرده‌اند بر روی یک بسته مالی با هدف ممانعت از بروز بحران مالی و اقتصادی در این کشور، به توافق برسند.


بیشتر بخوانید


شورای وزیران لبنان به دنبال انفجار بیروت پایتخت این کشور، دو هفته حالت فوق‌العاده در این شهر اعلام و تاکید کرد که مدت مزبور قابل تمدید است.

گفتنی است، عصر روز سه‌شنبه در پی وقوع آتش‌سوزی گسترده‌ در یکی از انبارهای مواد آتش‌زا در بندر بیروت، انفجار مهیبی رخ داد که در اثر آن، ده‌ها نفر کشته و زخمی شدند.

همچنین کشورهای مختلف جهان نیز با ارسال پیام‌هایی، با مردم و دولت لبنان ابراز همدردی و آمادگی خود را برای کمک به این کشور اعلام کردند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ