کد خبر: ۷۴۴۹۲۳۹
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰
کد خبر : ۷۴۴۹۲۳۹

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: شانس ابتلا به کرونا در مردان و زنان تقریبا یکسان است اما درصد فوت در مردان بیشتر است.

شانس ابتلا به کرونا در مردان و زنان/ هشدار درباره سیر بیماری به سمت سنین بالا

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز، صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در هفته جاری نسبت به هفته گذشته کاهش داشته است.

صومی با بیان اینکه برآورد‌ها نشان می‌دهد که ۸۰ درصد پروتکل‌های بهداشتی در فضا‌های عمومی رعایت می‌شود، افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاثیر چشمگیری در کاهش میزان ابتلا و فوت ناشی از این بیماری داشته است.

او گفت: میانگین سن ابتلا به کرونا در استان، ۵۲ سال و میانگین فوت، ۶۹ سال است.

او افزود: سیر بیماری به سمت سنین بالاست که از نظر ما یک تهدید محسوب می‌شود و می‌تواند آمار فوتی‌ها را افزایش دهد.

صومی گفت: شانس ابتلا به کرونا در مردان و زنان تقریبا یکسان است، اما درصد فوت در مردان بیشتر است و از نظر سنی نیز همچنان افراد مسن بالای ۶۰ سال، بیشترین میزان ابتلا و فوت را دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز همچنین بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری مراسم ماه محرم تاکید کرد و گفت: برای برگزاری کنکور هم آماده‌ایم همه امکانات دانشگاه ها را برای تامین آرامش روانی دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان در اختیار دستگاه‌های مسئول قرار داده ایم.

شعبانی مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی نیز با تاکید بر همراهی هیات‌های مذهبی با مصوبات ستاد مقابله با کرونا، گفت: تفاهم‌های خوبی بین هیات‌ها و دستگاه‌های مسئول برقرار شده و پیش‌بینی می‌کنیم که مشکل جدی در محرم نداشته باشیم.

سایر اعضای ستاد استانی مقابله با کرونا نیز در این جلسه دیدگاه‌های خود را درخصوص برگزاری مراسم ماه محرم، برگزاری کنکور سراسری و شروع فعالیت‌های آموزشی در سال تحصیلی جدید بیان کردند.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ