کد خبر: ۷۴۴۹۴۱۴
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵
کد خبر : ۷۴۴۹۴۱۴

آزمایشگاه تشخیص کرونا در پژوهشکده پاستور آمل راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،دکتر محسن آسوری رییس پژوهشکده انستیتو پاستور شمال کشور، گفت: آزمایشگاه تشخیص کرونا با هدف اعلام سریع‌تر نمونه‌های ارسالی آزمایشگاه‌ها در پژوهشکده انستیتو پاستور شمال کشور در شهرستان آمل راه اندازی شد.

او افزود: با راه اندازی آزمایشگاه تشخیص کرونا در این پژوهشکده، نمونه‌های ارسالی آزمایشگاه‌ها و مراکز درمانی شهرستان‌های آمل و محمودآباد که پیش از این به مرکز استان ارسال می‌شد، در پژوهشکده پاستور قابل انجام شد.

دکتر محسن آسوری زمان اعلام نمونه‌های بررسی شده در آزمایشگاه تشخیص کرونا پژوهشکده انستیتو پاستور آمل را حداقل یک روز اعلام کرد و گفت: در کمتر از یک ماه گذشته و پیش از راه اندازی رسمی این آزمایشگاه، بیش از ۲۰۹۹ آزمایش مولکولی برای تشخیص کرونا در پژوهشکده شمال انجام شد.

رییس پژوهشکده انستیتو پاستورشمال کشور شعبه شهرستان آمل، گفت: با توجه به شیوع بالای ابتلا به کرونا در شهرستان آمل و کل مازندران و نیاز جدی به تشخیص سریعتر موارد آلوده سرپایی و بستری آزمایشگاه تشخیص کووید ۱۹ راه اندازی آزمایشگاه تشخیص کرونا در پژوهشکده شمال انستیتوپاستورایران، علاوه بر تشخیص واعلام سریعتر علائم مشکوک، باعث صرفه جویی در هزینه‌های ارسال نمونه‌ها به مرکزاستان خوهد شد.

دکتر آسوری افزود: با وجود آنکه در چند ماه گذشته به علت ابتلا ۴ نفر از کارکنان این مجموعه به کرونا، فعالیت انسان دوستانه کارکنان و محققان پژوهشکده انستیتو پاستور شمال کشور شعبه شهرستان آمل در راستای تشخیص به موقع نمونه‌های ارسالی بی وقفه ادامه دارد.

پژوهشکده انستیتو پاستور شعبه آمل تنها پژوهشکده استان‌های شمالی کشور شامل گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل و سمنان است که در ۶ بخش حوزه پژوهش، تولید، ارائه خدمات تشخیصی تخصصی، آموزشی، مرکز رشد و رایانش زیستی فعالیت می‌کند.

انتهای پیام/س
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ