کد خبر: ۷۴۴۹۴۸۹
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
کد خبر : ۷۴۴۹۴۸۹

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت: صنعت پتروشیمی تلاش خود را برای ایجاد زمینه خوداشتغالی جوانان مناطق محروم به کار گرفته است.

سیدامید شهیدی نیا مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز،  گفت: مسئولیت اجتماعی یکی از اهداف مهم صنعت پتروشیمی است و صنعت پتروشیمی تلاش خود را برای ایجاد زمینه خوداشتغالی جوانان مناطق محروم به کار گرفت.

او بیان داشت: تغییر رویکرد صنعت پتروشیمی در بحث مسئولیت‌های اجتماعی در سال ۹۸، با تصمیم استاندار خوزستان مبنی بر تشکیل کارگروه توسعه متوازن ماهشهر همزمان شد و تلاش این کارگروه خدمت رسانی به جامعه هدف، اقشار کمتر برخوردار شهرستان، است و تمامی فعالیت‌های خود را بر این جامعه متمرکز کرده تا بتواند تاثیر قابل قبولی ایجاد نماید.

شهیدی نیا تصریح کرد: حاصل جلسات کارگروه توسعه متوازن، عقد تفاهم نامه اجرای طرح‌هایی بین شورای راهبردی و دستگاه‌های اجرایی است که مجموع اعتبارات این طرح‌ها ۲۳۰ میلیارد تومان است و افزایش ۳ برابری اعتبارات شورای راهبردی در سال ۹۹  صورت می‌گیرد و آن نشان عزم جدی پتروشیمی در کمک به جامعه است.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت: در تدوین و طراحی برنامه‌ها نگاه ویژه‌ای به بحث اشتغالزایی شد و تلاش شده با جلب مشارکت برخی دستگاه ها، چون فنی حرفه ای، بخش هنرستانی آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی و کمیته امداد، برای جوانان بستر‌های توسعه خوداشتغالی و کارآفرینی فراهم شود.

این مقام مسئول ادامه داد: دو طرح خوب در حوزه احداث مسکن ارائه شده که یکی از آن‌ها تکمیل ۱۷۶ واحد مسکونی موجود برای افراد تحت پوشش کمیته امداد است و دیگری ۲۵۰ واحد مسکونی برای همین قشر است که با مشارکت دستگاه‌های متولی از جمله مسکن و شهرسازی احداث می‌شوند.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ