کد خبر: ۷۴۴۹۷۰۹
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۳
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۳
کد خبر : ۷۴۴۹۷۰۹
معاون امور صنایع وزارت صمت مطرح کرد؛

صادقی نیارکی گفت: وضعیت تولید خودرو و انجام تعهدات معوق مطلوب است و صنعت خودرو بیش از ۲۰ درصد رشد تولید داشته است.

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت در مراسم رونمایی رسمی از محصول جدید سایپا، آغاز تولید انبوه ۲ محصول فیس لیفت و آیین خروج پراید از خط تولید، گفت: اولین صنعتی که در تحریم های جدید، مورد تحریم قرار گرفت صنعت خودرو بود که با بیش از ۳۵ رشته صنعتی ارتباط مستقیم دارد.

او بیان کرد: مفتخرم این گزارش را بدهم که وضعیت تولید و عمل به تعهدات معوق به خوبی پیش می‌رود. تا ۱۵ مرداد تولید خودرو ۱۵ درصد مثبت است و بیش از ۲۰ درصد رشد تولید داشته ایم.

صادقی نیارکی ادامه داد: ۲۰۱ هزار دستگاه از ابتدای سال تاکنون تحویل داده ایم. خودرو‌های کف به ۱۲۰ دستگاه رسیده است و تمام این ارقام نسبت به سال گذشته رشد داشته است که این نشان از اجرای جهش تولید دارد.  

معاون امور صنایع وزارت صمت گفت: خوشحالیم که وزیری از خود وزارت خانه انتخاب شده است و تشکر از ریاست جمهور داریم و این نشان از اطمینان به این وزارت خانه دارد. محور جهش تولید، توسعه و تعمیق ساخت داخل است و در این راستا میزان ارزبری کاهش یافته است.

این مقام مسئول ادامه داد: به شدت دنبال کاهش وابستگی به واردات و تعمیق ساخت داخل هستیم. بحث مدیریت واردات و توسعه صادرات را دنبال می کنیم. 

او گفت: محور بعدی ما توسعه صادرات است. استان آذربایجان شرقی ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون صادرات داشته و امسال برنامه صادرات ۴ میلیارد دلاری را دارد.

صادقی نیارکی تشریح کرد: ۲ شرکت خودروسازی امسال هر ۲ پلتفرم جدید عرضه می کنند و هر کدام با محصول جدید است و امکان تولید آنها در کشور وجود دارد. این ۲ خودروساز برای بهبود مستمر تلاش می کنند و در تلاش برای توسعه صادرات هستند.برنامه در وزارت خانه صمت بحث تولید خودروهایی است که ۵۰ درصد امکان ساخت داخل آن ها وجود دارد.

معاون امور صنایع وزارت صمت گفت: در تلاش هستیم تنوع محصولات را افزایش دهیم. بحث پلتفرم بومی را نیز داریم و‌ محدودیت ها را در کشور تبدیل به فرصت خواهیم کرد. حمایت از منطقی سازی قیمت خودرو موجب می شود جامعه خودروسازی امید به ساخت داشته باشد.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ