کد خبر: ۷۴۵۰۶۴۱
گروه : گلستان » گرگان
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
کد خبر : ۷۴۵۰۶۴۱
نماینده ولی فقیه در گلستان:

نماینده ولی فقیه در گلستان گفت:عید غدیر برای همه مسلمانان روز بسیار بزرگ و محترمی است، باید بزرگداشت این عید سعید به شکلی انجام گیرد که زمینه وحدت هر چه بیشتر بین امت اسلامی را فراهم کند و ما باید غدیر را عامل وحدت بدانیم و خدای ناکرده کاری نکنیم که موجب اختلاف و تفرقه شود.

 به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده، ولی فقیه در گلستان در بیاناتی به مناسبت عید سعید غدیر ضمن عرض تبریک این عید بزرگ به همه مسلمانان افزود: امروز همه می‌دانیم مهمترین هدف دشمنان اسلام، ایجاد اختلاف بین مسلمانان و به جان هم انداختن آنهاست.

او ادامه داد: ما پیروان مکتب اهل بیت (ع) در بزرگداشت مناسبت‌های مذهبی و به ویژه عید غدیر باید به نحوی عمل کنیم که به وحدت بین مسلمین که هدفی بالاتر و مهم‌تر است، لطمه وارد نشود، کما اینکه سیره خود اهل بیت (ع) و امیرالمومنین (ع) اینچنین بوده است چرا که وحدت و یکپارچگی امت اسلامی یک اصل است و همه مسلمانان آگاه به آن معتقد هستند و شخصیت‌های مهم اسلامی بدنبال تحقق این اصل بودند.

نماینده، ولی فقیه در استان گلستان اضافه کرد:غدیر باید عامل وحدت باشد و نباید عملی از ما صادر شود که موجب بوجود آمدن تفرقه و جدایی و شکاف و بدبینی شود.


آیت الله نورمفیدی گفت: قطعا امروز وحدت امت اسلامی مورد رضای حضرت، ولی عصر (عج) است و سیره بزرگان اسلام اعم از شیعه و سنی هم بر وحدت بین مسلمین تاکید دارد، چرا که قرآن به مسلمانان دستور داده که با همدیگر اختلاف پیدا نکنید و جنگ و دعوا بین خودتان راه ندهید، این اختلافات باعث ضعف و از بین رفتن قدرت شما می‌شود.

او گفت:درمورد شخصیت مولای متقیان امام علی (ع) وحادثه غدیر تقریبا همه مسلمانان اتفاق نظر دارند، به جز اندکی که انحراف در دین پیدا کردند، همانند ناصبی‌ها و وهابی‌ها و داعشی‌ها که متاسفانه چهره‌ای خشن از اسلام را به عالم نشان می‌دهند و این نوع رفتار خود نشان دهنده انحراف آنهاست.

نماینده، ولی فقیه در گلستان گفت: همه مسلمانان غیرازیک عده ازمنحرفین، ولایت به معنای محبت اهل بیت (ع) و همچنین ولایت به معنای حکومت امیرالمومنین (ع) را قبول دارند، اگر چه در نوع نگاه تفاوتی بین شیعه و سنی وجود دارد، اما اصل محبت به امیرالمومنین (ع) و خلافت و حکومت ایشان را همه قبول دارند..

انتهای پیام/م
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ