کد خبر: ۷۴۵۱۱۷۱
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۸
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۸
کد خبر : ۷۴۵۱۱۷۱

مدیرکل جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: این استان تبدیل به یک منبع ژنتیکی دامی شده است.

ذبیح‌الله غریب مدیرکل جهادکشاورزیبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، ذبیح‌الله غریب مدیرکل جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری در نشست با معاون بنیاد مستضعفان کشور که با هدف سرمایه گذاری در احداث مجتمع دامپروری برگزار شد با اشاره به تولید ۳۵۰ هزار تن ذرت و ۲۵۰ هزار تن علوفه در استان گفت: وابستگی اصلی صنعت دامپروری به علوفه است که در استان تامین می‌شود.

او با اشاره به تولید ۳.۵ درصد گوشت قرمز کشور در چهارمحال و بختیاری افزود: مجوز پرورش دو. هزار و ۵۰۰ رأس دام را می‌توانیم در استان صادر کنیم و برای سه هزار و‌۵۰۰ راس با وزارتخانه مکاتبه انجام شده است.


بیشتر بخوانید


غریب اضافه کرد: لازم است برای اجرای طرح مجتمع دامپروری استان نامه‌ای از سوی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی مبنی بر سرپرستی جهادکشاورزی استان صادر شود تا محدودیت زمین برداشته شود.

او ادامه داد: حساسیت زیست محیطی برای منطقه بسیار زیاد است و فواصل مورد نظر با مناطق مسکونی و نقاط حساس زیست محیطی را در جانمایی رعایت کرده‌ایم.

غریب گفت: حدود ۳۸ هکتار زمین با دو حلقه چاه آب برای این مجموعه دامی در نظر گرفته شده است که به وزارتخانه اعلام شده است.

او با بیان اینکه صنعت دامپروری در کشور تنها صنعتی است که هیچ وابستگی به خارج ندارد افزود: نگرانی برای تأمین نهاده‌های دامی و مسائل ژنتیکی دام‌ها نداریم؛ چهارمحال و بختیاری تبدیل به یک منبع ژنتیکی دامی در کشور شده است.

غریب با اشاره به تولید سالانه ۲۵۹ هزار تن شیر در استان اضافه کرد: می‌توانیم تا ۵۰۰ هزار تن شیر را در چهارمحال و بختیاری تولید کنیم و دام مولد شیری برای استان نیاز است که صنعت پروار را هم برای تأمین گوشت در کنار آن داشته باشیم.

انتهای پیام/ف

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ