کد خبر: ۷۴۵۱۳۸۳
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
کد خبر : ۷۴۵۱۳۸۳
زرین‌آمیزی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام ۲۰ هزار و ۸۴۹ نفر در ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی مهر ماه ۹۹ خبر داد.

فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،  درباره آخرین آمار ثبت نام کنندگان در پذیرش براساس سوابق تحصیلی مهر ماه ۱۳۹۹، گفت: ثبت نام برای پذیرش دانشجو صرفا مطابق سوابق تحصیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برای مهرماه سال ۱۳۹۹ از ۵ مرداد آغاز شده و تا روز یکشنبه، ۲ شهریور ۹۹ ادامه دارد.

زرین آمیزی درباره آخرین آمار ثبت نام کنندگان در پذیرش براساس سوابق تحصیلی گفت: تاکنون ۲۰ هزار و ۸۴۹ نفر برای پذیرش در سوابق تحصیلی ثبت نام کرده اند.

او ادامه داد: ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های تحصیلی پذیرش با سوابق تحصیلی به صورت اینترنتی انجام می شود و  داوطلبان برای مشاهده ضوابط و شرایط ثبت نام باید به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به دانلود دفترچه راهنما اقدام کنند.

زرین آمیزی گفت: داوطلبان در این ثبت نام می توانند فرم انتخاب رشته (حداکثر ۱۰۰ کدرشته) را به روش اینترنتی، پر کنند.


بیشتر بخوانید


سخنگوی سازمان سنجش ادامه داد: اسامی پذیرفته شدگان در هفته دوم شهریور از سوی سازمان سازمان سنجش آموزش کشور اعلام و ثبت نام پذیرفته شدگان از هفته سوم شهریور آغاز می‌شود.

نکات مهم

با توجه به مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، ثبت‌نام و اعلام نتایج پذیرش در رشته‌های بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) برای تمامی زیرنظام‌های آموزشی شامل دوره‌های روزانه، شبانه، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، مؤسسات آموزشی عالی غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد جداگانه از انتخاب رشته کنکور صورت می‌گیرد.

دانش آموزان سال آخر دوره متوسطه نظام جدید آموزشی ۳-۳-۶ می‌توانند در این مرحله از پذیرش ثبت نام کنند و بعد از اتمام امتحانات نهایی و دریافت کارنامه از آموزش و پرورش، معدل کتبی خود را ثبت کنند.

اگر داوطلبی در رشته محل ‌های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش شده و در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ نیز شرکت کرده و قبول شود، تنها می‌تواند در یک کد رشته محل به انتخاب خود، ثبت نام کرده و مشغول به تحصیل شود. هر داوطلب فقط مجاز به تحصیل در یک کد رشته محل بوده و تحصیل همزمان در چند کد رشته محل (به جز داوطلبان مشمول آیین نامه‌های استعداد‌های درخشان) ممنوع است.

پذیرفته شدگان دوره روزانه هر سال، اجازه انتخاب رشته محل ‌های دوره روزانه سال بعد را ندارند.

بر اساس مصوبه بیست و سومین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ ۱۳۹۹/۴/۲۴، داوطلبانی که در این مرحله از پذیرش در ردیف قبولین نهایی قرار گیرند، چنانچه پس از اعلام نتایج رشته‌ های با آزمون، تمایل به تحصیل در رشته‌ های با آزمون را داشتند، تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی، غیردولتی و دانشگاه آزاد موظف به همکاری با داوطلب و عودت مدارک و شهریه اخذ شده هستند.

با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت نام در این روش بصورت اینترنتی انجام می‌شود، لازم است داوطلبان به وسیله کارت‌ های بانکی عضو شبکه شتاب با مراجعه به سایت سازمان و پرداخت ۳۷ هزار تومان به عنوان وجه ثبت نام، نسبت به خرید سریال ثبت نام اقدام کنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ