کد خبر: ۷۴۵۱۶۲۹
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
کد خبر : ۷۴۵۱۶۲۹

دبیر ستاد کرونا استان کرمانشاه گفت: برگزاری ایستگاه‌های صلواتی و انجام هرگونه پذیرایی در ایام محرم ممنوع است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، محمدابراهیم الهی تبار در نشست ستاد استانی کرونا با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حماسه ساز عرصه قلم و آگاهی از تلاش‌های خبرنگاران و مشارکت موثر در قطع زنجیره بیماری کرونا تشکر کرد و گفت: با توجه در پیش بودن ماه محرم و صفر انتظار داریم ضوابط برگزاری مراسمات با همکاری رسانه‌های پرتلاش اطلاع رسانی و اقناع سازی لازم صورت گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با تشریح ضوابط برگزاری مراسم عزاداری محرم و صفر گفت: بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری در برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان و یاران مظلومش معیار نظر ستاد ملی مقابله با کرونا و کارشناسان است و بر همین اساس کارگروه برگزاری مراسم در سطح استان نیز تشکیل و ضوابط ابلاغ خواهد شد.

الهی تبار بیان کرد: از مردم و مدیران تقاضا داریم تکلیف ملی و شرعی برای حفظ سلامت عموم را مدنظر داشته باشند و رعایت پروتکل‌ها و‌توصیه‌های بهداشتی را با همین جدیت ادامه دهند.

او کاهش تعداد ساعات برگزاری مراسم، استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی را را از ضوابط برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم ذکر کرد و افزود: بر این اساس برگزاری مراسم در اماکن مقدسه ممنوع شده است و نذورات نیز صرفاً باید به صورت خشک توزیع شود، البته توزیع غذای گرم به صورت بیرون بر بدون تشکیل تجمع و صف با رعایت دستورالعمل دانشگاه علوم پزشکی بلامانع است.

دبیر ستاد کرونا استان کرمانشاه در ادامه ضمن اشاره به مسئولیت نظارتی ستاد گفت: برگزاری ایستگاه‌های صلواتی و انجام هرگونه پذیرایی نیز در ایام محرم ممنوع است و انتظار داریم روند انجام کمک‌های مومنانه در ماه محرم ادامه یابد.

الهی تبار در ادامه به افزایش فضا‌های برگزاری کنکور سراسری اشاره کرد و بیان داشت: در کنکور ارشد و دکترا پروتکل‌های بهداشتی به صورت بسیار مناسب رعایت شد و آمادگی لازم را برای برگزاری کنکور سراسری نیز داریم و هماهنگی‌های لازم با محوریت دانشگاه رازی به عنوان متولی آزمون انجام شده است در همه شهرستان‌ها نیز نماینده را مشخص می‌کنند.

او افزود: تمامی سالن‌ها و امکانات ادارات ورزش و‌جوانان باید برای برگزاری کنکور آماده شود و پیش بینی و تدبیر برای استقرار سیستم‌های الکترونیکی در گیت‌های ورودی انجام و توصیه‌های بهداشتی به صورت دقیق رعایت شود؛ تأکید می‌کنم که حفظ سلامت عموم مردم اولویت دارد.
انتهای  پیام/ز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ