کد خبر: ۷۴۵۲۰۴۲
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۲
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۲
کد خبر : ۷۴۵۲۰۴۲

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در استان از نیمه شهریور ماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و در صورت امکان با تعداد اندک دانش‌آموز در هر کلاس درس آغاز می‌شود.

واقعی، مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در گفت و گو با خبرنگار  گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند، گفت: بازگشایی مدارس در نیمه شهریور با اجرای تمهیدات بهداشتی و بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در این استان همانند سایر استان‌های کشور انجام می‌شود.

او با بیان این مطلب که در روال فعلی تصمیم‌گیری ستاد ملی مبارزه با کرونا، روز‌های پنجشنبه به طول دوره آموزشی مدارس افزوده شده است، افزود: این افزایش با هدف پوشش بیشتر دانش آموزان در کلاس درس و در عین حال برای تقسیم‌بندی و فاصله‌گذاری اجتماعی اعمال شده است.

واقعی ادامه داد: در مدارسی که تراکم دانش‌آموزی بالایی وجود دارد دانش‌آموزان به دو گروه «الف» و «ب» تقسیم و به تفکیک در روز‌های زوج و فرد به صورت یک روز درمیان به مدرسه می‌روند.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی عنوان کرد: روزی که هر گروه در مدرسه حضور ندارد فرایند آموزشی و دریافت آموزش‌ها را از طریق آموزش مجازی و شبکه شاد دریافت می‌کنند.


بیشتر بخوانید

این مقام مسئول در آموزش و پرورش خراسان جنوبی، ادامه داد: اگر بنا به هر دلیلی در کشور وضعیت شیوع بیماری کرونا به گونه‌ای تغییر یابد که تصمیم دیگری در نحوه ادامه امر آموزش گرفته شود؛ در استان هم روند برنامه‌ریزی تغییر کرده و درصورت عادی شدن شرایط، طبق روال سال‌های تحصیلی قبل دانش آموزان در مدارس به صورت ۱۰۰درصد حضوری شرکت می‌کنند.

او، براستفاده از سه روش آموزش مجازی، آموزش نیمه حضوری و آموزش حضوری تأکید کرد و ابراز داشت: در خراسان جنوبی آمادگی لازم برای تامین سلامت تمامی دانش‌آموزان و اجرای دقیق و کامل پروتکل‌های بهداشتی در سطح مدارس و یکایک کلاس‌های درس ایجاد شده است.

انتهای پیام / ط آ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ