کد خبر: ۷۴۵۲۱۵۵
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۵
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۵
کد خبر : ۷۴۵۲۱۵۵

استاندار خراسان جنوبی گفت: بر اساس دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا، با متخلفین از ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی برخورد می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ، معتمدیان  در نشست ستاد مدیریت کرونای استان گفت: کسانی که با نزدن ماسک و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی برای مردم مشکل ایجاد می‌کنند، باید منتظر برخورد‌های قانونی باشند.

او افزود: آخرین مرحله در این برخورد‌های قانونی، معرفی افراد خاطی به دستگاه قضایی است.

معتمدیان با تأکید بر این که در اغلب کشور‌ها که برای رعایت ضوابط بهداشتی قوانین سخت گیرانه‌ای اعمال کرده اند، نتایج مطلوبی حاصل شده، اظهار کرد: در جلسه ستاد ملی مقرر شد، موارد مد نظر و قوانین لازم در سه سطح عمومی، ادارات و اصناف تدوین و اجرایی شوند.

به گفته استاندار از جمله ضوابطی که در این زمینه برای اجرا در سطح ادارات پیشنهاد شده، تذکر کتبی، درج در پرونده، کسر از حقوق و انفصال از خدمت است که بعد از نهایی شدن، اجرایی خواهند شد.

خروج خراسان جنوبی از وضع قرمز و هشدار کرونا

استاندار به تغییرات محسوس آمار مبتلایان به کرونا و کاهش شمار فوتی‌های ناشی از این بیماری در سطح کشور اشاره کرد و گفت: بر اساس گزارش‌های دانشگاه علوم پزشکی، خراسان جنوبی، در ردیف ۵ استانی قرار دارد که از وضعیت قرمز و هشدار خارج شده است.
معتمدیان ادامه داد: در بحث ابتلای به کرونا، آمار کشوری ۱۰.۹ درصد است در حالی که این رقم در استان ما ۹.۳ درصد می‌باشد.

او ادامه داد: روند کاهشی در آمار مبتلایان به بیماری که طی یکی دو هفته اخیر شاهد بودیم، حاصل زحمات کادر درمانی، نتیجه رعایت کردن ضوابط بهداشتی از سوی مردم و پیامد برنامه ریزی‌های درست ستاد کروناست.

برگزاری مراسم محرم با رعایت ضوابط بهداشتی

استاندار در بخش دیگری از سخنانش به ضوابط و دستور العمل‌های مربوط به ماه محرم و صفر اشاره کرد و متذکر شد: در این ضوابط دو اصل سلامت مردم و نحوه برگزاری مراسم عزاداری در کنار هم قرار می‌گیرند که با رعایت آنها، نگرانی‌های جامعه پزشکی به حداقل می‌رسد.

معتمدیان هدف از تدوین دستورالعمل‌ها را تعادل بخشی بین سلامت شهروندان و برگزاری مراسم عنوان کرد و گفت: در همین راستا، کارگروهی با ریاست سازمان تبلیغات اسلامی و با حضور ۱۴ دستگاه شکل گرفته است که مسئولیت پیگیری و نظارت بر روند اجرای دستورالعمل‌های مرتبط را به عهده دارد.

او ادامه داد: با توجه به این که اولین سال است که مراسم عزاداری با محدودیت برگزار می‌شود، لذا لازم ضوابط و پروتکل‌ها با هدف هماهنگی و اقناع و با استفاده از ظرفیت صدا و سیما و مطبوعات، قبل از ماه محرم به اطلاع عموم مردم برسد.


بیشتر بخوانید


استاندار تاکید کرد:در زمان برگزاری مراسم عزاداری در ایام محرم، وظیفه اصلی سازمان تبلیغات، نظارت دقیق بر روند اجرای پروتکل‌ها و ضوابط بهداشتی است.

معتمدیان در ادامه به برخی از ضوابط تعیین شده اشاره کرد و گفت: برگزاری مراسم در بازه زمانی دو ساعت، ممنوعیت جابه جایی هیئت‌ها و دسته‌های عزاداری، استفاده مستمر از ماسک و برگزاری مراسم در فضای باز با رعایت فاصله گذاری اجتماعی از جمله این دستورالعمل هاست.

او اظهار کرد: بر اساس ضوابط تعیین شده، برگزاری مراسم در امامزاده‌ها و اماکن مقدس و انجام پذیرایی در مراسم ممنوع است و پخش نذورات هم در قالب بسته بندی باید صورت گیرد.

استاندار تاکید کرد: سازمان تبلیغات در اعمال وظیفه نظارتی خود در صورت مشاهده هرگونه تخلف در روند اجرای دستورالعمل‌ها در مراسم عزاداری، در مرحله اول تذکر کتبی به هیئت امنا، در مرحله دوم قطع خدمات عمومی، و در مرحله سوم لغو مجوز به مدت ۶ ماه را اعمال خواهد کرد.

انتهای پیام/ ط آ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ