کد خبر: ۷۴۵۲۳۸۴
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۹
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۹
کد خبر : ۷۴۵۲۳۸۴

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از استمرار سیر کاهشی کرونا در استان خبر داد و گفت: این وضعیت به هیچ عنوان پایدار نیست و هرآن احتمال اوج‌گیری دوباره کرونا وجود دارد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،محمودرضا مرادی امروز (۱۹ مرداد) در حاشیه جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونای استان در جمع خبرنگاران با اشاره به استمرار سیر نزولی کرونا در استان کرمانشاه گفت: بار‌ها گفته ایم که این وضعیت شکننده و ناپایدار است و هرگونه تغییر در رفتار بهداشتی مردم می‌تواند این روند را تغییر دهد و شرایط را به وضعیت بحرانی برگرداند.

او به در پیش بودن برگزاری آزمون سراسری اشاره کرد وافزود: با توجه به حضور تعداد بالای داوطلبان در این آزمون، می‌طلبد پروتکل‌ها با دقت بیشتر هم از سوی مسئولین برگزاری آزمون و هم از سوی داوطلبان رعایت شود.

او تاکید کرد: امکانات و تجهیزات ما محدود است و قطعا بجز بحث کرونا، بیماران دیگری هستند که نیاز به تجهیزات و کادر درمان دارند و اگر تعداد مبتلایان افزایش چشمگیر یابد، قطعا ضررش را تمام مردم و بویژه بیماران خواهند دید.

مرادی تعداد مبتلایان بستری فعلی کرونا در استان را حدود ۲۰۰ نفر اعلام و بیان کرد: از این تعداد حدود ۴۵ نفر در ICU بستری بوده و از این تعداد نیز حدود ۱۲ نفر با استفاده از دستگاه تنفس مصنوعی نفس می‌کشند و وضعیت خوبی ندارند.

او افزود: در حال حاضر روزانه حدود یک یا دو فوتی داریم و این نشان می‌دهد اوضاع کمی بهتر شده، اما این به معنی پایان کرونا نیست و افراد باید کماکان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بیان کرد: از مردم می‌خواهیم استفاده از ماسک و رعایت سایر پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند و بدانند که کرونا در کمین تمامی افراد است.
انتهای پیام/ز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ