کد خبر: ۷۴۵۲۴۰۴
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
کد خبر : ۷۴۵۲۴۰۴

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان کرمانشاه از تداوم توزیع مرغ منجمد با قیمت هر کیلوگرم ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان تا متعادل شدن قیمت مرغ در بازار خبر داد.

به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،اسماعیل پرویزی‌فر  با بیان اینکه از اوایل تیرماه و در پی افزایش قیمت مرغ در استان  کرمانشاه توزیع مرغ منجمد را شروع کرده‎‌ایم، گفت: تاکنون ۳۰۰ تن توزیع مرغ منجمد با قیمت هر کیلوگرم ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان برای مصرف‌کننده در سطح استان داشته ایم و توزیع را تا رسیدن قیمت مرغ به قیمت مصوب ۱۵ هزار تومانی (به اضافه پنج درصد کمتر یا بیشتر به اختیار استانداران) ادامه خواهیم داد.

او با بیان اینکه کمبودی برای عرضه مرغ منجمد در استان نداریم، گفت: هم اکنون بجز روز‌های تعطیل روزانه حدود ۱۰ تن مرغ منجمد با قیمت هر کیلوگرم ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان برای مصرف کننده در استان عرضه می‌شود که بیش از کشش بازار است.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان کرمانشاه با اشاره به اینکه آمادگی توزیع بیشتر مرغ منجمد در فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای و تعاونی‌های مصرف ادارات با قیمت مصوب دولتی را داریم، گفت: حتی در مقطعی اقدام به توزیع مرغ منجمد از طریق خودرو‌های یخچال دار به صورت سیار در مناطق پرتردد شهر کردیم که به دلیل عدم استقبال مردم این کار را ادامه ندادیم، با این حال در صورت وجود تقاضا برای خرید، آمادگی برای توزیع بیشتر مرغ منجمد در سطح استان را داریم.

او در ادامه اشاره‌ای هم به قیمت حال حاضر مرغ در استان کرمانشاه داشت و گفت: هم اکنون قیمت مرغ گرم در استان در حدود هر کیلوگرم ۱۸ هزار تومان است.

پرویزی‌فر در پایان با اشاره به وجود مراکز زنده فروشی مرغ در کرمانشاه، گفت: مردم کرمانشاه به دلیل فرهنگ حاکم بر استان علاقه زیادی به خرید مرغ زنده دارند، در حالیکه مرغ زنده علاوه بر ضرر‌های اقتصادی که به واسطه افت لاشه متوجه مصرف کنندگان می‌کند، از نظر بهداشتی نیز مخاطره آمیز است.
انتهای پیام/ز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ