کد خبر: ۷۴۵۲۵۳۵
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۲
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۲
کد خبر : ۷۴۵۲۵۳۵

استاندار هرمزگان گفت:روند نزولی و کاهش ابتلا به بیماری کرونا در استان هرمزگان نتیجه رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از جمله استفاده مردم از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شرکت نکردن در مراسم‌ها و پرهیز از تردد‌های غیرضروری است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان، فریدون همتی، استاندار هرمزگان در نشست استانی ستاد مدیریت بیماری کرونا گفت: اکنون میزان رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در استان هرمزگان بین ۷۰ تا ۸۰ درصد است.

همتی افزود: روند نزولی و کاهش ابتلا به بیماری کرونا در استان هرمزگان طی دو هفته گذشته نتیجه رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از جمله استفاده مردم از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شرکت نکردن در مراسم‌ها و پرهیز از تردد‌های غیرضروری است.


بیشتر بخوانید


او گفت:برای اینکه روند نزولی و کاهش ابتلا به کرونا در هرمزگان ادامه پیدا کند، مردم باید همچنان با جدیت تمام شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کنند و تا حد امکان از خانه خارج نشوند.

استاندار هرمزگان افزود: در مبادی ورودی و خروجی استان و همچنین در تمامی محیط‌های کار و اشتغال از جمله ادارات، سازمان ها، بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی، کارگاه ها، پاساژها، بازار‌ها و اصناف مختلف باید همچنان با دقت و جدیت تمامی شیوه نامه‌های بهداشتی رعایت شود و با متخلفان نیز برخورد خواهد شد.

همتی گفت:از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، مجازات‌هایی برای افرادی که شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، در حال تدوین است.

برگزاری مراسم عروسی و عزا در هرمزگان ممنوع است

استاندار هرمزگان با بیان اینکه بازرسی و نظارت‌ها باید همچنان به صورت گسترده، منظم و مستمر ادامه داشته باشد،گفت: برگزاری هرگونه تجمع از جمله مراسم‌های عروسی، عزا و دورهمی همچنان در سراسر استان هرمزگان ممنوع است.

استان هرمزگان اکنون در وضعیت هشدار بیماری کرونا قرار دارد.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا در هرمزگان نیز تاکنون ۶۰۱ نفر جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ