کد خبر: ۷۴۵۲۵۷۱
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۳
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۳
کد خبر : ۷۴۵۲۵۷۱

آیین رونمایی از ۴۳ عنوان کتاب دفاع مقدس خراسان شمالی در محل کتابخانه عمومی مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ،     مهدی آریان، معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان  با اشاره به نقش کتاب و کتابخوانی در توسعه و پیشرفت کشور گفت: مبنای توسعه و پیشرفت هر جامعه‌ای دانایی، علم محوری و دانش اطلاعات می‌باشد که سنگ بنای آن مطالعه و اهتمام به کتاب و کتابخوانی است؛ لذا جامعه برای توسعه، پیشرفت و اعتلای مبانی تمدن، چاره‌ای جز پناه به کتاب و مطالعه ندارد و در این بین نقش کتابخانه‌های عمومی در فراهم کردن زمینه‌های دسترسی آسان افراد جامعه به منابع اطلاعاتی بی بدیل و غیر قابل جایگزین است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس هم در ادامه این آیین با اشاره به چهلمین سالگرد دفاع مقدس گفت: از فداکاری ها، رشادت ها، از خودگذشتگی‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان و شهدا چهل سال می‌گذرد و همه ما مدیون تلاش‌ها و رشادت‌های این عزیزان هستیم.

احیا محمد امیری، آرامش و امنیت فعلی کشور را مرهون رشادت‌ها و از خودگذشتگی شهدا و ایثارگران در دوران هشت سال دفاع مقدس دانست و افزود: در حال حاضر همه ما وظیفه داریم تا ارزش‌های دفاع مقدس را به درستی به نسل‌های آینده منتقل کنیم.

​او از چاپ ۴۰۰ عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس در خراسان شمالی خبرداد و افزود : باید در این حوزه بیشتر تلاش کنیم چرا که چاپ کتاب به عنوان یک حرکت ارزشی ماندگار است و می‌تواند منبعی برای نسل‌های آینده باشد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری خراسان شمالی هم در ادامه گفت: ترویج و اعتلای فرهنگ کتابخوانی بویژه حفظ ونشر آثار ناب دفاع مقدس از وظایف همه دستگاه‌های اجرایی است.

 آریان، از گام‌های موثر دستگاه‌های فرهنگی به ویژه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان را در راستای معرفی ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج آن تقدیر و تشکر کرد.

معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی بر بهره گیری از ظرفیت همه دستگاه‌های اجرایی استان در راستای معرفی هر چه بهتر ارزش‌های دفاع مقدس و انتقال آن به نسل‌های آینده تاکید کرد.

انتهای پیام/ه 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ