کد خبر: ۷۴۵۲۷۴۱
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
کد خبر : ۷۴۵۲۷۴۱

نماینده شرکت بازرگانی دولتی کردستان گفت:تاکنون ۶۲۴ هزار و ۴۶۴ تُن محصول مازاد برنیاز کشاورزان کردستانی خریداری شده است.

برداشت گندم

جمال صالحی نماینده شرکت بازرگانی دولتی کردستان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، گفت: از ابتدای فصل خرید گندم (یکم تیرماه) تاکنون ۶۲۴ هزار و ۴۶۴ تُن محصول مازاد برنیاز کشاورزان استان توسط مراکز خرید به صورت تضمینی خریداری شده است.

او افزود:بیشترین گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان شهرستان‌های بیجار به میزان ۱۷۷ هزار و ۲۱۴ تُن، قروه ۱۲۵ هزار و ۵۶۱ تُن و دهگلان ۱۱۶ هزار و ۴۲۹ تُن بوده است.

صالحی بیان کرد: میزان گندم خریداری شده در سقز ۹۱ هزار و ۶۷۲ تُن، کامیاران ۳۸ هزار و ۴۱۸ تُن، سنندج هشت هزار و ۸۹۰ تُن، بانه یک هزار و ۳۲۸ تُن، مریوان ۸۹۷ تُن و سروآباد ۸۴۷ تُن بوده است.

او بیان کرد: تاکنون تعداد ۴۰ هزارو ۹۲۲ نفر محصول گندم خود را به مراکز خرید و سیلو‌ها تحویل داده اند.

صالحی با اعلام اینکه آهنگ خرید روزانه گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان استان ۱۰ هزار ۳۷۱ تُن است، افزود: لیست خرید گندم تا ۱۰ مردادماه امسال توسط مراکز خرید در اختیار بانک کشاورزی استان قرار داده شده و بهای خرید گندم تا این تاریخ هم به حساب گندمکاران واریز شده است.

نماینده شرکت بازرگانی دولتی کردستان یادآور شد: تاکنون ۱۰ هزار و ۵۲۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون و ۴۶۷ هزار ریال نیز بابت بهای گندم خریداری شده به حساب گندمکاران در این استان واریز شده است.

او از فعال بودن ۸۴ مرکز خرید گندم در استان خبر داد و تاکید کرد: از ابتدای خرید گندم تا پایان روز گذشته ۱۳۷ هزار تُن گندم مازاد بر نیاز استان به ۱۰ استان کشور حمل شده است.

صالحی تاکید کرد: فرآیند خرید گندم در مراکز خرید و سیلو‌ها با رعایت همه موارد بهداشتی همچون استفاده از ماسک و موادضدعفونی انجام می‌شود و ساعت کار هم در این مراکز از هشت صبح تا ۲۰ تعیین شده که با پیشنهاد فرمانداران در ایام پیک خرید قابل تغییر و افزایش است.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ